more_horiz
PR24 Portal
Section05

nowotwory

Ruszyła nowa kampania społeczna "TAK dla zdrowia rodziny". Będzie promować profilaktykę onkologiczną

"TAK dla zdrowia rodziny" - pod takim hasłem rusza kampania społeczno-edukacyjna mająca promować profilaktykę onkologiczną. W jej ramach prowadzona będzie edukacja dot. m.in. znaczenia testów i badań przesiewowych oraz szczepień przeciwko wirusom onkogennym. Organizatorzy chcą też  przeciwdziałać otyłości będącej czynnikiem ryzyka zachorowania na nowotwory.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kampania onkologia Marlena Maląg Gertruda Uścińska ZUS Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej nowotwory

Czy elektrosmog jest szkodliwy? Wyjaśniamy wątpliwości

Elektrosmog to liczne pola elektromagnetyczne, w których obrębie żyjemy i funkcjonujemy na co dzień. Wytwarzają go w dużej mierze  przedmioty użytku codziennego, czyli radio, telewizor, telefony komórkowe, internet bezprzewodowy czy mikrofalówki. - Źródłem pola elektromagnetycznego jest w zasadzie każdy obwód elektryczny, w którym płynie prąd - wyjaśnia dr hab. Grzegorz Tatoń, fizyk medyczny z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  Artur Wolski promieniowanie fizyka zdrowie nowotwory

"Minuta dla skóry". Nowoczesne metody wykrywania zmian nowotworowych

Rozpoczyna się okres letni, a nadmierna ekspozycja słońce  oraz brak wiedzy na temat bezpiecznego opalania, mogą mieć negatywne konsekwencje dla skóry. W "Eurece" eksperci opowiedzieli o nowoczesnej metodzie opartej na sztucznej inteligencji do szybkiego diagnozowania zmian na skórze, głównie czerniaka. 
Zobacz więcej na temat:  medycyna nowotwory czerniak złośliwy Artur Wolski sztuczna inteligencja choroba słońce oparzenie infografika

TYLKO U NAS Wielkie serca, mocne nogi. Spektakularna wyprawa 60-latków z potrzeby wsparcia chorego chłopca

W 2022 roku u 6-letniego wówczas Frania wykryto złośliwy nowotwór układu nerwowego. Chłopiec dzięki specjalistycznemu leczeniu wraca do zdrowia w barcelońskim szpitalu, ale to nie koniec walki. Wciąż istnieje ryzyko nawrotu. Szczepionka, która może temu zapobiec, kosztuje 1,5 mln złotych. W zgromadzeniu środków postanowili pomóc 60-letni rowerzyści o dobrych i mocnych sercach, którzy ruszyli w trasę do Hiszpanii. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dziecko szpital nowotwory pomoc

Zapach nowego samochodu to śmiertelne zagrożenie!

Zapach nowego samochodu - kto by nie kochał tego aromatu? Jest to chyba jedna z najpiękniejszych woni na świecie! Ale co byście powiedzieli, gdybyśmy powiedzieli wam, że ten zapach, który uwielbiacie, jest w rzeczywistości "śmiertelnym zagrożeniem" dla waszego zdrowia? Tak, to prawda! Według najnowszych badań wdychanie zapachu nowego samochodu może prowadzić do poważnych chorób, w tym nawet do nowotworów!
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 zapach nowotwory nowotworowy badanie badania