X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
opozycja

Suski: nowa odmiana koronawirusa jest bardziej zakaźna, musimy się pilnować

- Naszym celem jest ochrona obywateli przy jednoczesnym nie nakładaniu restrykcji wynikających ze stanu wyjątkowego - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Suski z PiS. Gośćmi audycji byli też: Czesław Mroczek z PO, Maciej Gdula z Lewicy oraz Lech Jaworski z Porozumienia. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka rząd Mateusza Morawieckiego opozycja zjednoczona prawica szczepienia szczepionka Koronawirus w Polsce

"Partia Budki nie może tego zlekceważyć". Publicysta o odejściu Muchy z PO

- Z Platformy Obywatelskiej mogą odchodzić kolejni posłowie, a to sytuacja dla tej partii niebezpieczna - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Pietryga z "Rzeczpospolitej". Gośćmi audycji byli też: Jarema Piekutowski, socjolog i dziennikarz "Nowej Konfederacji" oraz Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka opozycja Platforma Obywatelska Joanna Mucha Szymon Hołownia

Joanna Mucha: Platforma Obywatelska straciła moc wygrywania wyborów

- Od jakiegoś czasu byłam w PO w wewnętrznej opozycji, albo wręcz outsiderką; jestem przekonana o tym, że Platforma straciła moc wygrywania wyborów - tak powody swojego odejścia z partii tłumaczyła w czwartek posłanka Joanna Mucha, która rozpoczęła współpracę z ruchem Polska 2050 Szymona Hołowni.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joanna Mucha Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Szymon Hołownia polityka opozycja

Szczepienia na COVID-19. Poseł PO: potrzeba jasnej informacji na temat terminów

- Trzeba powiedzieć jednoznacznie, kiedy wszystkie grupy będą szczepione. Bardzo ciężko trafić z informacją do seniorów, dlatego potrzebna jest jasna deklaracja. Chodzi o to, żeby precyzyjna informacja do nich dotarła, ponieważ ludzie mają wielkie oczekiwania - powiedział o sytuacji szczepień poseł Platformy Obywatelskiej Piotr Borys.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka koronawirus COVID-19 pandemia Platforma Obywatelska opozycja rząd lekarz senior POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Dr Biskup: odejście Joanny Muchy bardziej dotknęło Platformę, niż opuszczenie klubu KO przez Jacka Burego

- W kolejnych tygodniach okaże się czy odejście Joanny Muchy z PO jakoś bardziej dotknęło to ugrupowanie, czy już się zaczął "ruch odśrodkowy". Dziś nie ma takiego czynnika, który najbardziej sprzyja takim odejściom, czyli wyborów - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog dr Bartłomiej Biskup. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Szymon Hołownia opozycja

Prof. Jabłoński: Platforma Obywatelska nie przedstawia konkretnych propozycji programowych

- Tam, gdzie przychodzi do konkretów, ze strony opozycji nie pojawiają się rozwiązania, które można by potraktować jako alternatywne. Dlatego formułuje się ogólniki, na przykład o rzekomej władzy autorytarnej czy o innych działaniach "niepraworządnych" - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog prof. Arkadiusz Jabłoński z KUL. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Szymon Hołownia Michał Rachoń onet opozycja

"Mamy do czynienia z dekompozycją PO". Dworczyk o przejściu Muchy do Polski 2050

- Mamy do czynienia z dekompozycją po stronie PO, tam nie ma wyrazistego lidera, wyrazistego nurtu ideowego, na którym można budować formację polityczną, w konsekwencji widać odejścia, ten proces pewnie będzie postępował - ocenił szef KPRM Michał Dworczyk, komentując odejście posłanki Joanny Muchy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Joanna Mucha Michał Dworczyk Szymon Hołownia koalicja obywatelska opozycja

Reakcje polityków PO na inaugurację prezydentury Bidena. Dziambor: niezrozumiałe

- Nie rozumiem tego entuzjazmu opozycji. Jakby myśleli, że to wiatr zmian, że zaczęło się od Stanów, które w tym momencie wybrały skrajnie lewicowy nurt i to oznacza, że w Polsce również będzie przebicie dla tej nowej lewicy, która się tworzy, czyli centro-lewicowej koalicji Platforma-Lewica. Nie czuję tego, nie widzę, absolutnie nie rozumiem zachowania parlamentarzystów - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Artur Dziambor z Konfederacji. Gościem audycji był także Piotr Kaleta, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość społeczeństwo Sejm Koronawirus w Polsce Konfederacja Stanisław Janecki Joe Biden USA wybory prezydenckie w USA Borys Budka opozycja Platforma Obywatelska

"Powinien się nazywać Platforma 2050". Publicysta o ruchu Szymona Hołowni

- Dziś publicystycznie przechrzciłem ruch Hołowni na Platforma 2050. Jeżeli jego lider będzie wciągał na swój "stateczek" kolejnych ludzi z PO, to w którymś momencie ruch zacznie się przeciętnemu odbiorcy kojarzyć już nie z nową jakością, ale z opatrzonymi twarzami, kojarzonymi właśnie z PO - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Wołodźko z "Gazety Polskiej Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Szymon Hołownia Michał Rachoń onet opozycja

Aresztowanie Nawalnego. Dr Bryc: ma w sobie gen wojownika. Pozostanie na Zachodzie nie wchodziło w grę

- Aleksiej Nawalny wiedział, że zostając na Zachodzie, dałby Kremlowi, a szczególnie Putinowi argument, że zdradził sprawę i pozostawił swoich zwolenników na lodzie, wybierając bezpieczne i wygodne życie na emigracji. Nawalny ma w sobie nie tylko charyzmę, ale i gen politycznego wojownika - powiedziała dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Gościem audycji "Kontrapunkt" był także dr Adam Eberhardt (Ośrodek Studiów Wschodnich).
Zobacz więcej na temat:  Aleksiej Nawalny Rosja Władimir Putin Moskwa zamach areszt opozycja ŚWIAT Europa Polskie Radio 24