more_horiz
PR24 Portal
Section05

NFOŚiGW

Dodatkowe profity dla gmin w programie "Czyste Powietrze". Dopłata za pomoc przy wniosku

Za pomoc w bieżącej realizacji wniosków w programie "Czyste Powietrze" gminy otrzymają dodatkową dopłatę; na ten cel zarezerwowano 121 mln zł - poinformował wiceszef NFOŚiGW Paweł Mirowski. Podkreślił, że samorządy muszą się spieszyć, by skorzystać z tych środków, bowiem muszą zgłosić swój akces do programu do końca 2023 r.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA NFOŚiGW ekologia ochrona środowiska samorząd dofinansowanie POLSKA społeczeństwo

Drugi nabór wniosków do programu "Ciepłe Mieszkanie". Podwyższono kwotę dotacji

Gminy mogą już wnioskować do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej o dofinansowanie dla swoich mieszkańców w programie "Ciepłe Mieszkanie". Dotacje na wymianę kopciuchów i poprawę efektywności energetycznej mogą otrzymać właściciele mieszkań w domach wielorodzinnych, najemcy lokali komunalnych oraz wspólnoty mieszkaniowe od trzech do siedmiu lokali.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka NFOŚiGW mieszkania samorząd

Budżet "Mojego Prądu" kurczy się pod napływem wniosków. Resort klimatu szuka dodatkowych środków, by przedłużyć nabór

Przy obecnym zainteresowaniu beneficjentów piątą edycją "Mojego Prądu" jego budżet wyczerpie się w połowie września tego roku - poinformował wiceszef NFOŚiGW Paweł Mirowski. Zapewnił, że Fundusz oraz resort klimatu poszukują dodatkowych środków, by przedłużyć nabór.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA NFOŚiGW Ministerstwo Klimatu i Środowiska dofinansowanie fotowoltaika

Miliardy złotych od WFOŚiGW. Minister Moskwa: wsparły inwestycje w ciepłownictwo, wodociągi i OZE

Przez trzy dekady Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazały w sumie ponad 80 mld zł na wsparcie 670 tys. przedsięwzięć. Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa podkreśliła, że wypłaciły środki na m.in. inwestycje w ciepłownictwo, wodociągi, oczyszczalnie ścieków, odnawialne źródła energii oraz na edukację ekologiczną, środowiskową i energetyczną.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Anna Moskwa Ministerstwo Klimatu i Środowiska NFOŚiGW energetyka ekologia GOSPODARKA ochrona środowiska środowisko