more_horiz
PR24 Portal
Section05

opłaty

Nowelizacja bez poprawek. Komisje senackie poparły zniesienie opłat za autostrady

Połączone senackie komisje budżetu oraz infrastruktury opowiedziały się za poparciem bez poprawek ustawy, która znosi opłaty za przejazd samochodów osobowych państwowymi autostradami. Przepisy znoszą opłaty, które uiszczają kierowcy pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony (czyli samochodów osobowych oraz motocykli).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Senat autostrady opłaty ustawa drogi infrastruktura

Wyłudzenia z polisy ubezpieczeniowej

Wyłudzanie odszkodowań z polis OC i AC jest szkodliwe dla wszystkich kierowców – ostatecznie to na nas zakład ubezpieczeń przerzuca rosnące koszty i zwiększa składkę. Dlaczego Polacy tak często oszukują ubezpieczyciela? Czy gra rzeczywiście warta jest świeczki?
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja ubezpieczenia ubezpieczenie ubezpieczenie samochodu odszkodowanie opłata opłaty Polskie Radio wypadek pieniądze prawo

180 mln zł nadpłaty za śmieci. Władze Warszawy pobrały od mieszkańców zbyt wysokie stawki

Miasto stołeczne pobrało w ubiegłym roku od mieszkańców ponad 180 mln zł za dużo za gospodarkę odpadami, dlatego w tym roku musi obniżyć stawki za odbiór śmieci - uznała Regionalna Izba Obrachunkowa. Warszawscy radni PiS zażądali, aby władze stolicy jak najszybciej wprowadził niższe opłaty za odbiór śmieci.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gospodarka odpadami Warszawa samorząd opłaty POLSKA

Kup sobie spokój, czyli ubezpieczenie od problemów

Badania pokazują, że nie wszyscy kierowcy w Polsce są świadomi obowiązku posiadania ubezpieczenia OC. Dodatkowo aż 70 procent nie zna jego zakresu, a 11 procent nie wie jakie szkody obejmuje. Dlaczego opłaca nam się zainteresować tematem? Dwie kwestie: pieniądze oraz spokój ducha.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja ubezpieczenia ubezpieczenie ubezpieczenie samochodu odszkodowanie opłata opłaty Polskie Radio wypadek pieniądze prawo

"Fake news". Minister Adamczyk reaguje na doniesienia o podwyżkach opłat za przejazd autostradami

Nie planujemy podwyżek opłat za przejazd autostradami zarządzanymi przez GDDKiA. Nie planujemy też wdrożenia jakichkolwiek opłat za przejazd samochodami osobowymi po drogach ekspresowych - zapewnił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk w rozmowie z "Super Expressem". Stwierdził, że fake newsem są doniesienia, że miało być inaczej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura autostrady opłaty ministerstwo infrastruktury PKP Intercity

Włochy: 80-latek znalazł chytry sposób na darmową jazdę autostradą. Korzystał z tego przez 2 lata

Przez 2 lata pensjonariusz domu spokojnej starości koło Rzymu jeździł za darmo autostradą. Teraz musi zapłacić za te przejazdy 4 tysiące euro. Zawsze stosował tę samą sztuczkę: przy bramce wjazdowej przejeżdżał tuż za poprzedzającym go samochodem. Prokuratura zarzuca mu oszustwo.
Zobacz więcej na temat:  opłaty autostrady motoryzacja GOSPODARKA Włochy prawo kary Radio kierowców Polskie Radio Kierowców ŚWIAT

Koniec z ukrytymi opłatami za towary i usługi? UOKiK walczy z tą praktyką

Opłaty śmieciowe to przymusowe opłaty zawyżające ceny towarów i usług. Krytykuje się je jako niepotrzebne i zaskakujące dla kupującego. Konsument dowiaduje się o nich dopiero wtedy, gdy zdecyduje się na zakup i przejdzie większość etapów transakcji. Stosowanie opłat śmieciowych prowadzi do ukrywania prawdziwej ceny, wprowadza w błąd konsumentów i zmniejsza konkurencyjności gospodarki, gdyż uniemożliwia precyzyjne porównanie cen między firmami.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma UOKiK opłaty