X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
ochrona środowiska

Samochód elektryczny z dofinansowaniem. Sprawdź warunki i wielkość dopłat

Na koniec marca 2020 r., w Polsce było zarejestrowanych 10 701 samochodów osobowych z napędem elektrycznym. Ministerstwo Klimatu oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ruszyło z trzema nowymi programami dotyczącymi elektromobilności na łączną kwotę blisko 150 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA motoryzacja samochody elektryczne samochody hybrydowe elektromobilność ochrona środowiska

"Nikt nie chce palić polskich lasów". Michał Woś o zarzutach Greenpeace

Minister środowiska Michał Woś zapewnia, że ani jedno drzewo nie zostanie wycięte na podstawie zmian wprowadzanych do ustawy o odnawialnych źródłach energii. Minister odniósł się w Programie 1 Polskiego Radia do zorganizowanego wczoraj przed Sejmem protestu przeciwko tej nowelizacji. Protest zorganizowały organizacje ekologiczne, w tym Greenpeace.
Zobacz więcej na temat:  Michał Woś ministerstwo środowiska las drzewa środowisko klimat ochrona środowiska Greenpeace protest POLSKA

Miał zlikwidować wszystkie "kopciuchy" w Warszawie. Kolejna niedotrzymana obietnica Trzaskowskiego

W 2018 roku obecny kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta zapowiedział, że do 2020 roku zlikwiduje w Warszawie wszystkie przestarzałe piece. Tymczasem - jak wynika z danych stołecznego ratusza - tylko w lokalach należących do miasta wciąż jest ich ponad tysiąc. W Warszawie funkcjonuje też 18 tysięcy "kopciuchów" znajdujących się w zasobach prywatnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie 2020 kampania wyborcza koalicja obywatelska Platforma Obywatelska ochrona środowiska Warszawa

Powstanie grupa do walki z przestępczością przeciwko środowisku

Trwają prace nad utworzeniem zespołu do walki z przestępczością przeciwko środowisku, którego celem będzie zwiększanie skuteczności działań służb w tym obszarze. Wiceminister klimatu Jacek Ozdoba ogłosił nowe plany w związku z rozbiciem grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym składowaniem odpadów.
Zobacz więcej na temat:  środowisko ochrona środowiska POLSKA Jacek Ozdoba ministerstwo klimatu przestępczość

W nocy nastąpił zrzut ścieków do Wisły. Rzecznik rządu oczekuje wyjaśnień od Rafała Trzaskowskiego

- Mam nadzieję, że Rafał Trzaskowski wytłumaczy się z zaniechań dotyczących zabezpieczenia kolektorów ścieków i realizacji deklaracji, które składał po awarii oczyszczalni Czajka w Warszawie - powiedział rzecznik prasowy rządu Piotr Müller, odnosząc się do informacji Wód Polskich o tym, że doszło do zrzucenia ścieków komunalnych do Wisły.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie 2020 ekologia Piotr Müller ochrona środowiska

"To będzie bardzo nieoczywista konwencja". Radny PiS o spotkaniu młodych działaczy w Lublinie

- Chcemy pokazać, że ekologia, dbanie o środowisko to nie idee lewicowe, ale konserwatywne. Jutrzejsza konwencja, z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego, będzie bardzo nieoczywista – powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Szpądrowski, warszawski radny PiS i członek sztabu wyborczego Andrzeja Dudy.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Lublin konwencja PiS w Lublinie wybory prezydenckie 2020 Prawo i Sprawiedliwość ochrona środowiska

Joanna Scheuring-Wielgus: Robert Biedroń jest jedynym lewicowym kandydatem

Poseł Lewicy i członek Komitetu Wyborczego Roberta Biedronia zwraca uwagę, że kandydat Lewicy na prezydenta jako jedyny prezentuje wartości lewicowe. Pozostali kandydaci to konserwatyści. - Jeżeli ktoś myśli, że Rafał Trzaskowski jest lewicowy, to się myli - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Scheuring-Wielgus.
Zobacz więcej na temat:  Robert Biedroń kampania prezydencka ochrona środowiska Rafał Trzaskowski Joanna Scheuring-Wielgus Piotr Gociek polityka wybory prezydenckie 2020 POLSKA

"Musimy budować relacje wzajemnego zaufania". Zbigniew Ziobro o Zjednoczonej Prawicy

- Ufam, że ten kryzys będzie dla nas powodem do przemyśleń, jak poprawić wewnętrzne funkcjonowanie koalicji, po to, by nie było podobnych sytuacji w przyszłości - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, lider Solidarnej Polski. 
Zobacz więcej na temat:  ministerstwo środowiska Michał Woś POLSKA ochrona środowiska Rząd RP polityka Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie 2020 Jarosław Gowin Zbigniew Ziobro Sąd Najwyższy