more_horiz
PR24 Portal
Section05

Norwegia

Najbardziej znany kierowca autobusu? Jak zostać gwiazdą branży moto?

Jest kierowcą, który nie musi martwić się o wypełnienie miejsc w swoim autokarze. Przed pojazdem regularnie ustawiają się kolejki chętnych na podróż właśnie z tym kierowcą. Niemal każdy chce poznać kierowcę, którego kojarzy niemal cały Świat.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 internet media społecznościowe TikTok Norwegia autobus gwiazdy

Muzyczne studium życia od narodzin do śmierci

Dwie filigranowe Norweżki - skrzypaczka Vilde Sandve Alnaes i kontrabasistka Inga Margareta Aas nagrywają w duecie piękną, stonowaną muzykę w różnych akustycznych przestrzeniach Norwegii. Z ich albumu zatytułowanego "How Forest Think" w "Nowej strefie" słuchaliśmy nagrań zarejestrowanych w otoczeniu ogromnych fresków, w mrocznych przestrzeniach świątyni Mauzoleum Emanuela Vigelanda.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Ewa Szczecińska MUZYKA muzyka współczesna Norwegia

UE zacieśnia współpracę z Norwegią i NATO. Chodzi o energetykę i infrastrukturę krytyczną

Unia Europejska zacieśnia współpracę z Norwegią ws. zwiększenia dostaw gazu a z NATO ws. ochrony infrastruktury krytycznej. Bezpieczeństwu energetycznemu było poświęcone spotkanie na platformie wiertniczej Troll na Morzu Północnym z udziałem przewodniczącej KE Ursuli von der Leyen, sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga i premiera Norwegii Jonasa Gahra Stoere.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska NATO Norwegia Europa energetyka

Norwegia: polski podróżnik odnaleziony przez ratowników. Jest pod opieką lekarzy

Marcin Gienieczko, który podczas ekspedycji na norweski archipelag Svalbard wezwał pomoc z powodu bardzo trudnych warunków pogodowych, w sobotę rano został odnaleziony przez ratowników. Jak poinformowała Eva Therese Jenssen, rzeczniczka gubernatora Svalbardu, podróżnik obecnie przebywa w szpitalu i jest w stosunkowo dobrej formie.
Zobacz więcej na temat:  Norwegia Europa podróże ŚWIAT sporty zimowe

"Ukraina musi wygrać tę wojnę". Przydacz o założeniach spotkania w Monachium

- Ukraina musi wygrać tę wojnę, aby wartości europejskie, prawo międzynarodowe, były na powrót przestrzegane - mówił szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz, odnosząc się do piątkowego spotkania w formule Trójkąta Weimarskiego w Monachium z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Marcin Przydacz polityka Norwegia Czechy Ukraina Europa ŚWIAT

Eurowizja 2023: kto największym rywalem Polski? [ZOBACZ WIDEO]

Z 37 krajów, które biorą udział w konkursie Eurowizji, znamy już wykonawców z 23 państw. W ostatnią niedzielę lutego poznamy też polskiego reprezentanta w tej międzynarodowej, wokalnej rywalizacji. Spośród blisko trzystu zgłoszonych wykonawców Telewizja Polska zakwalifikowała dziesięciu, którzy zmierzą się w specjalnym koncercie. Podobnie swoich reprezentantów wyłaniają też inne biorące udział w programie kraje. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Eurowizja Chorwacja Norwegia Hiszpania Włochy Ukraina Wielka Brytania BBC EBU