X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
opozycja

Arkadiusz Mularczyk: opozycja w sposób niekonstytucyjny chciała przedłużyć kadencję Adama Bodnara

- Większość sejmowa z kadencji 2019-2023 ma prawo do tego, by wybrać nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Wynika to z konstytucji, ale opozycja to utrudnia. Konstytucja nie zakłada możliwości przedłużania kadencji RPO o kolejne miesiące czy lata. Okres jest ściśle zapisany i wynosi 5 lat - powiedział Arkadiusz Mularczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Tadeusz Płużański Arkadiusz Mularczyk Adam Bodnar Rzecznik Praw Obywatelskich opozycja

Gosek-Popiołek: PO uzurpuje sobie rolę hegemona i tak naprawdę nie zależy jej na współpracy

Daria Gosek-Popiołek z Lewicy stwierdziła w Polskim Radiu 24, że "Platforma uzurpuje sobie rolę hegemona i tak naprawdę nie zależy jej na współpracy, na partnerstwie, na rozmowie o wartościach". - Chodzi im tylko o podkreślanie swojej, często wyimaginowanej, wielkości - powiedziała poseł.
Zobacz więcej na temat:  Rzecznik Praw Obywatelskich partia Razem polityka opozycja POLSKA Polskie Radio 24

Kierwiński: dynamika tworzenia koalicji wyborczych powstaje wtedy, kiedy są rozpisane wybory

- Myślę, że wtedy każdy z liderów partii politycznych będzie zastanawiać się, jak maksymalizować nie tylko swój wynik, ale wynik całej opozycji. Dla każdego z liderów partii politycznych opozycyjnych, wygrana opozycji jest realizacją celu wyborczego - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Kierwiński, sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka opozycja Platforma Obywatelska koalicja koalicja obywatelska

"Odbije się na wizerunku UE". Publicysta o sukcesie akcji szczepień w Wielkiej Brytanii

- W Polsce opozycja traktuje koronawirus jako kolejne miejsce, w którym można krytykować rząd, w Wielkiej Brytanii przyjęto inny model, labourzyści, którzy są w opozycji, są wręcz krytykowani za godzenie się na wszystko, co proponuje konserwatywny rząd. To zupełnie inny model niż ten w innych krajach Europy - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Woś ("Tygodnik Powszechny"). W Debacie wzięli również udział Łukasz Kobeszko ("Nowa Konfederacja") i Wojciech Wybranowski.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia koronawirus COVID-19 społeczeństwo zdrowie opozycja szczepienia POLSKA Adrian Klarenbach

"W walce z COVID-19 - polityka na bok". Apel Jana Mosińskiego do opozycji

- Zwracam się z prośbą do opozycji, by walce z koronawirusem odstawić politykę na bok, nie krytykować rządu tylko dlatego, że jest okazja, by zwołać konferencję prasową i coś powiedzieć. W walce z pandemią warto byłoby przyjąć zasadę "wszystkie ręce na pokład". Myślę, że tego Polacy od nas oczekują - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Jan Mosiński (PiS). Gościem "Dwóch stron" była również poseł Lewicy Wanda Nowicka. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pandemia Koronawirus w Polsce PiS obostrzenia lockdown opozycja lewica Wanda Nowicka Jan Mosiński

"Jesteśmy już w fazie spadku zachorowań". Prof. Andrzej Fal o trzeciej fali COVID-19 w Polsce

- Należy pamiętać, że wzrost zachorowań wyprzedza o 10 do 14 dni wzrost ciężkich hospitalizacji, w związku z tym myślę, że szczególnie szpitale nie mogą powiedzieć o tym, że trzecią falę zachorowań mają za sobą - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Fal, prezes Towarzystwa Zdrowia Publicznego.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia koronawirus COVID-19 społeczeństwo zdrowie opozycja Ryszard Gromadzki szczepienia POLSKA

"Pretekst do walki politycznej". Prof. Jabłoński o krytykowaniu akcji szczepień przez opozycję

- Próbuje się szukać słabości w procesie szczepień, formułuje się oraz bardziej paradoksalne twierdzenia, choćby takie, jak Szymona Hołowni czy Agnieszki Pomaskiej, które nijak się mają do rzeczywistości - mówił w Polskim radiu 24 Prof. Arkadiusz Jabłoński z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia koronawirus COVID-19 społeczeństwo zdrowie opozycja

Koronawirus w Polsce. Poseł PiS: walczymy o to, by społeczeństwo odniosło jak najmniejszy uszczerbek

- Dzisiaj, kiedy walczymy z pandemią w myśl zasady "wszystkie ręce na pokład", powinniśmy działać tak, by polskie społeczeństwo poniosło jak najmniejszy uszczerbek w tej niełatwej sytuacji- powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Krzysztof Lipiec, poseł PiS. Gościem "Dwóch stron" był również Jacek Tomczak (PSL-Koalicja Polska). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pandemia Koronawirus w Polsce PiS obostrzenia lockdown opozycja PSL-Koalicja Polska

Narodowy Program Szczepień. Maria Koc: jesteśmy chwaleni na arenie międzynarodowej

- Narodowy Program Szczepień działa. Wiemy, że jest to dobry program, który był chwalony przez samą przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen. Ta właśnie pani polityk przedstawiała Polskę i polski system szczepień jako przykład tego, jak dobrze można taki system zorganizować - powiedziała w Polskim Radiu 24 Maria Koc z Prawa i Sprawiedliwości. Gościem "Dwóch stron" był również Bogdan Zdrojewski (Koalicja Obywatelska - PO).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pandemia Koronawirus w Polsce PiS obostrzenia lockdown koalicja obywatelska opozycja Bogdan Zdrojewski

Grzegorz Napieralski: osoby, które przeszły COVID-19, potrzebują rehabilitacji

- Na konferencji Bartosza Arłukowicza padła propozycja: trzeba rehabilitować osoby po przejściu COVID-19. Taka rehabilitacja faktycznie jest potrzebna. W takim razie należy wspólnie szukać rozwiązania, jak to przeprowadzić - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł KO Grzegorz Napieralski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 koalicja obywatelska koronawirus lockdown Grzegorz Napieralski opozycja

"To nie ma nic wspólnego z rocznicą katastrofy smoleńskiej". Telus o obostrzeniach z terminem do 9 kwietnia

- Wprowadzenie obostrzeń do 9 kwietnia nie było spowodowane tym, że dzień później jest rocznica katastrofy smoleńskiej. Już wcześniej było wiadomo, że nie będzie ona organizowana z takim rozmachem jak kiedyś. Formuła obchodów będzie inna - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Prawa i Sprawiedliwości Robert Telus. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość epidemia Koronawirus w Polsce opozycja lockdown obostrzenia

Na talerzu "mogiła", a w radiu Łukaszenka. Realia życia w białoruskim areszcie, do którego trafili polscy działacze

- Na kolację jest ryba "mogiła" lub kotlety rybne - opowiada jeden z byłych więźniów mińskiego aresztu Waładarka, w którym obecnie przebywają działacze Związku Polaków na Białorusi. Każdy w areszcie skarży się na coś innego, np. na to, że z głośników słychać tylko radio państwowe i Łukaszenkę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT opozycja Białoruś Europa Wschodnia Aleksander Łukaszenka Europa protest Związek Polaków na Białorusi areszt

Dr Karnkowski: Hołownia odbiera liderom PO marzenia o byciu pierwszymi rozgrywającymi opozycji

- Widać pewną logikę w działaniu Szymona Hołowni, który w tej chwili bardzo naciska na to, by zrobić wybory natychmiast. On zdaje sobie sprawę z tego, jaki jest moment, jeśli chodzi o nastroje społeczne - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski, socjolog i publicysta "Gazety Polskiej Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Szymon Hołownia Sejm Platforma Obywatelska opozycja

"Próbują cynicznie wykorzystywać pandemię". Michał Dworczyk skrytykował działania polityków opozycji

- Namawiam, żebyśmy dyskutowali merytorycznie i nie wykorzystywali pandemii do politycznych przepychanek - zaapelował do polityków opozycji szef KPRM Michał Dworczyk. - Boleję nad tym, że politycy opozycji próbują wykorzystywać w sposób bardzo cyniczny pandemię do tego, żeby realizować własne polityczne cele - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 polityka opozycja Michał Dworczyk