more_horiz
PR24 Portal
Section05

opozycja

Tusk zmarginalizuje inne partie opozycji? Poseł PiS: marzy, by błagali go o wspólną listę

- Ci politycy dali się wciągnąć w grę Tuska pod nazwą "marsz 4 czerwca". Jeżeli liderzy PSL i Polski 2050 nie zachowają podmiotowości swoich formacji, to Tusk ich "zje". Będą błagać lidera PO o jedną listę opozycji. Takie jest marzenie Tuska - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Dariusz Stefaniuk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA opozycja Platforma Obywatelska Donald Tusk polityka

Antyrządowy marsz Tuska. Wiceszef MEiN: liderzy PSL, Polski 2050 i Lewicy pokazali, że są przybudówką PO

- Liderzy Lewicy, PSL-u i Polski 2050 pokazali, że są jakąś przybudówką Platformy Obywatelskiej. Podejrzewam, że to będzie miało swoje odzwierciedlenie w ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni w sondażach - podkreślił w Polskim Radiu 24 wiceminister edukacji i nauki dr Tomasz Rzymkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tomasz Rzymkowski POLSKA opozycja wybory parlamentarne Platforma Obywatelska polityka

Bejda: nie będzie jednej listy z Koalicją Obywatelską

- Od początku mówimy, że nie będzie jednej listy z Koalicją Obywatelską. Powód jest prosty. Taka polaryzacja - gdyby była jedna lista po stronie opozycyjnej i jedna po stronie Zjednoczonej Prawicy - budowałaby Konfederację, a nam na tym nie zależy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł PSL-Koalicji Polskiej Paweł Bejda.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Bejda PSL Polska 2050 Władysław Kosiniak-Kamysz Szymon Hołownia Donald Tusk PO Platforma Obywatelska opozycja polityka wybory parlamentarne POLSKA Grzegorz Jankowski PSL-Koalicja Polska

TYLKO U NAS Marsz opozycji czy marsz Tuska? Lider PO ograł antyrządowych sojuszników, ale "nie powiedział nic przełomowego"

- Ten marsz niewiele zmieni, choć wzmocni pozycję Donalda Tuska w ramach opozycji. Proszę przyjrzeć się strukturze tego wydarzenia. Lider PO wystąpił zarówno na początku, jak i na końcu. Cały marsz toczył się wokół niego, wszystko inne było ilustracją - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl politolog prof. Kazimierz Kik, odnosząc się do marszu Platformy Obywatelskiej, który 4 czerwca przeszedł ulicami Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk opozycja polityka Marek Jurek Kazimierz Kik rząd PiS Prawo i Sprawiedliwość PO Platforma Obywatelska demonstracje PSL Polska 2050 Szymon Hołownia Władysław Kosiniak-Kamysz POLSKA

Marsz 4 czerwca. Małecki: rząd podnosi świadczenia dla rodzin, a opozycja - swój poziom agresji

- Zamiast programu, który opozycja mogłaby przedstawić Polakom, zamiast debaty, mamy wciąż inwektywy i obrażanie. My podnosimy świadczenia dla polskich rodzin z 500 zł na 800 zł, a opozycja podnosi poziom agresji, co widzieliśmy wczoraj na marszu - podkreślił w Polskim Radiu 24 wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka opozycja Donald Tusk Platforma Obywatelska

"Ten marsz był pułapką na polityków innych ugrupowań opozycyjnych". Krajewski o intencjach Tuska

- Myślę, że ten marsz był typową pułapką ze strony Donalda Tuska zastawioną na polityków innych ugrupowań opozycyjnych. Chodziło o ich zmarginalizowanie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Krajewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  opozycja PiS Prawo i Sprawiedliwość POLSKA polityka Warszawa społeczeństwo Jarosław Krajewski Samuel Pereira Donald Tusk Platforma Obywatelska

"Tusk i opozycja mnożą agresję i inwektywy". Prof. Legutko o marszu 4 czerwca

- Cała działalność polityczna Donalda Tuska i opozycji polega na mnożeniu agresji i kolejnych inwektyw. Nawet jeśli zbierze się 100-200 tys. ludzi, to to nic nie da. (...) To wszystko było to samo. Takie żenujące zachowania - mówił w Programie 1 Polskiego Radia europoseł PiS Ryszard Legutko.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia Ryszard Legutko POLSKA polityka Donald Tusk opozycja Katarzyna Gójska

"Tusk i Wałęsa znów razem". Szef MAP przypomniał "nocną zmianę" w kontekście marszu opozycji

"Kolejny raz chcą odsunąć od władzy propolski rząd i odebrać Polakom szansę na rozwój oraz dobrobyt" - napisał na Twitterze szef Ministerstwa Aktywów Państwowych, wicepremier Jacek Sasin komentując marsz zorganizowany w niedzielę przez opozycję w Warszawie. "Tusk i Wałęsa znów razem. Tak jak 4 czerwca 1992 r." - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin opozycja Donald Tusk Lech Wałęsa