more_horiz
PR24 Portal
Section05

Olga Tokarczuk

"Więcej teatru!", czyli dla każdego coś ciekawego w Teatrze Śląskim

Statystyki nie są dobre: większość Polaków bywa w teatrze rzadziej niż raz w roku, a 20 procent społeczeństwa nie widziało przedstawienia na żywo, bo potocznie kojarzy je z nudnym szkolnym obowiązkiem. Tymczasem Teatr Śląski w Katowicach rzuca odważne hasło "Więcej teatru!" i zachęca, by właśnie tam spędzać czas.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA TEATR Katowice spektakl Olga Tokarczuk Katarzyna Cygler Trójka

Olga Tokarczuk z tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego

Odbyła się uroczystość wręczenia Oldze Tokarczuk tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego. - Pani Olgo, czekaliśmy długo na panią na Uniwersytecie Warszawskim, żeby pani wróciła do korzeni i do siebie, do domu. Dzisiaj jest pani z nami, u siebie - powiedział rektor UW prof. Alojzy Z. Nowak. Jak podkreślił, "jest pani najlepszym wizerunkiem Uniwersytetu, najpiękniejszym i najlepszym absolwentem w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat".
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Uniwersytet Warszawski Olga Tokarczuk literatura społeczeństwo Nobel

Olga Tokarczuk z tytułem doktora honoris causa UW

Rozpoczęła się uroczystość wręczenia Oldze Tokarczuk tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego. - Pani Olgo, czekaliśmy długo na panią na Uniwersytecie Warszawskim, żeby pani wróciła do korzeni i do siebie, do domu. Dzisiaj jest pani z nami, u siebie - powiedział rektor UW prof. Alojzy Z. Nowak. Jak podkreślił, "jest pani najlepszym wizerunkiem Uniwersytetu, najpiękniejszym i najlepszym absolwentem w ciągu ostatnich kilkadziesiąt lat".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Uniwersytet Warszawski Olga Tokarczuk literatura KSIĄŻKA społeczeństwo

Olga Tokarczuk po raz kolejny krytykuje Polskę. "Powinna przyjąć tylu uchodźców, ilu jest w stanie udźwignąć"

Olga Tokarczuk po raz kolejny skomentowała sytuację Polski. Pisarka wyraziła swoje zdanie na temat polityki polskiego rządu i służb, które nie wpuszczają na teren naszego kraju imigrantów. O przekonaniach Tokarczuk donosi austriacka prasa - "Noblistka Tokarczuk krytykuje swoją ojczyznę Polskę". 
Zobacz więcej na temat:  Białoruś POLSKA granica Olga Tokarczuk uchodźcy migracja społeczeństwo