more_horiz
PR24 Portal
Section05

ONZ

Konferencja klimatyczna COP28 w Dubaju. Na miejscu jest już prezydent Andrzej Duda

W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich rozpoczęła się 30.11 konferencja klimatyczna ONZ pod nazwą COP28. Polskę reprezentuje Andrzej Duda. Liderzy 198 krajów mają w czasie obrad zdecydować o dalszych sposobach walki z globalnym ociepleniem. Więcej informacji w relacji wysłannika Polskiego Radia do Dubaju Wojciecha Cegielskiego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Andrzej Duda Dubaj Zjednoczone Emiraty Arabskie ONZ klimat

Wstrząsające dane. ONZ: dwie trzecie zabitych w Strefie Gazy to kobiety i dzieci

Według szacunków, dwie trzecie z 14 tys. zabitych w Strefie Gazy od 7 października to kobiety i dzieci, zaś 1,2 tys. dzieci uznaje się za zaginione pod gruzami budynków - powiedziały w środę przedstawicielki agencji ONZ podczas debaty Rady Bezpieczeństwa. Ambasador Izraela oskarżył agencje ONZ o przyzwolenie na wykorzystywanie kobiet i dzieci przez Hamas, zaś przedstawiciel Palestyny oskarżył Izraela o próbę wymazanie jego kraju z mapy świata.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT ONZ Palestyna Hamas Izrael

Rekordowa liczba ofiar personelu ONZ. W Strefie Gazy zginęło ponad 80 pracowników agencji UNRWA  

Największe agencje ONZ apelują o natychmiastowe zakończenie wojny palestyńsko-izraelskiej. W wydanym w niedzielę oświadczeniu poinformowały, że od początku działań wojennych w Strefie Gazy zginęło 88 etatowych pracowników ONZ-towskiej Agencji ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie (UNRWA). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Strefa Gazy konflikt w Strefie Gazy Izrael Hamas ONZ

Wojna Izraela z Hamasem. Komisarz generalny ONZ: Bliski Wschód znalazł się na skraju przepaści

Komisarz generalny Agencji Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców UNRWA Philippe Lazzarini ocenił, że w wyniku wojny pomiędzy Izraelem a Hamasem Bliski Wschód znalazł się na skraju przepaści. W rozmowie z BBC przestrzegł, że przemoc może rozprzestrzenić się na cały region.
Zobacz więcej na temat:  atak Hamasu na Izrael Hamas wojsko bezpieczeństwo Strefa Gazy ONZ ŚWIAT Bliski Wschód