X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
nieruchomości

ANALIZA Prognoza spadku wartości udzielanych kredytów w USA. Podwyżka stóp może być szokiem dla rynku

Rosnące stopy procentowe spowodują gwałtowny spadek popytu na refinansowanie kredytów hipotecznych w 2022 r., co oznacza znacznie mniejszy biznes dla amerykańskich banków. Mortgage Bankers Association przewiduje, że całkowita wartość udzielonych kredytów spadnie o 33 proc. do 2,59 biliona dolarów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA stopy procentowe USA fed nieruchomości kredyt hipoteczny

Wzrost stóp procentowych wciąż komentowany przez analityków. Ekspertka: to może ustabilizować rynek mieszkaniowy

Podniesienie stóp procentowych może mieć stabilizujący wpływ na rynek mieszkaniowy; ograniczy zakupy mieszkań motywowane rekordowo niskimi stopami, pozostaną jednak inne fundamenty popytu, jak rosnące wynagrodzenia czy brak bezpiecznej alternatywy lokowania środków - ocenia firma CBRE.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA nieruchomości kredyt hipoteczny stopy procentowe

Śledztwo Pandora Papers. Premier Czech kupił nieruchomości we Francji za pośrednictwem zagranicznych spółek

Dziennikarze biorący udział w międzynarodowym śledztwie Pandora Papers ujawnili, że premier Czech Andrej Babisz kupił anonimowo kilkanaście nieruchomości we Francji za pośrednictwem swoich zagranicznych spółek. Czeski premier twierdzi, że nie zrobił niczego niezgodnego z prawem, a celem publikacji jest - jego zdaniem - wpłynięcie na wynik zbliżających się wyborów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Czechy polityka Andrej Babisz premier nieruchomości

ANALIZA Inwestowanie w nieruchomości. Koszty materiałów budowlanych przekładają się na cenę domu

Przemysł budowlany na różnych etapach budowy domu korzysta z wielu różnych materiałów. Architekci w swych projektach muszą kierować się mi.in. ich parametrami wytrzymałościowymi. Najczęściej stosowane materiały to beton, stal, drewno, cegła i kamień. Wszystkie w ostatnim czasie zdrożały.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA społeczeństwo nieruchomości stopy procentowe kredyt hipoteczny

ANALIZA Inwestowanie w nieruchomości. Sprawdź, jakie są symptomy pojawienia się bańki mieszkaniowej

Znana również jako bańka na rynku nieruchomości, bańka mieszkaniowa to sytuacja, w której ceny mieszkań drastycznie rosną napędzane przez spekulację i popyt. Zaczyna się od gwałtownego wzrostu popytu na rynku, na którym podaż nieruchomości jest ograniczona. Gdy ceny zaczynają rosnąć, spekulanci wchodzą na rynek, szukając wysokich zysków. W sytuacji wzrostu popytu i ograniczonej podaży ceny rosną jeszcze bardziej. Jeśli ten trend będzie trwał, to spowoduje pęknięcie bańki mieszkaniowej i gwałtowny spadek cen w celu wyrównania niedoboru nieruchomości. Ci, którzy kupili nieruchomości podczas bańki, mogą mieć trudności ze spłatą swoich kredytów hipotecznych, nawet stanąć przed koniecznością sprzedaży domów poniżej wartości rynkowej. Czy jesteśmy na krawędzi?
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA społeczeństwo nieruchomości stopy procentowe kredyt hipoteczny

ANALIZA Inwestowanie w nieruchomości. Czynniki wpływające na wzrost cen

Szacowana wartość majątku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce na koniec 2020 r. wyniosła ok. 4,9 bln zł w stosunku do 4,3 bln zł w 2019 r. - poinformował NBP w opublikowanym w poniedziałek raporcie. Nieruchomości mieszkaniowe odpowiadały ok. 211 proc., a komercyjne ok. 13 proc. PKB. Sprawdzamy, jakie czynniki decydują o wzroście cen nieruchomości.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA społeczeństwo nieruchomości stopy procentowe kredyt hipoteczny

Ile warte były nieruchomości w Polsce w roku 2020? NBP publikuje dane

Szacowana wartość majątku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce na koniec 2020 r. wyniosła ok. 4,9 bln zł w porównaniu z 4,3 bln zł w 2019 r. – poinformował NBP w opublikowanym w poniedziałek raporcie. Wartość nieruchomości mieszkaniowych odpowiadała ok. 211 proc., a komercyjnych – ok. 13 proc. PKB.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA NBP nieruchomości mieszkanie inwestycje oszczędzanie oszczędności infrastruktura

ANALIZA Inwestowanie w nieruchomości. Zalety, wady, stopy procentowe i UOKiK

UOKiK zwrócił uwagę, że pod wpływem rosnących od końca 2019 roku cen nieruchomości wiele osób rozważa kupno mieszkania na kredyt. Przestrzegł jednak, że w ciągu kilkudziesięcioletniego okresu spłaty kredytu mogą następować istotne wahania stóp procentowych, które mają wpływ na wysokość spłacanych rat kredytu, wzrosty lub spadki cen nieruchomości lub ich wartości, a także zmiany na rynku pracy, które mogą mieć wpływ na wysokość dochodów kredytobiorcy. Sprawdzamy, jakie są cechy nieruchomości jako aktywa inwestycyjnego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA społeczeństwo nieruchomości stopy procentowe kredyt hipoteczny