more_horiz
PR24 Portal
Section05

opakowanie

Czy robiąc zakupy zwracasz uwagę na opakowanie produktu? Projekt EIT Food "InformPack" uczy, że to ważne

Co oznaczają symbole na opakowaniach, czy trzeba opakowania po żywności myć przed wyrzuceniem, aby nadawały się do recyklingu i czy konieczne jest pakowanie świeżych warzyw i owoców - odpowiedzi na te pytania nie są dla konsumentów oczywiste. 15 września to Dzień Opakowań. Z pomocą przychodzi europejska kampania edukacyjna na rzecz odpowiedzialnego postępowania z opakowaniami na żywność, w której uczestniczy Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ekologia recykling opakowanie

ART. SPONSOROWANY Gospodarka obiegu zamkniętego w McDonald's

Gospodarka obiegu zamkniętego stanowi jeden z filarów polityki środowiskowej, klimatycznej i gospodarczej. Tempo wytwarzania odpadów jest coraz szybsze, dlatego tak ważne jest wprowadzenie gospodarki cyrkularnej do modelu produkcji i konsumpcji. Projekt rozporządzenia dotyczący Opakowań i Odpadów Opakowaniowych (Packaging and Packaging Waste Regulation – PPWR) będzie dla wielu sektorów w tym dla branży gastronomicznej, dużym wyzwaniem. McDonald's Polska już od kilku lat wdraża gospodarkę cyrkularną opakowań i edukuje swoich konsumentów na temat zasadności wdrażania rozwiązań z zakresu obiegu zamkniętego.
Zobacz więcej na temat:  środowisko ekologia opakowanie

"Naszym celem jest uchwalenie jej w tym roku". Resort klimatu o ustawie kaucyjnej

Celem resortu klimatu i środowiska jest uchwalenie ustawy wdrażającej system kaucyjny w Polsce jeszcze w 2022 r. - przekazał dyrektor z MKiŚ Robert Chciuk. Dodał, że kończą się analizy ws. ewentualnego rozszerzenia systemu zbiórki o kolejne dwie frakcje. Obecnie projekt zakłada tylko plastik i szkło.
Zobacz więcej na temat:  opakowanie ekologia GOSPODARKA odpady ustawa Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Butelki oddamy bez paragonu. System kaucyjny obejmie również opakowania plastikowe

Ministerstwo Klimatu przygotowuje system kaucyjny, który obejmie butelki jednorazowego użytku z tworzywa sztucznego na napoje o pojemności do 3 litrów oraz butelki szklane wielokrotnego użytku na napoje o pojemności do 1,5 litra. System nie będzie obowiązkowy, jednak resort wprowadzi narzędzia, które skłonią przedsiębiorców do udziału w tym rozwiązaniu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ministerstwo klimatu opakowanie paragon zwrot pieniędzy

System kaucyjny w Polsce wciąż kuleje. Ekspert: są doświadczenia, z których możemy brać przykład

Uwzględnienie różnych rodzajów opakowań, nie tylko tych na przykład z plastiku, relatywnie wysoka kaucja zachęcająca do zwrotu opakowań oraz wygodny sposób ich oddania to - według raportu "Recykling się opłaca" - niektóre z elementów, którymi charakteryzować się powinien system kaucyjny w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA recykling opakowanie zwrot kosztów gospodarka odpadami