X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
niepełnosprawność

Projekty wsparcia seniorów. MFiPR: 9 mln zł na pomoc osobom starszym i z niepełnosprawnościami

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej poinformowało o przyznaniu finansowania z funduszy europejskich projektom wspierającym między innymi osoby starsze oraz osoby z niepełnosprawnościami. Beneficjentami są organizacje pozarządowe z województw podlaskiego i podkarpackiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pomoc pieniądze Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej senior niepełnosprawni Grzegorz Puda niepełnosprawność

Muzeum Narodowe w Warszawie zwiększa dostępność dla niepełnosprawnych. Szereg nowych rozwiązań

Plan tyflograficzny, pętle indukcyjne, pokój wyciszenia – to niektóre udogodnienia przygotowane dla osób niepełnosprawnych, odwiedzających Muzeum Narodowe w Warszawie. Dodatkowe rozwiązania sfinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Muzeum Narodowe w Warszawie regiony mazowieckie Warszawa społeczeństwo niepełnosprawni niepełnosprawność

Niemcy: jest decyzja TK ws. skargi złożonej przez niepełnosprawnych

Do TK RFN skargę złożyło dziewięć osób niepełnosprawnych i osłabionych z powodu chorób. Zrobiły to, ponieważ obawiały się, że bez odpowiedniego przepisu zostaną odrzucone przez lekarzy jako pacjenci "mniej rokujący". W związku z tym Trybunał Konstytucyjny RFN ogłosił, że ustawodawca powinien "natychmiast podjąć środki ostrożności", ponieważ jego zadaniem jest chronić osoby niepełnosprawne w przypadku tzw. triażu w szpitalach. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Trybunał Konstytucyjny zdrowie niepełnosprawni niepełnosprawność

Człowiek bez barier. Rozmowa z Mirosławem Piesakiem

3 grudnia, w Międzynarodowym Dniu Osób z Niepełnosprawnościami, w Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się 19. edycja konkursu „Człowiek bez barier”. Tegorocznym zwycięzcą został Mirosław Piesak – sportowiec, paraolimpijczyk, instruktor, propagator aktywnej rehabilitacji oraz społecznik promujący sport osób z niepełnosprawnościami. Niedawno także powiązana z Piesakiem Fundacja im. Doktora Janaszka została uhonorowana nagrodą "Dla Dobra Wspólnego" im. Piotra Pawłowskiego przyznawaną przez Prezydent RP.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica radio dla rodziców rozwój osobisty niepełnosprawność

Codzienność osób z niepełnosprawnościami?

Chociaż w ciągu ostatnich lat zmieniło się wiele w tym, jak postrzegane są osoby z niepełnosprawnością oraz zwiększyło się ich uczestnictwo w życiu publicznym, wciąż czasami nie wiemy, jak mamy zachować się w ich obecności. Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych porozmawialiśmy w "Strefie Rodzica" z Sylwią Zarzycką z Fundacji Między Niebem a Ziemią o tym, z jakimi problemami muszą sobie radzić rodzice dzieci z niepełnosprawnościami oraz w jaki sposób funkcjonują.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci radio dla rodziców niepełnosprawność zdrowie radio bez reklam

Wręczono nagrody konkursu "Człowiek bez barier 2021". Znamy laureatów

Na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu "Człowiek bez barier 2021". Nagrodę specjalną kapituły konkursu otrzymał Krzysztof Głombowicz, paraolimpijczyk, od 20 lat prowadzący imprezy sportowe i kulturalne, wolontariusz. Podkreślił, że jest reprezentantem tych wszystkich, którzy wzięli życie we własne ręce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo niepełnosprawni niepełnosprawność

Rehabilitacja poprzez ruch. Reportaż "Walczymy o nasze dzieci"

Poprzez sport i aktywność fizyczną stawiają pierwsze kroki i uczą się samodzielnego życia. Mowa o podopiecznych fundacji "Handicap" z Zakopanego. Stowarzyszenie wspiera rehabilitację osób niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie. Pod swoją opieką ma już ponad setkę dzieci i młodzieży.     
Zobacz więcej na temat:  Monika Chrobak Zakopane rehabilitacja niepełnosprawność aktywność fizyczna reportaż w Jedynce

Studenci z niepełnosprawnościami - na jaką pomoc mogą liczyć?

Zrzeszanie Studentów Niepełnosprawnych Ad Astra Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zostało wybrane Studenckim Kołem Naukowym Roku. Wyniki ogłoszono podczas gali Nagród Środowiska Studenckiego "Pro Juvenes". Sprawdzamy na jakie wsparcie uczelni, mogą liczyć studenci z niepełnosprawnościami.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka NAUKA młodzież studenci edukacja Weronika Puszkar niepełnosprawność niepełnosprawni

Będą kolejne centra opiekuńcze dla niepełnosprawnych. Maląg: wsparcie warte 500 mln zł

Rząd przeznaczy pół miliarda złotych na budowę centrów opiekuńczo-mieszkalnych dla osób niepełnosprawnych - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. - Na ten moment mamy podpisane już 74 umowy na budowę centrów-opiekuńczo mieszkalnych, niebawem pierwsze centra będą powstawały - dodała Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg senior Ministerstwo Rodziny społeczeństwo niepełnosprawni niepełnosprawność