more_horiz
PR24 Portal
Section05

Niemcy

Niemcy: czołowi politycy krytykują Scholza, chcą powrotu do atomu. "Transformacja energetyczna nie powiodła się"

Jak podaje portal internetowy dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung" (FAZ), czołowi politycy Unii (CDU/CSU) i FDP chcą powrotu Niemiec do energetyki jądrowej. Przekonują oni, że byłaby to odpowiedź na kryzys budżetowy w kraju oraz słabnącą kondycję niemieckiego przemysłu. Dlatego też żądają ponownego uruchomienia niedawno wyłączonych reaktorów, a także przygotowania się do budowy nowoczesnych małych reaktorów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy energetyka energia atomowa prąd Unia Europejska bezpieczeństwo energetyczne GOSPODARKA polityka

Niemcy: główny reporter dziennika "Bild" zwolniony za proputinowską publikację

Jeden z głównych reporterów niemieckiego dziennika "Bild" Jürgen Helfricht został zwolniony za współautorstwo prokremlowskiej publikacji. Jak podają niemieckie media, książka pod tytułem "Jak pokochać Rosję" ukazała się bez wiedzy jego redakcji i jest "jednym wielkim hołdem dla Władimira Putina".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa media dziennikarze Niemcy propaganda prasa dezinformacja Władimir Putin Kreml Rosja

Atak zimy w Bawarii: odwołany mecz i paraliż komunikacyjny. "Pasażerowie musieli spędzić noc w pociągach"

Obfite opady śniegu i niska temperatura spowodowały czasowe wstrzymanie pracy lotniska w Monachium. Pierwsze utrudnienia wystąpiły w piątek po południu, kiedy to odwołano 150 lotów - potwierdził rzecznik lotniska. W sobotę rano poinformował, że ze względu na utrzymujące się trudne warunki pogodowe praca lotniska pozostanie zawieszona do godz. 6 rano w niedzielę. W Bawarii duże utrudnienia występują także w ruchu kolejowym i drogowym, doszło do wielu wypadków - informuje w sobotę dpa.
Zobacz więcej na temat:  zima śnieg Bawaria Monachium ŚWIAT Europa Niemcy

Niemcy: przekonywał, że padł ofiarą antysemityzmu, teraz przyznał się do kłamstwa. Nie milkną echa procesu Gila Ofarima

W Niemczech nie milkną echa procesu piosenkarza żydowskiego pochodzenia Gila Ofarima, który w 2021 roku zarzucił pracownikowi hotelu w Lipsku antysemityzm. Potem muzyk sam został oskarżony o zniesławienie. Jak się okazuje - słusznie, bo przyznał, że przez dwa lata kłamał, a do antysemickiego incydentu wcale nie doszło.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Zachodnia Niemcy antysemityzm Żydzi

Niemcy: skorumpowany dziennikarz zachwalał Putina. Środowisko dziennikarskie domaga się wyjaśnienia sprawy

- Te zarzuty są bardzo poważne i jestem zszokowany tą sytuacją - przyznał Mika Beuster, prezydent Niemieckiego Stowarzyszenia Dziennikarzy (DJV), odnosząc się do sprawy znanego niemieckiego dziennikarza Huberta Seipela, który jak się okazało, brał pieniądze za przychylne pisanie na temat Władimira Putina.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy dziennikarze media Władimir Putin

IPN zidentyfikował kolejnych 20 osób. "Powracamy po tych, którzy Polskę mieli w sercu"

Imiona i nazwiska 20 ofiar reżimów totalitarnych, których szczątki specjaliści Instytutu Pamięci Narodowej wydobyli z bezimiennych mogił ogłoszono w piątek w Belwederze. W trakcie uroczystości z udziałem przedstawicieli władz, IPN i Kancelarii Prezydenta rodzinom ofiar wręczono noty identyfikacyjne.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda IPN totalitaryzm nazizm komunizm II wojna światowa stalinizm Niemcy Rosja Żołnierze Wyklęci Armia Krajowa

Zagrożenie terrorystyczne w Niemczech. Aresztowano 20-latka, który planował atak na jarmark bożonarodzeniowy

Urząd kryminalny Dolnej Saksonii (LKA) aresztował w zeszłym tygodniu 20-latka w Helmstedt. Jest on podejrzany o planowanie ataku terrorystycznego, prawdopodobnie na jarmark bożonarodzeniowy w Hanowerze - poinformowała stacja NDR.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Hannower służby i bezpieczeństwo Boże Narodzenie policja społeczeństwo migracja imigranci w Europie kryzys migracyjny 2023 Państwo Islamskie islam terroryzm