more_horiz
PR24 Portal
Section05
odeszli 2022

Tragiczny pożar pod Warszawą. Zginęła Maja Lidia Kossakowska, "pierwsza dama polskiej fantastyki"

W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do pożaru domu letniskowego w Starych Załubicach, w gminie Radzymin na Mazowszu. W budynku przebywała Maja Lidia Kossakowska, autorka książek fantasy, nazywana pierwszą damą polskiej fantastyki. Kobieta zginęła w płomieniach, jej mąż Jarosław Grzędowicz nie odniósł obrażeń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pożar regiony mazowieckie KULTURA odeszli 2022 fantasy fantastyka literatura

Ostatnie pożegnanie Jerzego Treli. Prezydent: odszedł człowiek szlachetny o wielkiej erudycji

W Krakowie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Jerzego Treli. W bazylice ojców Dominikanów trwa msza święta. Wokół urny z prochami aktora zgromadziły się tłumy fanów, rodzina, przyjaciele i współpracownicy. Prezydent Andrzej Duda oraz wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński żegnają "jednego z najwybitniejszych artystów współczesnego teatru polskiego". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kraków Jerzy Trela odeszli 2022 aktorzy TEATR KULTURA społeczeństwo

"Niezwykle pracowity i błyskotliwy". Prof. Mieczysław Ryba wspomina prof. Waldemara Parucha

- Rzeczywiście prof. Waldemar Paruch to postać wyjątkowa, jeśli bierzemy pod uwagę wszelkie atrybuty intelektualne, był niezwykle pracowity i błyskotliwy, a zarazem wpisujący się w tradycję myślenia państwowego - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba. Gośćmi audycji byli również prof. Daniel Boćkowski i prof. Maciej Drzonek. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Edukacji i Nauki odeszli 2022 społeczeństwo NAUKA Order Odrodzenia Polski POLSKA polityka

Wspomnienie Maryny Miklaszewskiej. Magdalena Piejko: miała serdeczny ton do nowo poznanych

- Poznałyśmy się zaraz po tym, jak wydała powieść "Spotkałam kiedyś prawdziwego hipstera", moim zdaniem książkę taką troszeczkę zapomnianą - mówiła w Polskim Radiu 24 zastępca dyrektora Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego ds. Upowszechniania i Edukacji Magdalena Piejko.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Piejko Magdalena Merta Maryna Miklaszewska odeszli 2022 Solidarność opozycja demokratyczna KULTURA

Ignacy Gogolewski. "Szczęście pomagało mi w tym zawodzie" [POSŁUCHAJ]

W ostatnią niedzielę, w wieku 90 lat, zmarł wybitny aktor Ignacy Gogolewski. Miał 24 lata, kiedy zagrał Gustawa-Konrada w "Dziadach". Wcześniej rolę tę otrzymywali aktorzy powyżej czterdziestki. Popularny artysta mówił, że nie brakowało mu szczęścia w całej karierze. W Programie 1 Polskiego Radia przypomnieliśmy archiwalny reportaż Doroty Bonieckiej-Górny pt. "Jubilat" o Ignacym Gogolewskim.
Zobacz więcej na temat:  Wiesław Molak Ignacy Gogolewski Dorota Boniecka-Górny odeszli 2022 reportaż w Jedynce

"Żegnam naszego kolegę, przyjaciela i doradcę". Prezes PiS podczas pogrzebu prof. Waldemara Parucha

Szef PiS Jarosław Kaczyński podczas uroczystości pogrzebowych prof. Waldemara Parucha powiedział, że przyszło mu pożegnać "naszego kolegę, przyjaciela, doradcę". - Był z nami, kiedy odnosiliśmy sukcesy i był z nami, kiedy przegrywaliśmy, kiedy byliśmy w trudnej sytuacji. To musimy bardzo cenić i zawsze będziemy pamiętać - mówił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka lubelskie regiony pogrzeby odeszli 2022
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem