more_horiz
PR24 Portal
Section05
opłaty

Nawet trzy dni w kolejce na granicy. Ukraińcy masowo kupują auta

W ostatnim czasie na polsko-ukraińskich przejściach w woj. lubelskim tworzyły się kolejki samochodów osobowych na kierunku wywozowym na Ukrainę. Ich powodem była zmiana przepisów prawnych w Ukrainie, które od 6 kwietnia zniosły opłaty celne na importowane samochody - cło importowe, akcyzę i VAT.
Zobacz więcej na temat:  samochody wojna na Ukrainie GOSPODARKA motoryzacja transport opłaty Radio kierowców Polskie Radio Kierowców

ETOLL – czy jest nad czym pracować?

Minął kwartał od wprowadzenia nowego, obowiązkowego systemu poboru opłat za przejazdy państwowymi odcinkami autostrad. Według Krajowej Administracji Skarbowej ETOLL jest zdecydowanym ułatwieniem podróżowania. Przewoźnicy są jednak innego zdania. Jak system sprawdza się w praktyce i nad czym należy jeszcze popracować?
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA motoryzacja opłaty autostrady autostrada a1 autostrada a2 Polskie Radio Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ polskie radio kierowców online polskie radio kierowcy Radio kierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka radio kierowcow 24 radio kierowcow radio kierowców 24 finanse nowe technologie POLSKA

Po wpisie do księgi wieczystej opłata lub prowizja będą zwracane. Prawo bankowe do zmiany

Naliczona przez bank dodatkowa opłata lub prowizja, związana z oczekiwaniem na wpis do księgi wieczystej hipoteki zabezpieczającej spłatę udzielonego kredytu ma być zwracana lub zaliczana na poczet innych należności - wynika z uzasadnienia do noweli Prawo bankowe przygotowanej przez resort sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  kredyt hipoteczny GOSPODARKA kredyt mieszkaniowy kredyt mieszkania banki opłaty

Wyłudzenia z polisy ubezpieczeniowej

Wyłudzanie odszkodowań z polis OC i AC jest szkodliwe dla wszystkich kierowców – ostatecznie to na nas zakład ubezpieczeń przerzuca rosnące koszty i zwiększa składkę. Dlaczego Polacy tak często oszukują ubezpieczyciela? Czy gra rzeczywiście warta jest świeczki?
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja ubezpieczenia ubezpieczenie ubezpieczenie samochodu odszkodowanie opłata opłaty Polskie Radio wypadek pieniądze prawo

Kup sobie spokój, czyli ubezpieczenie od problemów

Badania pokazują, że nie wszyscy kierowcy w Polsce są świadomi obowiązku posiadania ubezpieczenia OC. Dodatkowo aż 70 procent nie zna jego zakresu, a 11 procent nie wie jakie szkody obejmuje. Dlaczego opłaca nam się zainteresować tematem? Dwie kwestie: pieniądze oraz spokój ducha.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja ubezpieczenia ubezpieczenie ubezpieczenie samochodu odszkodowanie opłata opłaty Polskie Radio wypadek pieniądze prawo

Jakie są kary za brak ubezpieczenia OC?

Nowy rok przyniósł zmiany prawne obejmujące wszystkich, którzy poruszają się w ruchu drogowym. Oprócz nowego taryfikatora mandatów, prawodawca zmienił też zapisy dotyczące kar za brak obowiązkowego OC. Z czym musi liczyć się kierowca bez ubezpieczenia? [SPRAWDŹ].
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody kierowca kierowcy ubezpieczenie samochodu ubezpieczenia opłata opłaty Polskie Radio samochód ubezpieczenie finanse społeczeństwo POLSKA

Tajlandia wprowadzi nową opłatę turystyczną dla gości z zagranicy. Podano termin

Tajlandia zapowiedziała pobieranie od kwietnia nowej opłaty w wysokości 300 batów (9 dolarów) od każdego zagranicznego turysty. Jak zapewnia Urząd Turystyki tego kraju, wpływy z opłaty przeznaczone zostaną na rozwój atrakcji turystycznych i ubezpieczenie wypadkowe dla obcokrajowców, którzy nie są w stanie sami pokryć kosztów ew. leczenia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Tajlandia turystyka opłaty
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem