more_horiz
PR24 Portal
Section05

MUZYKA

Pietrzko, Kądziela i Chyra na płycie "Norwid"

"Norwid" to unikalny zbiór jazzowych kompozycji Kasi Pietrzko i Macieja Kądzieli inspirowanych wybranymi poezjami Cypriana Kamila Norwida w interpretacji Andrzeja Chyry. Album w inspirujący sposób ukazuje wzajemne oddziaływanie dwóch artystycznych materii: muzyki i słowa. Przynależne poezji subtelności, niuanse i oddechy spotykają się tu z prawdziwie jazzową formułą grania, która - oscylując wokół zaaranżowanych kompozycji - pozostaje szeroko otwarta na improwizację.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU MUZYKA Andrzej Chyra Cyprian Kamil Norwid płyta

Adam Kośmieja: nie do końca bezpiecznie czułem się w repertuarze sprzed 100 lat

- Jeszcze dobre dziesięć lat temu byłem żelaznym klasykiem, grającym Chopina, Beethovena, Ravela, w porywach Bartoka. Mój ogląd sytuacji zmieniły studia w Nowym Jorku - mówił na antenie Dwójki pianista Adam Kośmieja podczas przerwy sobotniego koncertu finałowego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień" (24.09).
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Karol Furtak muzyka współczesna fortepian Warszawska Jesień MUZYKA

Orkiestra MŁODZI-POLSCY zagra na Koncercie Galowym w Filharmonii Narodowej  

Utwory polskich kompozytorów urodzonych na Kresach w wykonaniu Orkiestry MŁODZI-POLSCY będzie można usłyszeć podczas Koncertu Galowego który odbędzie się w poniedziałek, 26 września, w Filharmonii Narodowej. To inauguracja niezwykłego wydarzenia: sprowadzenia z Wielkiej Brytanii do Polski szczątków Prezydentów RP na uchodźctwie, które spoczną w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie”.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA MUZYKA historia Polski Anna Popek Trójka

"Zobaczmy siebie" - nowa płyta grupy Cheap Tobacco

Płytę "Zobaczmy siebie" zapowiedziały już single: "Zobaczmy siebie",  "Tańcz, tańcz" oraz wydana w czerwcu przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia piosenka "Miasto". Płyta powstawała bez pośpiechu, w spontaniczny sposób. Bo też zespół Cheap Tobacco od lat podąża własną drogą muzyczną, unikając kompromisów artystycznych, konsekwentnie wyrażając swoją muzyką i tekstami, to co w danym momencie czują i czym chcą się podzielić z fanami. Zespół wystąpił w niedzielny wieczór (25 września) na koncercie w studiu radiowej Trójki. 
Zobacz więcej na temat:  Agencja Muzyczna MUZYKA W POLSKIM RADIU Polskie Radio