more_horiz
PR24 Portal
Section05

nauczyciel

PR24 "Ewidentne przekłamanie". Wiceszef MEiN dementuje informacje o zwolnieniach nauczycieli

Wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski zdementował na antenie Polskiego Radia 24 pojawiające się w mediach wiadomości na temat zmniejszania liczby nauczycieli. - Ta informacja jest ewidentnym przekłamaniem, bo to nie minister edukacji jest pracodawcą nauczycieli, tylko dyrektorzy szkół. To oni zatrudniają nauczyciel - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA edukacja Dariusz Piontkowski Ministerstwo Edukacji i Nauki nauczyciel

Zmiany w oświacie. Minister Czarnek zapowiada kolejne podnoszenie pensji i likwidację Karty Nauczyciela

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapewnił, że rząd będzie zwiększał wydatki na pensje nauczycieli. Jak mówił w TVP Info, od 2015 r. wynagrodzenia dla najmniej zarabiających nauczycieli wzrosły o 75 proc., a dla lepiej zarabiających - o 47 proc. Minister zapowiedział również likwidację Karty Nauczyciela.
Zobacz więcej na temat:  szkoła nauczyciel Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki POLSKA edukacja

TYLKO U NAS Co z wcześniejszymi emeryturami dla nauczycieli? Przemysław Czarnek zapowiedział prezentację projektu ustawy

Szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że wiosną zostanie zaprezentowany projekt ustawy dotyczący wcześniejszych emerytur dla nauczycieli. Minister odniósł się też do ogólnej sytuacji w polskiej oświacie. Zapewnił, że rząd planuje dalsze inwestycje w tym obszarze i prowadzi działania, by poprawić warunki pracy kadry pedagogicznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki edukacja szkoła nauczyciel

"Język porozumienia". Reportaż Magdy Skawińskiej [POSŁUCHAJ]

Natalia Ciołka mówi w czterech słowiańskich językach. Ma korzenie łemkowskie. Pracuje w internetowym radiu dla mniejszości łemkowskiej. Od momentu napaści Rosji na Ukrainę zaangażowała się w pomoc. Była wychowawczynią na koloniach zorganizowanych przez cerkiew prawosławną dla ukraińskich dzieci. Prowadzi m.in. lekcje polskiego dla ukraińskich kobiet. Nie potrafi stać z boku.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina nauczyciel reportaż Magda Skawińska Wrocław reportaż w Jedynce pr poleca

"Język porozumienia" - reportaż Magdy Skawińskiej m.in. o lekcjach języka polskiego dla ukraińskich kobiet

Natalia Ciołka mówi w czterech słowiańskich językach. Ma korzenie łemkowskie. Pracuje w internetowym radiu dla mniejszości łemkowskiej. Od momentu napaści Rosji na Ukrainę zaangażowała się w pomoc. Była wychowawczynią na koloniach zorganizowanych przez cerkiew prawosławną dla ukraińskich dzieci. Nie potrafi stać z boku. Prowadzi m.in. lekcje polskiego dla ukraińskich kobiet, które odbywają się dzięki wsparciu Fundacji Ukraina. 
Zobacz więcej na temat:  Ukraina nauczyciel reportaż Magda Skawińska Wrocław

Projekt "Lekcja:Enter". Darmowe szkolenia dla nauczycieli

"Lekcja:Enter" to jeden z największych obecnie realizowanych projektów edukacji cyfrowej w Polsce skierowanych do szkół. Podczas szkoleń nauczyciele mogą dowiedzieć się, jak zmienić swoje dotychczasowe metody nauczania, aby lekcje były bardziej atrakcyjne dla uczniów. Projekt umożliwia m.in. poznanie narzędzi cyfrowych przydatnych w prowadzeniu zajęć. 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo fundusze europejskie Aleksander Ziemiańczyk szkoła nauczyciel edukacja szkolenia nowe technologie cyfryzacja internet

"Wstydu Pan nie ma". Minister Czarnek zwraca się do Tuska i wylicza, jakie podwyżki nauczycielom dało PO

"Podwyżki dla młodych nauczycieli za czasów PO wynosiły 540 zł, a za rządów PiS to 2060 zł, czyli 76 proc. więcej" - wyliczył na Twitterze minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. "Myśli Pan, że nikt nie pamięta? Wstydu Pan nie ma!" - napisał, zwracając się do szefa PO Donalda Tuska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki nauczyciel

Geolokalizacja ułatwia życie. Jak rozsądnie z niej korzystać?

Gdy niepokoimy się o nasze dzieci, które długo nie wracają do domu, albo nie mamy kontaktu ze schorowanymi rodzicami w podeszłym wieku, możemy skorzystać z aplikacji dającej nam możliwość zlokalizowania miejsca ich pobytu. Czym jest geolokalizacja? W jakich sytuacjach warto ją wykorzystywać? Jakie aspekty prawne wiążą się z używaniem tego rodzaju aplikacji? 
Zobacz więcej na temat:  aplikacje mobilne społeczeństwo nauczyciel geolokalizacja

Przemysław Czarnek: chcemy dalszych podwyżek dla nauczycieli i powrotu do wcześniejszych emerytur

Szef MEiN Przemysław Czarnek, komentując przebieg rozmów ze związkowcami, podkreślił, że rząd chce dalszych podwyżek dla nauczycieli i powrotu do wcześniejszych emerytur dla tej grupy. - Realizujemy podwyżki od 2015 r., odkąd jesteśmy przy władzy - podkreślił minister.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Przemysław Czarnek nauczyciel