more_horiz
PR24 Portal
Section05
obostrzenia

Premier Johnson złamał obostrzenia, dostał mandat. Karę otrzymał tez minister

Szef brytyjskiego rządu Boris Johnson złamał prawo w sprawie lockdownowych przyjęć i dostał mandat. To pierwszy taki przypadek w historii. Chodzi o jego imprezę urodzinową z czerwca 2020 roku. Opozycja chce dymisji szefa rządu, a także ustąpienia ministra finansów Rishiego Sunaka, który również został ukarany.
Zobacz więcej na temat:  COVID-19 Wielka Brytania Boris Johnson obostrzenia Europa ŚWIAT koronawirus

Rekordowe kolejki po paszport i dowód osobisty

Długie kolejki po paszporty i dowody osobiste to już niemal codzienność. Petenci w niektórych miejscach czekają na złożenie wniosku nawet kilkanaście godzin, a i tak czasami są zmuszeni odejść z kwitkiem. Przykładem jest sytuacja na Podkarpaciu, gdzie liczba wnioskujących o paszport wzrosła kilkukrotnie. Na rozpatrzenie już teraz czeka 20 tys. wniosków i powodem tego nie jest tylko wojna na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Tomasz Miara dokumenty dokument wyjazd dla dziecka dzieci dziecko dowód osobisty podróże wakacje COVID-19 obostrzenia

Rząd znosi obostrzenia sanitarne!

Poniedziałek 28 marca to pierwszy od prawie dwóch lat dzień, w którym nie musimy nosić maseczek ochronnych w pomieszczeniach zamkniętych (z wyjątkiem placówek leczniczych i aptek). Ponadto Ministerstwo Zdrowia ogłosiło koniec izolacji i kwarantanny z powodu COVID-19. – Zniesienie obostrzeń sanitarnych nie oznacza, że kończy się epidemia i nie ma COVID-19 – zaznacza minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  Trójka maseczki maseczka COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce obostrzenia Ministerstwo Zdrowia pandemia wirus Piotr Firan Joanna Stankiewicz Adam Niedzielski

Rząd znosi większość obostrzeń. Minister zdrowia ostrzega: to jeszcze nie koniec epidemii

Minister zdrowia ogłosił, że od poniedziałku (28 marca) obowiązek zakrywania nosa i ust zostaje zniesiony. "To jeszcze nie koniec epidemii, koronawirus będzie nadal z nami. Jeżeli jesteśmy w miejscach, w których gromadzi się duża liczba ludzi, zakrywajmy twarz maseczką" - zaapelował w czwartek Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce koronawirus Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia obostrzenia maseczki

Kiedy zostaną zniesione limity dla niezaszczepionych? Minister zdrowia wskazał termin

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że jeśli w marcu liczba zakażeń koronawirusem spadnie do ok. 10 tys., to będzie rekomendował zniesienie obostrzeń, które nie są "aż tak bardzo przestrzegane", np. limitów osób niezaszczepionych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie sars-cov-2 COVID-19 Koronawirus w Polsce pandemia obostrzenia Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski

Kolejny kraj znosi restrykcje sanitarne. "Koronawirus strasznie nas poróżnił"

Minister zdrowia Holandii Ernst Kuipers zapowiedział stopniowe znoszenie niemal wszystkich ograniczeń epidemicznych związanych z COVID-19. Od piątku zostaną ponownie otwarte dyskoteki i kluby nocne, a godziny działania restauracji będą wydłużone. Maseczki ochronne będzie trzeba nosić jedynie w pojazdach transportu publicznego. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus Europa COVID-19 obostrzenia Holandia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem