more_horiz
PR24 Portal
Section05

odbudowa

Na Ukrainie działa ok. 660 polskich firm. Emilewicz: przygotowujemy rozwiązania, które mają mitygować ryzyko

Na Ukrainie działa ok. 660 polskich firm - od branży meblarskiej i budowlanej po odzieżową - poinformowała wiceminister funduszy Jadwiga Emilewicz. Zapowiedziała prace nad nowymi rozwiązaniami dla firm, by nasz biznes i gospodarka miały wyraźny, korzystny udział w odbudowie Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma biznes Ukraina odbudowa Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Polskie firmy z ofertami dla Ukrainy. Wiceszef MFiPR wskazuje na preferowane branże

Inwestowaniem na Ukrainie są zainteresowane polskie firmy m.in. z branży wydobywczej i transportowej - powiedziała wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jadwiga Emilewicz. W najbliższych tygodniach mamy nadzieję przedstawić ich oferty podczas wizyt w zachodniej Ukrainie i Kijowie - dodała.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ukraina firma wojna na Ukrainie transport odbudowa Jadwiga Emilewicz POLSKA

CPK wspiera powojenną odbudowę Ukrainy. Brytyjski portal prezentuje polską strategię

Centralny Port Komunikacyjny, największy polski projekt infrastruktury transportowej, może odegrać kluczową rolę we wspieraniu powojennej odbudowy Ukrainy i jej drodze do integracji z Unią Europejską. Zaangażowanie CPK w odbudowę Ukrainy zostało ostatnio podkreślone, kiedy podpisano Ukraińskie Porozumienie Biznesowe podczas Konferencji Odbudowy Ukrainy w Londynie - pisze brytyjski serwis Ibex Publishing.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura centralny port komunikacyjny Ukraina odbudowa

Odbudowa Ukrainy. Rząd Korei Południowej zapowiada wsparcie

Rząd Korei Płd. planuje wesprzeć państwowe i prywatne firmy mające odbudowywać ze zniszczeń wojennych oraz modernizować infrastrukturę transportową oraz sektor energetyczny Ukrainy. Koszt odbudowy i rozbudowy tych sfer ukraińskiej gospodarki szacowany jest na 140 miliardów dolarów - podał w niedzielę portal dziennika "Korea Times", powołując się na informacje z południowokoreańskich ministerstw.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Korea Południowa wojna na Ukrainie wojna 2023 odbudowa Ukraina

Odbudowane Stare Miasto ma 70 lat. Sprawdź, jak będzie świętować warszawska Starówka

W weekend 21-23 lipca, odbudowana warszawska Starówka obchodzi swoje 70-lecie. Z tej okazji aż 30 instytucji połączyło swoje siły, by świętować oddanie do użytku pierwszych fragmentów Starego Miasta. Zaplanowanych jest dokładnie 70 różnego rodzaju wydarzeń: koncerty, spacery, warsztaty artystyczne i filmowe - warto wziąć w nich udział!
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA historia Polski Warszawa Starówka Justyna Grabarz odbudowa II wojna światowa Powstanie Warszawskie Trójka

"Odbudowa będzie się też odbywać w regionach, niedługo kolejna misja". Emilewicz o współpracy polsko-ukraińskiej

- Odbudowa Ukrainy nie będzie odbywać się tylko poprzez Kijów, a przez duże zamówienia organizowane przez Agencję Odbudowy Ukrainy, ale także to się będzie działo w regionach. Stąd kolejna misja gospodarcza, którą planuję już za dwa tygodnie, tj. Łuck, Równe i Lwów - powiedziała na antenie Programu 3 Polskiego Radia pełnomocnik rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej Jadwiga Emilewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jadwiga Emilewicz Maksymilian Maszenda wojna na Ukrainie wojna 2023 odbudowa Ukraina polska pomoc

Jakie są wizje odbudowy gospodarki Ukrainy? Znamy opinię europejskich ekspertów

Wspólnota Energetyczna z całej Europy, ma w ciągu roku przygotować strategię odbudowy i plan reform dla ukraińskiej energetyki - powiedział Michał Kurtyka, współprzewodniczący grupy odpowiedzialnej za sanację gospodarki naszego wschodniego sąsiada. Straty w infrastrukturze energetycznej Ukrainy oszacowano na dziesiątki miliardów dolarów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wojna na Ukrainie odbudowa Unia Europejska inwestycji infrastrukturalne UE

Wsparcie polskiego biznesu w odbudowie Ukrainy. Jadwiga Emilewicz o mapie drogowej działań

Przygotujemy mapę drogową działań wspierających udział polskiego biznesu w odbudowie Ukrainy - wskazała wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jadwiga Emilewicz. Dodała, że jednym z planowanych elementów wspracia będzie nowy instrument finansowy stworzony przez Polski Fundusz Rozwoju.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA biznes Ukraina wojna na Ukrainie POLSKA odbudowa biznes za granicą Jadwiga Emilewicz

Drugi etap odbudowy Ukrainy. Doradca prezydenta Dudy: Polska może odegrać istotną rolę

Drugi etap odbudowy Ukrainy był głównym tematem posiedzenia Rady do Spraw Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP. Podczas spotkania, w którym uczestniczył Andrzej Duda, dyskutowano w jaki sposób już dzisiaj pomóc państwu, które zostało zaatakowane przez Rosję.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2023 Andrzej Duda odbudowa przedsiębiorca przedsiębiorstwo relacje polsko-ukraińskie Europa ŚWIAT