more_horiz
PR24 Portal
Section05
obligacje

Olbrzymie zainteresowanie obligacjami. Znacznie zwiększono pulę do sprzedaży papierów jednorocznych

Ministerstwo Finansów zwiększyło z trzech do siedmiu miliardów złotych wartość wystawionych w czerwcu do sprzedaży jednorocznych obligacji (ROR 0623). Media donoszą, że szaleństwo zakupów dotyczy wszystkich typów obligacji oszczędnościowych. Mimo intensywnych zakupów papierów powinno wystarczyć dla wszystkich chętnych, a ich lipcowe emisje będą jeszcze atrakcyjniejsze.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Finansów obligacje dług publiczny PKO BP finanse osobiste oszczędności oszczędzanie

Premier o swoich obligacjach: sam od kilku lat namawiałem Polaków do tego, aby je kupować

Kupując w zeszłym roku obligacje skarbowe różnych kategorii, nie kierowałem się wskaźnikami inflacji - zapewnił premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że chciałby, aby jak najwięcej obligacji Skarbu Państwa było w rękach Polaków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA inflacja Mateusz Morawiecki oszczędności oszczędzanie oprocentowanie oświadczenie majątkowe media obligacje rynek GOSPODARKA gospodarka polska społeczeństwo

Premier inwestuje w obligacje. "Robię to, do czego namawiam Polaków. Za słowami idą czyny"

- Od dłuższego czasu namawiam Polaków do kupowania polskich obligacji skarbowych - podkreślał z mównicy sejmowej premier Mateusz Morawiecki. - Jeśli sam robię to, do czego namawiam, to dobrze; za moimi słowami idą czyny - odpowiadał opozycji. Szef rządu zaznaczył też, że obligacje to transparentna i propaństwowa inwestycja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA inflacja obligacje premier Mateusz Morawiecki Sejm polityka

Eksperci: świadczenia mogą być utrzymane, jeśli stan budżetu na to pozwoli

Kwestie gospodarcze i społeczne, jakie padły podczas konwencji PiS oznaczają kontynuację działań rządu w tym zakresie. Nowość to wsparcie dla ogrzewających mieszkania węglem - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza" prof. Elżbieta Mączyńska, honorowa prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i wykładowca SGH oraz Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej. Według prof. Mączyńskiej padną jeszcze nowe propozycje socjalne, tyle że później. Zdaniem Piotra Soroczyńskiego rząd musi pomyśleć o dochodowej stronie budżetu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA tarcza antyinflacyjna inflacja PiS depozyt banki oszczędności obligacje inwestycje

Eksperci: rządowe obligacje szansą na korzystne lokowanie oszczędności i ich dywersyfikację

Obligacje skarbowe do bardzo dobry sposób na bezpieczną dywersyfikację oszczędności. Jest też bardzo dobre źródło finansowania zadłużenia państwa. Obligacje zaproponowane przez rząd od 1 czerwca będą skutecznie konkurować z lokatami bankowymi - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Ernest Pytlarczyk z banku Pekao SA i Andrzej Stefaniak, ekonomista, analityk finansowy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA obligacje oszczędzanie inwestycje

Eksperci: wyniki polskiej gospodarki za rok 2021 pozytywnie zaskoczyły

Bardzo dobre wyniki budżetu i naszej gospodarki za ubiegły rok wyśrubowały oczekiwania. Teraz jednak będzie potrzebna ich korekta w dół. Nie oznacza to jednak recesji, ale nowelizacja tegorocznego budżetu w zakresie PKB, czy inflacji będzie potrzebna - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej i Marek Kowalski.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja bezrobocie deficyt budżetowy obligacje

Oprocentowanie lokat. Premier: to decyzje biznesowe, PiS szanuje niezależność instytucji bankowych

- Prawo i Sprawiedliwość szanuje niezależność instytucji bankowych, nawet jeśli państwo jest w nich głównym udziałowcem - powiedział premier Mateusz Morawieckim w wywiadzie dla "Super Expressu". Podkreślił, że podniesienie oprocentowania lokat przez Pekao jest decyzją biznesową.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA banki lokata terminowa oprocentowanie obligacje Mateusz Morawiecki POLSKA społeczeństwo finanse osobiste
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem