X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
okrągły stół

Prof. Jan Żaryn: polski naród odrzucił komunizm

- 4 czerwca był przede wszystkim plebiscytem. Bardzo ważnym plebiscytem, ponieważ dano Polakom szansę, żeby się wypowiedzieć czy jesteśmy "za" czy przeciw komunizmowi. Wartość tego dnia polega właśnie na tym. Naród odrzucił komunizm - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jan Żaryn, historyk i senator PiS. Gościem audycji był także socjolog dr Tomasz Żukowski.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA 1989 okrągły stół transformacja ustrojowa

J. Parys: ludzie PO traktują A. Kwaśniewskiego jak partnera

– To, że dzisiaj na listach do Parlamentu Europejskiego, ze strony Platformy Obywatelskiej, mamy dawnych działaczy PZPR wysokiego szczebla i że środowisko PO oraz Donald Tusk traktują pana Kwaśniewskiego jako swego najbliższego sojusznika, partnera i przyjaciela świadczy o tym, komu gdzie jest bliżej – powiedział Jan Parys, minister obrony w rządzie Jana Olszewskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 historia Polski wybory w Polsce 1989 okrągły stół polityka

Ryszard Czarnecki: wybory 1989 r. nie były przełomowe dla Polski

- Można dokonywać beatyfikacji Okrągłego Stołu, można uważać wybory do Sejmu, w których prawie dwie trzecie miejsc oddało się komunistom, za moment przełomowy w historii Polski, ja tak nie sądzę. Oczywiście dostrzegam pozytywy tamtych wydarzeń, był to krok naprzód, ale trudno uznać tę datę za założycielską dla nowego państwa polskiego – mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki, eurodeputowany (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Czarnecki Prawo i Sprawiedliwość okrągły stół Gdańsk

Debata poranka. "Opozycja dogadała się z komuną"

We wtorek mija 30. rocznica wyborów parlamentarnych z 1989 roku, które były wynikiem porozumienia zawartego pomiędzy władzą komunistyczną a przedstawicielami części opozycji i Kościoła podczas obrad Okrągłego Stołu. Na ten temat w Polskim Radiu 24 dyskutowali: Mirosław Skowron ("Super Express"), dr Karolina Zioło-Pużuk (Centrum Daszyńskiego) i Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka historia Polski Solidarność PZPR okrągły stół

Piotr Gliński o wyborach sprzed 30 lat: jeden z etapów zmian

Wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński przypomina, że wybory z 4 czerwca 1989 roku były jednym z etapów zmian w Polsce. 30 lat temu odbyły się pierwsze po II wojnie, częściowo wolne wybory do Sejmu oraz całkowicie wolne do Senatu. Spektakularne zwycięstwo odniosła w nich "Solidarność", kierowana przez Lecha Wałęsę.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński Solidarność historia Polski okrągły stół wybory w Polsce POLSKA