X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
opozycja

Karnowski: Donald Tusk zapowiedział, że będzie popierał walkę o szczelność granicy

- W tej sytuacji najciekawsze jest to, że Platforma Obywatelska zdecydowała się opowiedzieć przeciwko zaporze na granicy. Jest to coś, co mnie bardzo zaskoczyło - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski. Gościem audycji był także Tomasz Pietryga. 
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Złotnicka Polskie Radio 24 granica Białoruś polityka służby i bezpieczeństwo POLSKA Donald Tusk opozycja

"Komisja Europejska robi to bezprawnie". Ast o zwłoce w przyznaniu Polsce funduszy na KPO

- Polska opozycja w sprawie KPO działa na zasadzie im gorzej dla rządu Zjednoczonej Prawicy, tym lepiej dla niej - chce stworzyć wrażenie, iż chcemy wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Ast z PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Krajowy Plan Odbudowy pandemia rząd Mateusza Morawieckiego opozycja Komisja Europejska Polska w Unii Europejskiej

Premier: Polska nigdzie się nie wybiera, jest integralnym elementem UE

- Platforma Obywatelska umyśliła sobie, że opowieść o polexicie to dobry sposób na odbicie w sondażach i wyprowadza z tej okazji ludzi na ulice - powiedział w najnowszym podcaście premier Mateusz Morawiecki. - Polska nigdzie się nie wybiera, jest integralnym elementem UE, a polexit to niebezpieczne kłamstwo Platformy Obywatelskiej - mówił szef rządu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Polska w Unii Europejskiej opozycja Platforma Obywatelska sondaże

"Dokładnie wypunktował opozycję, jedno z najlepszych wystąpień". Czarnek chwali słowa premiera

- Premier idealnie wypunktował opozycję i ordynarne kłamstwa na temat rzekomego wychodzenia Polski z UE - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek o czwartkowej wypowiedzi szefa rządu w Sejmie. Jego zdaniem było to jedno z najlepszych wystąpień premiera, jakie słyszał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Trybunał Konstytucyjny Trybunał Sprawiedliwości UE Platforma Obywatelska Przemysław Czarnek polityka opozycja

"Newralgiczne punkty graniczne muszą być chronione". Prof. Jabłoński o budowie bariery

- Ze względu na swoje położenie geograficzne musimy być czujni i wrażliwi na wszelkie działania różnych sił zewnętrznych - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z KUL, komentując zapowiedź budowy bariery na granicy polsko-białoruskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 granica migracja reżim Aleksander Łukaszenka Sejm ustawa rząd Mateusza Morawieckiego opozycja

"Opozycja zapętliła się w walce politycznej". Sakiewicz o krytyce budowy zapory na granicy

- Rząd w sytuacji takiego zagrożenia nie może robić nic innego jak tylko chronić granicę. W tej walce politycznej - w krytyce budowy zapory na granicy - opozycja się zapętliła. Weszła na pole niezwykle wygodne dla rządu i jest "rozstrzeliwana" na własne życzenie - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, red. naczelny "Gazety Polskiej". Gośćmi audycji byli także: Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze") i Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny").  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś opozycja służby i bezpieczeństwo granica

"Wbrew temu, co twierdzi opozycja, jest to konieczność". Kubiak o budowie bariery na granicy

- Nie ma w tej chwili nic ważniejszego niż to, by zapewnić bezpieczeństwo Polkom i Polakom - tak o budowie zabezpieczenia na granicy polsko-białoruskiej mówiła w Polskim Radiu 24 Marta Kubiak z PiS. Gościem audycji był też Maciej Konieczny z partii Razem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA granica straż graniczna Strefa Schengen Sejm ustawa rząd Mateusza Morawieckiego opozycja migracja reżim Aleksander Łukaszenka służby i bezpieczeństwo

Mosiński: z żadnego dokumentu nie wynika, że Polska przekazała UE kompetencje ws. sądownictwa

- Polska przestrzega głównych wartości UE, o których jest mowa w art.2 Traktatu o Unii Europejskiej. Nasz kraj przekazał instytucjom unijnym zgodnie z art. 5 tegoż traktatu pewne kompetencje, ale nie te, które rozpatruje Komisja Europejska czy TSUE - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński (PiS). Gościem "Dwóch stron" był również Artur Dziambor (Konfederacja). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS opozycja polityka Trybunał Konstytucyjny Polska w Unii Europejskiej Konfederacja Polexit

Dr Tomasz Żukowski o Donaldzie Tusku: został zakładnikiem swojego radykalizmu

- Jeśli Polska nie zostanie poddana sankcjom, on będzie przegrywał. Im gorzej dla Polski, tym lepiej dla niego. Jest to pułapka bardzo niebezpieczna, nie wiem, czy dla niego, ale na pewno dla Polski - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk opozycja Platforma Obywatelska Warszawa partie polityczne Unia Europejska POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Albo się podporządkujecie, albo was nie będzie". Jankowski o Tusku kreującym się na przywódcę opozycji

- To był sygnał do wewnątrz - do tych, którzy byli nieobecni: do Włodzimierza Czarzastego, do Szymona Hołowni, do Władysława Kosiniaka-Kamysza. Donald Tusk wysłał tym liderom opozycyjnych ugrupowań jasny komunikat: "albo się podporządkujecie, albo was nie będzie. Nie tylko na tej demonstracji, ale także na scenie politycznej" - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski z Radia Wnet. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska w Unii Europejskiej Donald Tusk opozycja Warszawa polityka