more_horiz
PR24 Portal
Section05
narty

Od muzy Grubsona i szaleństwo na stoku. To już ostatni weekend ferii!

Podczas tych ferii sięgaliśmy do takich książek, jak "Grubson. Na szczycie", czy do "Antologii polskiego rapu", rozwiązywaliśemy mrożące krew w żyłach zagadki z całego świata, ale sprawdzaliśmy też, co warto zobaczyć w najpiękniejszych miastach w Polsce i na których stokach koniecznie poszusować. Muzycznie, sportowo, ale i odrobinę naukowo - kończymy ferie z przytupem!
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Ferie zimowe zabawa sporty zimowe hobby grubson Gdańsk Zakopane Opole Łódź Toruń szczyrk Pekin 2022 narty Himalaje

Narciarstwo w każdym wieku. Rekord frekwencji w Tatrach

Przed nami ostatni turnus ferii. W Tatrzańskim Parku Narodowym padł absolutny rekord frekwencji – TPN w ostatnim roku odwiedziło ponad 4,5 mln turystów. Chętnych do nauki jazdy na nartach czy snowboardzie jest tak dużo, że są dni, w których nie ma szans na lekcje z instruktorem narciarskim. Co ważne – na stokach widać całe rodziny. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA narty Tatry parki narodowe sporty zimowe nauka jazdy Przemysław Bolechowski Mateusz Drozda senior dzieci

Co zrobić, aby jazda na nartach lub snowboardzie była bezpieczna?

Niektórzy powoli kończą ferie, natomiast inni dopiero rozpoczynają śnieżne szaleństwo i już nie mogą doczekać się pierwszego zjazdu na nartach czy też desce snowboardowej. Warto jednak cały czas zachowywać rozum i zdrowy rozsądek. - Na stoku nie jesteśmy sami - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Łukasz Pokorski z Grupy Sudeckiej GOPR. O czym musimy pamiętać?
Zobacz więcej na temat:  zima narty góry bezpieczeństwo Patryk Kuniszewicz

Niepodrabiany góral z papierami

Gościem Kasi Ciepielewskiej i Łukasza Sobolewskiego był Stanisław Karpiel-Bułecka. Pochodzi z Zakopanego, z rodziny o wielkich tradycjach muzycznych, sportowych i budowlano-architektonicznych. Jest synem skrzypka i architekta Jana Karpiela-Bułecki i Anny Bachledy-Curuś. Ma dwóch braci: starszego Jana (architekt) oraz młodszego Szczepana (narciarz), a jego stryjem jest piosenkarz Sebastian Karpiel-Bułecka. Sam z wykształcenia jest technikiem budowlanym, w młodości odnosił sukcesy w narciarstwie freestyle'owym, obecnie jest liderem i wokalistą zespołu Future Folk. A od niedawna także właścicielem pensjonatu.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp KULTURA narty freeskiing Zakopane Katarzyna Ciepielewska Łukasz Sobolewski Trójka
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem