more_horiz
PR24 Portal
Section05

niepełnosprawni

Góry dla każdego - niepełnosprawność to nie przeszkoda

"Łączą nas góry" to projekt stworzony przez Fundację Ładne Historie. - Już piąty rok udowadniamy, że góry są dla każdego. Przy wsparciu wolontariuszy organizujemy wyprawy dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin - mówi w Czwórce Maria Zięba, prezeska Fundacji. - Wiele z nich jeździ z nami regularnie. Cały czas jednak poszukujemy wolontariuszy. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Piotr Firan niepełnosprawni góry

"Odbieramy to jako dobry sygnał". Wdówik o zakończeniu protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie

- Odbieramy zakończenie protestu osób niepełnosprawnych jako dobry sygnał, sygnał zrozumienia dla naszej polityki i dla rozwiązań, które zaproponowaliśmy - powiedział w piątek wiceminister rodziny i polityki społecznej Paweł Wdówik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA niepełnosprawność niepełnosprawni ustawa Prawo i Sprawiedliwość Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej społeczeństwo

Nowe świadczenie dla osób z niepełnosprawnościami. Piotr Müller: trwają prace rządowe

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że w najbliższym czasie rząd zajmie się projektem ustawy wprowadzającym nowe świadczenie dla osób z niepełnosprawnościami. To świadczenie może wynieść nawet 200 proc. obecnej renty socjalnej. Projekt, nad którym pracował resort rodziny i polityki społecznej, został dwa dni temu skierowany pod obrady rządu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA społeczeństwo niepełnosprawni pomoc

Będzie nowe świadczenie dla osób z niepełnosprawnością. Zapowiedź minister Maląg

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zapowiedziała wprowadzenie nowego świadczenia wspierającego dla osób z niepełnosprawnością. Zostanie ono uruchomione od 1 stycznia 2024 roku. Elementem nowych rozwiązań będzie umożliwienie dorabiania opiekunom osób niepełnosprawnych.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg POLSKA niepełnosprawni niepełnosprawność społeczeństwo

Pięć lat programu Dostępność Plus. Co się zmieniło?

Program Dostępność Plus to pierwsze i kompleksowe ujęcie tematyki dostępności w Polsce. Koncentruje się na dostosowaniu przestrzeni publicznej, architektury, transportu, produktów i usług do wymagań wszystkich obywateli. Celem programu jest zapewnienie swobodnego udziału w życiu publicznym i społecznym osobom ze szczególnymi potrzebami. Właśnie mija pięć lat od uruchomienia programu. Co udało się osiągnąć? 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo fundusze europejskie niepełnosprawność niepełnosprawni architektura transport publiczny transport miejski

Elżbieta Witek: podwyższyliśmy rentę socjalną i zasiłek opiekuńczy, a chcemy zrobić jeszcze więcej

- Z wielkim szacunkiem odnoszę się do osób niepełnosprawnych i ich opiekunów - zapewniła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Oceniła, że przejęcie przez klub KO obywatelskiego projektu ws. renty socjalnej, którego uchwalenia domagają się protestujący w Sejmie, dowodzi, że jest to sprawa polityczna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Elżbieta Witek Prawo i Sprawiedliwość niepełnosprawni

Kazimierz Smoliński: świadczenia dla opiekunów osób niepełnosprawnych są systematycznie podwyższane

- Znieśliśmy zakaz pracy dla osób opiekujących się niepełnosprawnymi. Ich świadczenia są już dużo wyższe, i nie mają zakazu pracy, więc jeżeli ktoś jest w stanie pogodzić opiekę z pracą, to może - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Kazimierz Smoliński, komentując rządowe wsparcie dla opiekunów niepełnosprawnych. - Co roku te świadczenia są podwyższane - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach Kazimierz Smoliński niepełnosprawni Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

MRiPS przedstawi dodatkowe mechanizmy wsparcia dla niepełnosprawnych. "Zrobimy to do końca tygodnia"

- Do końca tygodnia Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przedstawi rozwiązania, których celem będzie wsparcie osób z niepełnosprawnością o najwyższych potrzebach - powiedział wiceminister rodziny i polityki społecznej Paweł Wdówik po spotkaniu z protestującymi.
Zobacz więcej na temat:  niepełnosprawni niepełnosprawność POLSKA Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej protest Sejm Senat Paweł Wdówik