more_horiz
PR24 Portal
Section05
opozycja

Wojciech Biedroń o sprawie Tomasza Grodzkiego: być może współpracownik marszałka sprawił, że przyspieszyła

- Sprawa marszałka Grodzkiego bardzo ciąży PO. W ub. tygodniu zatrzymano współpracownika Tomasza Grodzkiego. Jest on bardzo rozmowny i być może dlatego w Senacie przyspieszono sprawę marszałka - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Biedroń z "Sieci". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Michał Piękoś i Marek Wróbel.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska opozycja partie polityczne Sejm Senat Tomasz Grodzki korupcja POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Kompromituje polski parlament, kompromituje Senat". Czarnek o Grodzkim

- Pan marszałek Grodzki kompromituje polski parlament, kompromituje Senat. Zarzuty byłego ordynatora w szpitalu, w którym pracował Grodzki, tylko potwierdzają skalę naszych niepokojów dotyczących tego, co tam się działo - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki Tomasz Grodzki Platforma Obywatelska opozycja polityka korupcja Katarzyna Gójska Sygnały Dnia POLSKA

"Targowica". Prof. Krysiak o głosowaniu polskiej opozycji nad rezolucją PE

- Wynik głosowania w Parlamencie Europejskim jest fatalnym sygnałem dla Ukrainy starającej się o wejście do Unii Europejskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak z Instytutu Myśli im. Schumana, pytany o rezolucję PE w sprawie Polski. - To za przyczyną Niemców oraz partii EPP, której szefem jest Donald Tusk, odbyła się ta debata - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Dorota Kania Parlament Europejski opozycja Polska w Unii Europejskiej

Jedna lista wyborcza opozycji? Prof. Drzonek: to korzystne rozwiązanie tylko dla PO

- Opozycja może rozważać wariant, w którym z PO wychodzi Rafał Trzaskowski ze znaczącą grupą polityków samorządowych, ale PSL czy Polska 2050 nie powinny myśleć o przyklejaniu się do kogokolwiek - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Maciej Drzonek z Uniwersytetu Szczecińskiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSA opozycja Platforma Obywatelska Polska 2050 PSL-Koalicja Polska Sojusz Lewicy Demokratycznej wybory w Polsce

"Jest wyjątkowym szkodnikiem". Zbigniew Ziobro odpowiada Donaldowi Tuskowi

W niedzielę szef PO Donald Tusk zapowiedział wniosek o wyrażenie przez Sejm wotum nieufności wobec ministra Zbigniewa Ziobro. - Z punktu widzenia interesu Polski Donald Tusk jest wyjątkowym szkodnikiem, używając jego słownictwa - skomentował to lider Solidarnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Ziobro Donald Tusk sądownictwo prawo opozycja Ministerstwo Sprawiedliwości Unia Europejska gaz POLSKA polityka

231. rocznica uchwalania Konstytucji 3 Maja. Fudakowski: to święto ludzi odpowiedzialnych za Polskę

- 3 maja to wielkie święto. Było ono zrywem ludzi odpowiedzialnych za Polskę, którzy postanowili właśnie w tym dniu w 1791 roku w Warszawie przedsięwziąć środki, aby ratować Rzeczpospolitą. Udało się to na pewien czas - mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Fudakowski (opozycjonista w czasach PRL). Gościem Tadeusza Płużańskiego był także Andrzej Michałowski (opozycjonista w czasach PRL).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo PRL historia Polski POLSKA dekomunizacja 1 maja opozycja 3 Maja konstytucja 3 maja

Jak rosnąca inflacja wpłynie na wyniki poparcia partii politycznych? Prof. Chwedoruk wyjaśnia

- Najwierniejsi wyborcy opozycji będą tymi, którzy nieco później i w relatywnie mniejszym stopni odczują wiele spraw związanych z inflacją. Inaczej sprawa wygląda w przypadku tych, którzy wzięli kredyty mieszkaniowe. Osoby z tej grupy będą szczególnie narażone na wzrost kosztów utrzymania - podkreślił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Rafał Chwedoruk.  
Zobacz więcej na temat:  polityka Rafał Chwedoruk POLSKA opozycja zjednoczona prawica inflacja

Wicemarszałek Senatu: Europa musi być jednością wobec wojny

- Byłam w Buczy, widziałam jakie są konsekwencje wojny. Po tym, co zobaczyłam, wiem jedno: nie jestem w stanie wybaczyć wyłamania się z jedności - oświadczyła w Programie 3 Polskiego Radia wicemarszałek Senatu. Gabriela Morawska-Stanecka odniosła się w ten sposób do decyzji niektórych państw, by płacić za rosyjski gaz w rublach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Senat opozycja wojna 2022 zbrodnie wojenne gaz energetyka Ukraina Rosja POLSKA Trójka Beata Michniewicz

Prof. Gil: wspólna lista wyborcza to mit, które trapi polską opozycję od wielu lat

- Myślę, że jest to jeden z tych mitów, które trapi polską opozycję od wielu lat. Dlatego, dopóki się ona nie zjednoczy i sama nie przekona się, jaki będzie rezultat wyborów ze wspólnej listy, dopóty taki postulat będzie wysyłała - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Andrzej Gil (Katolicki Uniwersytet Lubelski). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory PiS PO opozycja sondaże wybory parlamentarne

"Tego kraju już nie ma. Zniszczyli go na zawsze". Opozycjonista oskarża Kreml o zrujnowanie Rosji

Rosyjski opozycjonista Leonig Gozman oskarżył Kreml o zniszczenie Rosji. W jego ocenie Rosjanie bezpowrotnie stracili swoje państwo i dotychczasowe życie. Portal Mediazona przypomniał, że w Rosji antyukraińska oraz antyzachodnia propaganda są wszechobecne, a alternatywne do kremlowskich media są blokowane i likwidowane.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja opozycja Kreml wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem