more_horiz
PR24 Portal
Section05

Olga Semeniuk

"Bezpieczeństwo jest bezcenne". Olga Semeniuk o rozwoju energetyki jądrowej w Polsce

- Bezpieczeństwo nie ma ceny, bez względu na to, jaki jest koszt przedsięwzięcia, musimy je jak najszybciej zrealizować, stąd wybór takich krajów i firm, które ten proces przyspieszą - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia o budowie elektrowni atomowych wiceminister rozwoju, Olga Semeniuk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Olga Semeniuk Ministerstwo Rozwoju energetyka elektrownia atomowa bezpieczeństwo energetyczne

Semeniuk: stworzyliśmy dla przedsiębiorców pakiet, który złagodzi skutki wojny ekonomicznej

- Rosną koszty energii, więc zamroziliśmy ceny na poziomie 785 zł za MWh dla sektora małych i średnich firm. To pakiet, który stworzyliśmy dla przedsiębiorców, by złagodzić efekty trwającej wojny ekonomicznej - mówiła na antenie Programu 3 Polskiego Radia Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju i technologii.
Zobacz więcej na temat:  firma przedsiębiorca małe i srednie przedsiębiorstwo POLSKA GOSPODARKA polityka Olga Semeniuk Trójka Bartłomiej Graczak

"Żadne pismo KE do nas nie wpłynęło". Wiceminister rozwoju o plotkach ws. wstrzymania funduszy UE dla Polski

- Nie wpłynęła żadna informacja oficjalna ze strony KE dotycząca zerwania współpracy z Polską, bo tak by to musiało wyglądać - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. Odnosiła się do doniesień medialnych o zamrożeniu unijnych dotacji dla Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Olga Semeniuk Ministerstwo Rozwoju Polska w Unii Europejskiej pieniądze Krajowy Program Odbudowy fundusze unijne

"Nasze podejście jest sprawiedliwe". Semeniuk o pomysłach Senatu na zamrożenie cen energii

-  Liczę na konstruktywną współpracę w Senacie, brak obstrukcji i urealnianie propozycji, jakie są przez Senat zgłaszane - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister rozwoju Olga Semeniuk komentując senackie poprawki do ustawy zamrażającej ceny energii dla gospodarstw domowych w 2023. Podejście rządu określiła jako "sprawiedliwe, związane z medianą i średnim zużyciem tej energii".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Olga Semeniuk Ministerstwo Rozwoju energetyka Senat legislacja prąd Krzysztof Świątek

"To naturalny element naszego rządzenia". Olga Semeniuk o przesileniach w Zjednoczonej Prawicy

– Myślę, że w Zjednoczonej Prawicy dość często dochodzi do przesileń dotyczących punktu widzenia na prowadzenie państwa. To jest naturalny element naszego rządzenia – powiedziała na antenie Programu 3 Polskiego Radia wiceminister rozwoju Olga Semeniuk, odnosząc się do medialnych spekulacji na temat zmiany na stanowisku premiera. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA polityka premier Mateusz Morawiecki Olga Semeniuk energetyka Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica

Dodatkowe środki dla samorządów. Wiceminister rozwoju: nie zapominamy o Polsce powiatowej

W ramach nowelizacji ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, na konta gmin i powiatów wpłynie łącznie 13,7 mld zł. - Polska lokalna jest dla nas istotna, stąd wyrównywanie dysproporcji finansowych - mówiła na antenie Programu 1 Polskiego Radia wiceminister rozwoju i technologii Olgi Semeniuk.
Zobacz więcej na temat:  samorząd Olga Semeniuk POLSKA budżet Polski społeczeństwo

Wiceminister rozwoju i technologii: robimy wszystko, żeby węgla nie zabrakło

– To, że dziś w części składów w Polsce odnotowywane są braki węgla, nie oznacza, że w innych składach tego węgla nie ma – mówiła w "Trójkowym komentarzu dnia" wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk. Zaapelowała o spokój z tym związany i przyznała, że teraz największym wyzwaniem jest logistyka. Minister przypomniała, że już kilka milionów ton węgla dotarło do Polski, a kolejnych 7 milionów ton jest zakontraktowanych do końca roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo GOSPODARKA węgiel Olga Semeniuk energia Dariusz Wieczorkowski Trójka

Na jaką pomoc od rządu będą mogły liczyć firmy dotknięte katastrofą ekologiczną na Odrze?

Rząd negocjuje z przedsiębiorcami różne formy pomocy dla nadodrzańskiego biznesu. Szczegóły będą przedstawione jeszcze w tym tygodniu - powiedziała Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju  w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Odra pomoc firma Olga Semeniuk ekologia Ministerstwo Rozwoju odszkodowanie ochrona środowiska susza pkd

Ceny węgla. Semeniuk: spekulanci żerują na strachu, a opozycja podkręca temat

- Opozycja bardzo mocno podkręca temat braku różnego rodzaju produktów. Niedawno mieliśmy aferę z cukrem, wcześniej jeszcze afera z węglem. To są właśnie takie zabiegi ekonomiczne, które doprowadzają do sytuacji, w której mamy podwyższone ceny produktów i usług - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Olga Semeniuk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Olga Semeniuk węgiel energetyka Grzegorz Jankowski

Waloryzacja w zamówieniach publicznych. Olga Semeniuk o poprawce dot. fakultatywności

– We wrześniu będziemy składali poprawkę dotyczącą fakultatywności wyboru instrumentów związanych z waloryzacją zamówień publicznych. Chodzi o to, aby zamawiający i wykonawcy mogli między sobą pertraktować i się dogadywać – powiedziała na antenie Programu 3 Polskiego Radia wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk.
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA GOSPODARKA Ministerstwo Rozwoju Olga Semeniuk zamówienia publiczne Bartłomiej Graczak

Dostawy węgla do Polski. Semeniuk: pewnym środowiskom zależy na tym, aby wywoływać strach

- W ostatnich miesiącach środowiskom nieprzychylnym PiS zależy na tym, aby wywoływać strach. Strach związany z węglem, z cukrem. Ten strach napędza popyt - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk.
Zobacz więcej na temat:  Olga Semeniuk Ministerstwo Rozwoju węgiel energetyka energia społeczeństwo GOSPODARKA Grzegorz Jankowski Sygnały Dnia POLSKA

Wysokie ceny węgla. Semeniuk: ukrócimy działania pośredników, którzy narzucają olbrzymie marże

- Przez strach, że węgla może zabraknąć, pojawiają się działania spekulanckie, są kolejne działania ze strony pośredników, które wyciszamy. (...) Do tego typu kwestii powinniśmy podchodzić spokojnie - mówiła w Polskim Radiu 24 Olga Semeniuk (wiceminister rozwoju i technologii). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA PiS Mirosław Skowron węgiel GOSPODARKA energetyka energia Olga Semeniuk Ministerstwo Rozwoju polityka

Podwyżki opłat za parkowanie w Warszawie. Olga Semeniuk: Trzaskowskiemu nie spina się budżet

- My, jako Zjednoczona Prawica i Prawo i Sprawiedliwość, idziemy w kierunku odciążania, a establishment Platformy Obywatelskiej w radzie miasta, idzie właśnie w kierunku dociążania mieszkańców. Będą oni płacić więcej za parkowanie, bo Rafałowi Trzaskowskiemu nie spina się budżet miasta - powiedziała w Polskim Radiu 24 Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju i technologii. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Rozwoju Olga Semeniuk Warszawa Rafał Trzaskowski parkowanie parking