X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
obostrzenia

Ponad 19,1 tys. osób zaszczepionych. Dr Szułdrzyński o 3. dawce: dogrywane są ostatnie szczegóły

W Polsce w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 jest ponad 19 mln 167 tys. osób. W czwartek Rada Medyczna przy premierze podjęła decyzję o zarekomendowaniu podawania trzeciej dawki szczepionki seniorom, osobom z chorobami przewlekłymi oraz personelowi medycznemu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie Koronawirus w Polsce COVID-19 sars-cov-2 szczepienia szczepionka obostrzenia lockdown

Francja: wszedł w życie obowiązek szczepień przeciw COVID-19 dla pracowników służby zdrowia. Protesty w kilku miastach

W środę we Francji wszedł w życie obowiązek szczepień przeciwko COVID-19 dla pracowników służby zdrowia. Osoby niezaszczepione nie będą mogły wykonywać pracy. Według francuskich władz, szczepionkę przyjęło już niemal 90 procent personelu medycznego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT szczepienia Francja Europa zdrowie COVID-19 koronawirus pandemia obostrzenia pielęgniarka lekarz służba zdrowia szpital Paryż

Sytuacja sanitarna na Sycylii nie poprawia się. Władze przedłużają obostrzenia

Włoski rząd przedłużył o 15 dni reżim żółtej strefy z zaostrzonymi środkami bezpieczeństwa na Sycylii. Powodem decyzji jest fakt, że sytuacja sanitarna na wyspie nie poprawiła się. Pozostałe włoskie regiony nadal znajdują się w strefie białej - niewielkiego zagrożenia epidemiologicznego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy Sycylia koronawirus COVID-19 szczepienia obostrzenia Piotr Kowalczuk Rzym

"Czwarta fala jest nieunikniona, ona już jest". Minister zdrowia o sytuacji epidemicznej w Polsce

Jak powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, dynamika wzrostu zakażeń wskazuje, że w ciągu dwóch tygodni będzie tysiąc zakażeń dziennie. Podkreślił, że teraz głównym parametrem epidemii będzie obciążenie szpitali.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia czwarta fala COVID-19 koronawirus sars-cov-2 pandemia epidemia szczepienia obostrzenia społeczeństwo Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Europie. Zaostrzenia i zniesienia obowiązujących restrykcji w innych krajach

Władze Szkocji, Austrii, Bułgarii i Grecji zapowiedziały wprowadzenie nowych obostrzeń związanych ze wzrostem zakażeń na ich terytorium. Z kolei koronarestrykcje obowiązujące dotychczas w Irlandii i Szwecji będą stopniowo znoszone. W Portugalii od niedzieli nie będzie trzeba nosić maseczek na świeżym powietrzu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa COVID-19 koronawirus sars-cov-2 pandemia obostrzenia społeczeństwo zdrowie

Stan wyjątkowy na granicy z Białorusią. Służby wyjaśniają zasady na terenach objętych nadzwyczajnym nadzorem

Osoby udające się na nabożeństwa do kościoła, cerkwi znajdujących się na obszarze objętym stanem wyjątkowym nie muszą w tym celu się ubiegać o pisemne zezwolenie od Straży Granicznej – wynika informacji Straży Granicznej w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo prawo stan nadzwyczajny religia Kościół straż graniczna policja obostrzenia

Jesienią czeka nas czwarta fala pandemii? Minister zdrowia podał prognozy wzrostu zakażeń we wrześniu

- Spodziewamy się, że we wrzesień wejdziemy z liczbą 200-300 zakażeń koronawirusem. Spodziewamy się także przyspieszenia w drugiej połowie września i w zależności od liczby hospitalizacji będziemy podejmowali decyzje o obostrzeniach - podkreślił w Komorowie szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce społeczeństwo COVID-19 Adam Niedzielski pandemia Ministerstwo Zdrowia obostrzenia

Co z dalszymi obostrzeniami i ew. trzecią dawką szczepionki? Minister zdrowia wyjaśnia

- Przy wprowadzaniu ewentualnych obostrzeń covidowych, kraj zostanie podzielony na strefy, na poziomie powiatów - poinformował szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Minister poinformował również o wpływie poziomu wyszczepienia na zakres obostrzeń, a także o ewentualnej trzeciej dawce szczepienia przeciwko COVID-19 oraz rozwoju czwartek fali epidemii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Koronawirus w Polsce epidemia COVID-19 sars-cov-2 obostrzenia szczepienia