more_horiz
PR24 Portal
Section05

MUZYKA

Skalpel w bigbandowej odsłonie - największe klasyki zespołu na płycie

Niedawno premierę miał album "Big Band Live" duetu Skalpel. To największe klasyki zespołu i parę niespodzianek nagranych kilka lat temu na żywo z 17-osobowym Big Bandem pod wodzą Patryka Piłasiewicza. - Zaletą tego materiału jest to, że on nie utracił swojej świeżości po latach i dlatego warto go było wydać i zaprezentować słuchaczom - mówią w Czwórce Marcin Cichy i Igor Pudło, czyli duet Skalpel.
Zobacz więcej na temat:  Jazz MUZYKA Czwórka Skalpel zespół Adam Smolarek

Unikatowe pamiątki po Ignacym Paderewskim wystawione na Zamku Królewskim

– Przestrzeń polskiej kultury powiększyła się o dodatkowe, wcześniej nieznane artefakty – mówi o wystawie pamiątek po Ignacym Paderewskim dyrektor Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej, prof. Jan Żaryn. Na Zamku Królewskim w Warszawie można oglądać przedmioty sprowadzone na początku tego roku ze Szwajcarii.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Zamek Królewski Katarzyna Cygler Ignacy Jan Paderewski Warszawa MUZYKA

Spinal Tap powraca! W obsadzie Paul McCartney i Elton John

Paul McCartney i Elton John znajdą się w obsadzie drugiej części obrazu "This Is Spinal Tap". Oryginał, nakręcony w 1984 roku i w prześmiewczy sposób ukazujący życie gwiazd rocka, stał się jednym z najpopularniejszych filmów muzycznych w historii. – Mam nadzieję, że nowy film będzie jeszcze lepszy – mówi dziennikarz Artur Cichmiński.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Paul McCartney elton john Spinal Tap Trójka Katarzyna Cygler FILM KULTURA Artur Cichmiński

Dwanaście pełni Księżyca na nowym albumie Petera Gabriela

Dwanaście utworów publikowanych w każdą kolejną pełnię Księżyca, a na finał długo wyczekiwany, pełen niespodzianek album – 73-letni Peter Gabriel udowadnia, że wciąż jest jednym z najbardziej znaczących i zarazem twórczych artystów w świecie rocka. Jego najnowsze dzieło, zatytułowane "i/o", ukazuje się w piątek, 1 grudnia.
Zobacz więcej na temat:  Peter Gabriel W POLSKIM RADIU MUZYKA Leszek Adamczyk Katarzyna Cygler Trójka

Nowy "Znachor" urzeka muzyką. "Chcieliśmy pokazać kawałek folkloru"

Nowy "Znachor" w reżyserii Michała Gazdy od kilku miesięcy dostępny jest w jednym z serwisów streamingowych. Film cieszy się popularnością w Polsce i za granicą, a duże wrażenie robi muzyka, za którą odpowiadają Paweł Lucewicz i zespół SVAHY. - Chcieliśmy pokazać kawałek naszego folkloru - zaznaczają goście Pawła Sztompke. 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke Małgorzata Żurańska-Wilkowska MUZYKA Znachor folklor

Cello Brothers wystąpili w Chinach. "To był koncert naszych marzeń"

Jakub Dubik i Mikołaj Błaszczyk, czyli duet Cello Brothers, wystąpili na gali otwarcia międzynarodowego festiwalu w Chinach. - To na pewno był koncert naszych marzeń i myślę, że każdego artysty, który brałby w tym udział, bo uczestnictwo w tak dużym wydarzeniu jest wyróżnieniem dla każdego - mówią w "Muzycznej Jedynce" w Programie 1 Polskiego Radia muzycy, którzy teraz szykują się na trasę koncertową po Chinach.  
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke MUZYKA Cello Brothers Chiny koncert wiolonczela