more_horiz
PR24 Portal
Section05
omikron

"Zniesienie obostrzeń nie oznacza końca epidemii". Szef MZ apeluje o odpowiedzialność

Adam Niedzielski podkreślił, że "zniesienie obostrzeń nie oznacza, że kończy się epidemia i nie ma COVID-19". - Chrońmy siebie i innych. Bądźmy odpowiedzialni, nośmy maseczki, gdy jest dużo ludzi, a jeśli czujemy się źle, zostańmy w domu - zalecił minister zdrowia. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Niedzielski koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 Ministerstwo Zdrowia zdrowie społeczeństwo kwarantanna omikron

Zmasowany atak na koronawirusa. Sieć szybkiego reagowania na zagrożenia epidemiologiczne

Jest zmiana w strategii walki z koronawirusem i pandemią. Zamiast pojedynczych działań w poszczególnych krajach zaplanowano stworzenie międzynarodowej infrastruktury badawczej. Ma ona służyć do szybkiego opracowania narzędzi zwalczających nowe warianty koronawirusa oraz patogenów o potencjale pandemicznym, które mogłyby zostać użyte jako broń biologiczna.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus pandemia Koronawirus w Polsce wirusy badania omikron

Czy dawki przypominające są skuteczne w przypadku wszystkich wariantów omikrona? Wirusolog wyjaśnia

Jak oceniła wirusolog prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska, nie stwierdzono, żeby podwariant omikrona BA.2 powodował inne objawy chorobowe. Wstępne ustalenia wskazują, że dawki przypominające szczepionek są skuteczne wobec BA.2 w takim samym stopniu, jak wobec BA.1.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie omikron COVID-19 koronawirus pandemia szczepienia szczepionka sars-cov-2

Koronawirus w Polsce. Wolski: trzeba brać pod uwagę dobro pacjenta, ale także stan gospodarki

- Trzeba wszystko wyważyć, a przede wszystkim wziąć pod uwagę dobro i zdrowie pacjenta. Trzeba chronić tych, którzy mogą się zakazić, ale jednocześnie pamiętać, że po drugiej stronie jest funkcjonowanie gospodarki, które również trzeba brać pod uwagę - powiedział w Polskim Radiu 24 Zdzisław Wolski (Lewica). Gościem programu była także Marta Kubiak (PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka omikron społeczeństwo pandemia Koronawirus w Polsce COVID-19

Poseł PiS: ustawy covidowe to przeszłość, skupmy się na tym, by wracać do normalności

- Skupimy się, żeby jak najszybciej wracać do tzw. normalności, żeby znosić obostrzenia. Powód jest prosty, omikron wykazuje dużo większą zaraźliwość, natomiast przebieg COVID-19 wywołany omikronem jest dużo łagodniejszy - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Anna Kwiecień.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mirosław Skowron COVID-19 Koronawirus w Polsce omikron obostrzenia pandemia

Koronawirus w Polsce. Prof. Kuna: jestem zwolennikiem zniesienia prawie wszystkich ograniczeń epidemicznych

Prof. Piotr Kuna z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej powiedział, że jest zwolennikiem "zniesienia prawie wszystkich ograniczeń epidemicznych". Podkreślił, że to już czas na to, aby zwrócić uwagę na pacjentów z innymi chorobami, które zaniedbywane są od dwóch lat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia zdrowie COVID-19 omikron sars-cov-2

Koronawirus w Europie. Setki tysięcy osób na zwolnieniach z powodu omikrona. Brakuje pracowników

W związku z kolejną falą zakażeń koronawirusem wywołaną przez wariant omikron w Europie setki tysięcy pracowników przebywają w izolacji lub na kwarantannie. Dlatego niektóre kraje złagodziły ich zasady, aby nie doprowadzić do paraliżu kluczowych sektorów. Brak pracowników odczuwany jest zwłaszcza w oświacie, służbie zdrowia i transporcie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Czechy Słowacja Litwa sars-cov-2 COVID-19 Włochy Hiszpania Portugalia Szwecja Finlandia koronawirus omikron pandemia zdrowie
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem