more_horiz
PR24 Portal
Section05

noImage

Konferencja PiS. Poręba: dlaczego Tusk brzmi po niemiecku?

- Z jakiej paki Donald Tusk chce być premierem czy rządzić w Polsce, w czyim interesie chce rządzić, jakie interesy chce realizować, dlaczego nie mówi polskim głosem, tylko brzmi po niemiecku? - pytał europoseł PiS Tomasz Poręba. W konferencji "#zJakiejPakiTusk" wzięli też udział rzecznik PiS Rafał Bochenek oraz europoseł Dominik Tarczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk polityka Prawo i Sprawiedliwość reparacje wojenne Platforma Obywatelska II wojna światowa historia Polski Platforma Obywatelska II wojna światowa historia Polski

Wiceszef MSZ o wypowiedzi polityk Lewicy dot. zachodniej Polski: kompromitujące słowa

- Twierdzenie, że Polska ma komukolwiek wypłacać reparacje, jest dla tej osoby absolutnie kompromitujące. Na szczęście Partia Razem odcięła się od tej kuriozalnej wypowiedzi - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk, komentując słowa Pauliny Matysiak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA MSZ Arkadiusz Mularczyk reparacje wojenne II wojna światowa Niemcy polityka historyczna Paulina Matysiak

PR24 Szef MSZ Izraela w Warszawie. Jasina: warto nauczyć stronę Izraelską wrażliwości wobec polskich spraw

- Liczę, że Polacy i nasi izraelscy partnerzy odbędą rozmowy, które będą przybliżały nas do rozwiązania tego problemu - powiedział w Polskim Radiu 24 rzecznik MSZ Łukasz Jasina nawiązując do sprawy podróży młodych Żydów do miejsc pamięci w Polsce. - Polska jest krajem, w którym Holokaust miał miejsce, ale nie byliśmy jego twórcami, tylko ofiarami. Warto nauczyć stronę izraelską wrażliwości wobec polskich spraw - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Łukasz Jasina MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Wojna energetyczna Putina z Europą. Premier Morawiecki: nigdy nie zostawimy Polaków bez pomocy

W Kancelarii Premiera zorganizowano konferencję "Chronimy Polaków" podsumowującą zarządzanie kryzysem energetycznym wywołanym przez rosyjską agresję. W spotkaniu wzięli udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jacek Sasin i minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. - Ze wsparcia korzystały miliony polskich rodzin. Bo nigdy nie zostawiamy Polaków w potrzebie - stwierdził szef rządu. Dodał, że w związku z inflacją brano pod uwagę apele wszystkich branż.
Zobacz więcej na temat:  ceny paliw kryzys bezpieczeństwo energetyczne Anna Moskwa Mateusz Morawiecki POLSKA polityka GOSPODARKA energetyka

Sasin: partie opozycji nie chcą wspólnej listy z Tuskiem, nie dziwię się im

– Donald Tusk to lider braku wiarygodności. Na pewno nie jest aktywem dodanym dla pozostałych partii opozycji, dlatego nie chcą jednej listy pod wodzą Tuska. Całkowicie to rozumiem – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jacek Sasin Ministerstwo Aktywów Państwowych Trójka opozycja Donald Tusk Sejm wybory w Polsce Beata Michniewicz

Hanna Gill-Piątek: opozycja powinna wziąć przykład ze Zjednoczonej Prawicy

- Mamy obóz Zjednoczonej Prawicy, który wygrywa wybory i to każde kolejne ostatnim razem, w ostatnim czasie - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia poseł niezrzeszona Hanna Gill-Piątek, pytana o wspólną listę opozycji. - Jeżeli opozycja nie będzie dogadana, to ludzie nie będą wierzyć w to, że uda jej się doprowadzić do realizacji postulatów - podkreślała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka opozycja Hanna Gill-Piątek wybory w Polsce Grzegorz Jankowski

PR24 Reparacje wojenne dla Polski. Mularczyk: planujemy w Niemczech dużą akcję informacyjną

- Jesteśmy przed dużą akcją informacyjną w Niemczech. Ona nastąpi wiosną. Roześlemy wiele tysięcy egzemplarzy raportu na temat strat wojennych po uczelniach - mówił w Polskim Radiu 24 wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk. Gość audycji komentował działania Polski w sprawie odszkodowań od Niemiec w związku z nazistowską agresją w 1939 roku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Arkadiusz Mularczyk Adrian Klarenbach Niemcy dyplomacja POLSKA reparacje wojenne polityka Polityka zagraniczna Polski

Władysław Teofil Bartoszewski: PSL jest niedoszacowany w sondażach. Od 1990 roku zawsze byliśmy w Sejmie

Szymon Hołownia - z tego, co słyszę - wystosował do PO zaproszenie do tego, żeby rozmawiać na tematy programowe, czyli z czym my idziemy do wyborów.  My już z nimi rozmawialiśmy, Lewica też jest gotowa rozmawiać o programie. Ale dziwnym trafem, jeśli chodzi o Koalicję Obywatelską, to oni mówią: "program to się zrobi, jak wygramy wybory". No ja nie wiem, czy to jest właściwa oferta dla wyborców - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PSL-u Władysław Teofil Bartoszewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Władysław Teofil Bartoszewski Adrian Klarenbach wybory polityka POLSKA

Paweł Bejda o reparacjach wojennych

- PSL było, jest i będzie za tym, żeby Polska dostała w pełni zadośćuczynienie czy reparacje, jakkolwiek byśmy tego nie nazywali. Żebyśmy otrzymali zadośćuczynienie nie tylko dla ludzi, którzy byli pokrzywdzeni, ale generalnie dla państwa polskiego za straty wojenne, które Polska poniosła podczas II wojny światowej - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Paweł Bejda, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Samuel Pereira PSL reparacje wojenne Paweł Bejda