more_horiz
PR24 Portal
Section05

OBWE

Szef MSZ Zbigniew Rau rozpoczął wizytę w Waszyngtonie. Znamy plan spotkań

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau rozpoczął trzydniową wizytę w Waszyngtonie. Podczas pobytu w stolicy USA szef polskiej dyplomacji spotka się z przedstawicielami kongresu i waszyngtońskich ośrodków analitycznych, weźmie udział w debacie na temat wojny na Ukrainie i odwiedzi Muzeum Ofiar Komunizmu. O szczegółach korespondent IAR, Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  OBWE Zbigniew Rau USA Marek Magierowski Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ameryka ŚWIAT MSZ

Działania OBWE wobec agresji Rosji. Rau: skupiamy się na niwelowaniu negatywnych konsekwencji wojny

- Obecnie skupiamy się na niwelowaniu negatywnych konsekwencji wojny w Ukrainie dla naszych gospodarek i środowiska oraz na pomocy Ukraińcom, którzy bronią nie tylko swojego kraju, ale i europejskich wartości - mówił w Pradze minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau na 30. Forum Ekonomiczno-Środowiskowego OBWE.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Zbigniew Rau OBWE wojna 2022 Rosja Ukraina

Forum Strategiczne na Słowenii. Zbigniew Rau: powinniśmy wspierać Ukrainę z determinacją

- Priorytet trzeba przyznać wartościom takim, jak niepodległość, suwerenność i integralność terytorialna, których Ukraińcy bronią z determinacją i heroizmem. Z podobną determinacją powinniśmy wspierać Ukrainę, także w wymiarze sankcyjnym - mówił szef polskiego MSZ Zbigniew Rau na Forum Strategicznym w Bledzie w Słowenii. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Rau Ministerstwo Spraw Zagranicznych Turcja Rosja dyplomacja wojna 2022 Ukraina OBWE

Witold Waszczykowski: OBWE powinna być aktywna na Ukrainie od początku

- Trochę jestem zdziwiony, że aktywizacja OBWE [na Ukrainie] następuje dopiero teraz. To powinno dziać się od samego początku - mówił w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski, europoseł PiS i b. szef MSZ. Gość audycji stwierdził, że ONZ jest organizacją sparaliżowaną, ale OBWE nadal ma możliwość działania na Ukrainie i powinna to wykorzystywać.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rafał Dudkiewicz Witold Waszczykowski ŚWIAT Europa OBWE ONZ Zbigniew Rau dyplomacja Polityka zagraniczna Polski Rosja Ukraina wojna 2022 wojna na Ukrainie

Mocne słowa szefa polskiego MSZ podczas sesji OBWE. "Rosjanie nie szanują ludzkiego życia i godności"

- Odpowiedzialni za zbrodnie wojenne przeciw państwu i narodowi ukraińskiemu zostaną pociągnięci do odpowiedzialności. Myliliśmy się, że barbarzyńskie prowadzenie wojny należy do przeszłości - powiedział szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau na dorocznej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Zbigniew Rau wojna 2022 Ukraina OBWE Rosja sankcje Europa MSZ

Szef MSZ jedzie do Birmingham. Weźmie udział w obradach Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE

Szef polskiej dyplomacji udaje się w poniedziałek do Birmingham. Prof. Zbigniew Rau weźmie tam udział w 29. dorocznej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE. Minister spraw zagranicznych pełni w tym roku funkcję Przewodniczącego Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Anglia Birmingham OBWE Zbigniew Rau MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych dyplomacja Polityka zagraniczna Polski