more_horiz
PR24 Portal
Section05

opolskie

W 3 kwartałach 2022 roku ruch na autostradzie Kraków-Katowice większy o ponad 10 proc.

Średnio 47,5 tys. pojazdów na dobę korzystało w pierwszych trzech kwartałach br. z płatnego odcinka autostrady A4 Kraków-Katowice. To o 10,9 proc. więcej, niż w porównywalnym okresie przed rokiem. Przychody z poboru opłat wzrosły o 15,9 proc. – podała w poniedziałek Grupa Stalexport Autostrady.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców kierowcy drogi bezpieczeństwo na drodze policja autostrada a4 autostrady społeczeństwo GDDKiA śląskie małopolskie opolskie

Policja i GDDKiA prowadzi na A4 akcję "Bezpieczna autostrada"

Nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, dron oraz ręczne mierniki prędkości są wykorzystywane przez policjantów w prowadzonej w czwartek na trasie A4 akcji "Bezpieczna autostrada". Działania dotyczą woj. śląskiego, a także małopolskiego i opolskiego.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców kierowcy drogi bezpieczeństwo na drodze policja autostrada a4 autostrady społeczeństwo GDDKiA śląskie małopolskie opolskie

Patryk Jaki stawia prezydentowi Opola ultimatum. "Daję mu siedem dni na oddanie mieszkania"

Europoseł Patryk Jaki, podczas specjalnej konferencji prasowej, postawił prezydentowi Opola Arkadiuszowi Wiśniewskiemu jednoznaczne ultimatum. - Daję mu siedem dni na oddanie mieszkania, które kupił od TBS i ujawnienie listy wszystkich osób, które otrzymały lokale w tej inwestycji - powiedział polityk Zjednoczonej Prawicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Patryk Jaki Opole mieszkanie regiony opolskie

Taniec z niedźwiedziem. Wodzenie Bera na szczęście i pomyślność

Jeszcze tylko trzy tygodnie zostały do zakończenia tegorocznego karnawału. Zgodnie z tradycją kolejne polskie wsie odwiedza Ber, czyli niedźwiedź. By zagwarantować sobie pomyślność, należy z nim zatańczyć. Zwyczaj kultywowany jest m.in w gminie Chrząstowice w województwie opolskim. Jak wyglądają przygotowania i skąd wziął się zwyczaj?
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo opolskie tradycja zwyczaje karnawał Tomasz Miara