more_horiz
PR24 Portal
Section05
odszkodowanie

Rośnie wartość wypłat z ubezpieczeń. Niemal połowa to polisy na życie

Ubezpieczyciele wypłacili poszkodowanym w I kwartale tego roku 11,5 mld zł odszkodowań i świadczeń ubezpieczeniowych. Według Polskiej Izby Ubezpieczeń wartość wypłat wzrosła o 12,6 proc. w stosunku do I kwartału poprzedniego roku. "W dużym stopniu wzrosły wypłaty związane ze szkodami majątkowymi, przede wszystkim dotyczącymi ognia i innych żywiołów" - informuje PIU.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenie na życie ubezpieczenie samochodu odszkodowanie finanse osobiste

Dowiedz się więcej na temat likwidacji szkód z ubezpieczenia OC. Rzecznik Finansowy startuje z serią poradników

Rzecznik Finansowy rozpoczyna publikację serii analiz i poradnik dotyczących likwidacji szkód drogowych z ubezpieczenia OC. W 2021 r. 45 proc. wszystkich porad telefonicznych biura dotyczyło problemów z likwidacją szkód z OC. Według Rzecznika Finansowego rosnąca liczba pojazdów poruszających się po naszych drogach prowadzi nieuchronnie do znacznej liczby kolizji drogowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenie samochodu motoryzacja wypadek odszkodowanie

Miliardowe odszkodowania z polis komunikacyjnych. Nieubezpieczony sprawca płaci z własnej kieszeni

W pierwszym kwartale tego roku kierowcy zgłosili do ubezpieczycieli prawie 425 tys. szkód - z tego ok. 240 tys. z OC i 185 tys. z tytułu ubezpieczenia AC. Do ponad 35 proc. wszystkich kolizji skutkujących zgłoszeniem szkody dochodziło w poniedziałki lub czwartki. Statystyki wskazują, że najbezpieczniejsze są soboty i niedziele.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenie samochodu wypadek odszkodowanie finanse osobiste

Branża turystyczna łapie oddech. "Polacy masowo rezerwują wyjazdy"

Wbrew złym prognozom dotyczącym rynku turystycznego Polacy masowo rezerwują wyjazdy na zbliżającą się majówkę. Pomimo tego, że będą one droższe, chętnych nie brakuje, a rezerwacji jest więcej aż o 40 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym. Główne kierunki wyjazdów to, jak zawsze, Zakopane, Kraków, Karpacz i Gdańsk, gdzie wolnych miejsc pozostało już niewiele.
Zobacz więcej na temat:  turystyka społeczeństwo odszkodowanie rodzina podróże Daniel Wydrych

Wichura zniszczyła samochód - co robić?

Zdarza się, że gwałtowna wichura niszczy wszystkie napotkane na swojej drodze samochody. W jakich sytuacjach mamy szansę na odszkodowanie w związku z powaleniem gałęzi na auto? Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy? Kiedy ubezpieczyciel może odmówić nam wypłaty pieniędzy?
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody wiatr drzewa drzewo pogoda straż pożarna odszkodowanie ubezpieczenie samochodu ubezpieczenia Polskie Radio pieniądze GOSPODARKA

Wyłudzenia z polisy ubezpieczeniowej

Wyłudzanie odszkodowań z polis OC i AC jest szkodliwe dla wszystkich kierowców – ostatecznie to na nas zakład ubezpieczeń przerzuca rosnące koszty i zwiększa składkę. Dlaczego Polacy tak często oszukują ubezpieczyciela? Czy gra rzeczywiście warta jest świeczki?
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja ubezpieczenia ubezpieczenie ubezpieczenie samochodu odszkodowanie opłata opłaty Polskie Radio wypadek pieniądze prawo

Kup sobie spokój, czyli ubezpieczenie od problemów

Badania pokazują, że nie wszyscy kierowcy w Polsce są świadomi obowiązku posiadania ubezpieczenia OC. Dodatkowo aż 70 procent nie zna jego zakresu, a 11 procent nie wie jakie szkody obejmuje. Dlaczego opłaca nam się zainteresować tematem? Dwie kwestie: pieniądze oraz spokój ducha.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja ubezpieczenia ubezpieczenie ubezpieczenie samochodu odszkodowanie opłata opłaty Polskie Radio wypadek pieniądze prawo

Co robić w razie wypadku z obcokrajowcem?

Wypadki drogowe z udziałem obcokrajowców są w Polsce stosunkowo rzadkie (stanowią ok. 3 proc. wszystkich zdarzeń). Mimo to warto wiedzieć, jak postępować w przypadku kolizji z samochodem zarejestrowanym poza granicami naszego kraju. Czy przyjazd Policji jest konieczny? Gdzie zgłosić szkodę, aby uzyskać odszkodowanie? Co w sytuacji, kiedy sprawca nie ma ubezpieczenia OC?
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenie odszkodowanie odpowiedzialność obcokrajowcy wypadkowość Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy wypadek finanse pieniądze prawo

Katastrofa promu Jan Heweliusz. Śmierć w lodowatych falach Bałtyku

14 stycznia 1993 roku u wybrzeży niemieckiej wyspy Rugia zatonął statek MF Jan Heweliusz. Ze znajdujących się na pokładzie 64 obywateli Polski, Austrii, Węgier, Szwecji, Czech i Norwegii zginęło 55 osób, w tym dwoje dzieci. Szesnastu ciał nigdy nie odnaleziono. To jedna z największych tragedii w dziejach polskiej żeglugi handlowej.
Zobacz więcej na temat:  Szczecin Świnoujście Gdynia odszkodowanie katastrofa morska historia Polski HISTORIA Bałtyk Morze Bałtyckie

Coraz częściej ubezpieczamy się na życie. Jest jednak jeden minus

W ciągu trzech kwartałów 2021 r. Polacy otrzymali 30,3 mld zł odszkodowań i świadczeń ubezpieczeniowych. To prawie 3 proc. więcej niż rok wcześniej. Po III kwartałach odszkodowania z tytułu ubezpieczeń ochronnych na życie wzrosły o 26,5 proc. "To przede wszystkim efekt zwiększonej śmiertelności" - wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenie na życie ubezpieczenie samochodu odszkodowanie

Rekompensaty za stan wyjątkowy trafiają na konta przedsiębiorców. Wypłacono już blisko 1,8 mln zł

Blisko 1,8 mln zł rekompensat wypłacił dotąd firmom w związku ze stanem wyjątkowym przy granicy z Białorusią Podlaski Urząd Wojewódzki. Dotąd wydano 76 decyzji przyznających firmom finansowe wsparcie. W sumie, do urzędu trafiło 109 wniosków od firm ubiegających się o rekompensaty w związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma odszkodowanie granica stan nadzwyczajny podlaskie

Inuici chcą odszkodowania od Danii za eksperyment społeczny. Dzieci były zabierane rodzicom

Według informacji BBC "sześcioro rdzennych mieszkańców Grenlandii, należących do grupy Inuitów, domaga się od państwa duńskiego odszkodowania za nieudany eksperyment społeczny z 1951 roku, w ramach którego grupę 22 inuickich dzieci zabrano z ich rodzin i próbowano wychować na »małych Duńczyków« w Danii kontynentalnej". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Dania grenlandia społeczeństwo dzieci eksperyment odszkodowanie edukacja
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem