more_horiz
PR24 Portal
Section05

Nord Stream

PR24 Wybuch Nord Stream. Wiech wskazuje na Kreml i apeluje o ochronę infrastruktury

- Jeżeli przyjmiemy, że to Rosja stoi za sabotażem Nord Stream 2, to z dużą dozą pewności można zakładać, iż Rosjanie mogą posunąć się dalej i zaatakować kolejne elementy infrastruktury - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Wiech z portalu Energetyka24.com. - Powinniśmy otoczyć naszą infrastrukturę krytyczną szczególną ochroną kontrwywiadowczą i kinetyczną, by móc zapobiegać i radzić sobie z takimi zagrożeniami - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Jakub Wiech Błażej Prośniewski ŚWIAT energetyka Nord Stream Nord Stream 2 wojna na Ukrainie Rosja bezpieczeństwo energetyczne

Tajemnicze statki przyczyną awarii Nord Stream 2? Amerykański portal ujawnia

Analizujące dane satelitarne systemy firmy SpaceKnow wykryły dwa duże statki z wyłączonymi urządzeniami śledzącymi w rejonie rurociągu Nord Stream 2 kilka dni przed jego uszkodzeniem we wrześniu - podaje portal Wired. Firma poinformowała o swoich ustaleniach przedstawicieli NATO, którzy poprosili o dostarczenie większej ilości informacji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Nord Stream 2 Nord Stream Gazprom gaz ziemny Rosja Bałtyk sabotaż

Szwedzka prokuratura dokładniej przyjrzy się gazociągom Nord Stream. Będą dodatkowe badania na dnie Bałtyku

Śledczy ze Szwecji poinformowali w piątek o zamiarze przeprowadzenia dodatkowych badań na dnie Morza Bałtyckiego w związku z dochodzeniem w sprawie aktu sabotażu przy gazociągach Nord Stream. W tym samym miejscu obecny jest rosyjski statek, który ma dokonać własnych oględzin.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 Nord Stream Szwecja Dania energetyka inwestycje ŚWIAT Morze Bałtyckie Europa Rosja

"Niemcy zostały przez Rosję uwiedzione". Roszkowski o sytuacji na rynku gazu

- Rosyjski gaz był sprzedawany po preferencyjnych cenach, a Niemcy mieli go zagospodarować na rynku europejskim. Skończyło się to krwawą wojną na Ukrainie. Niemieccy politycy do tej pory nie dokonali rachunku sumienia ws. dewastowania rynku europejskiego przez ostatnie dwie dekady - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA gaz Rosja Niemcy Unia Europejska Nord Stream