more_horiz
PR24 Portal
Section05
oprocentowanie

Premier o swoich obligacjach: sam od kilku lat namawiałem Polaków do tego, aby je kupować

Kupując w zeszłym roku obligacje skarbowe różnych kategorii, nie kierowałem się wskaźnikami inflacji - zapewnił premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że chciałby, aby jak najwięcej obligacji Skarbu Państwa było w rękach Polaków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA inflacja Mateusz Morawiecki oszczędności oszczędzanie oprocentowanie oświadczenie majątkowe media obligacje rynek GOSPODARKA gospodarka polska społeczeństwo

Polacy ostrożniejsi z braniem kredytów na mieszkania. Wzrost tylko w kredytach o stałej stopie

W I kw. br. banki udzieliły 47,8 tys. kredytów mieszkaniowych, ponad 25 proc. mniej niż w IV kw. 2021 r. - wynika z raportu AMRON-SARFiN. 75 proc. nowo udzielonych kredytów stanowiły kredyty o stałej stopie. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA mieszkanie mieszkanie dla młodych mieszkania na wynajem mieszkania kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy bank centralny stopy procentowe stopy rynkowe depozyt oprocentowanie banki

Oprocentowanie lokat. Premier: to decyzje biznesowe, PiS szanuje niezależność instytucji bankowych

- Prawo i Sprawiedliwość szanuje niezależność instytucji bankowych, nawet jeśli państwo jest w nich głównym udziałowcem - powiedział premier Mateusz Morawieckim w wywiadzie dla "Super Expressu". Podkreślił, że podniesienie oprocentowania lokat przez Pekao jest decyzją biznesową.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA banki lokata terminowa oprocentowanie obligacje Mateusz Morawiecki POLSKA społeczeństwo finanse osobiste

Ekspert SGH: państwo powinno sprawdzić, czy w postępowaniu banków nie ma zmowy cenowej

- Banki mają nadpłynność gotówki dlatego nie podwyższają oprocentowania lokat, a pieniędzy jest tak dużo że bankom nie zależy na ich pozyskiwaniu w postaci lokat - powiedział dr Artur Bartoszewicz z SGH w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia,
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA lokata terminowa Rada Polityki Pieniężnej kredyt walutowy stopy procentowe obligacje banki inflacja oprocentowanie

Wyższe stopy procentowe a raty kredytów mieszkaniowych. Zobacz wyliczenia eksperta

- Przy obecnej stopie referencyjnej raty kredytów mieszkaniowych praktycznie uległy podwojeniu w stosunku do okresu sprzed podwyżek - podkreśla ekspert portalu RynekPierwotny.pl Jarosław Jędrzyński. Zwraca uwagę, że największym ryzykiem są obarczone kredyty udzielone w latach 2020-2021.
Zobacz więcej na temat:  kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy inflacja mieszkanie GOSPODARKA pieniądze oprocentowanie

Wsparcie dla kredytobiorców. Prof. Ancyparowicz: nie widzę powodu, żeby banki miały płacić za cokolwiek

- Dla tych, którzy nie są w stanie spłacać swojego zadłużenia, powstał kilka lat temu Fundusz wsparcia kredytobiorców - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Grażyna Ancyparowicz, doradczyni prezesa NBP. Odnosząc się do rządowego planu pomocy dla dłużników hipotecznych, przyznała, że nie znamy jeszcze ustawy, ale powszechne rozdawnictwo do niczego dobrego nie prowadzi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 banki kredyt hipoteczny kredyt oprocentowanie stopy procentowe NBP GOSPODARKA

Wakacje dla kredytobiorców. Mosoń: to jak próba tamowania średniej wielkości rany opaską uciskową

- Tego typu sprawy jak pomoc kredytobiorcom powinno się rozwiązywać po konsultacjach społecznych i z sektorem bankowym. Jeżeli takie pomysły są wprowadzane bez konsultacji, to później mamy do czynienia z perturbacjami jak w przypadku próby reformy wymiaru sprawiedliwości - mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Mosoń z Fundacji FIBRE. Jak dodał, z wakacjami dla kredytobiorców może być jak z próbą tamowania średniej wielkości rany opaską uciskową, która doprowadza do martwicy jedną z kończyn. Rana nie była tak groźna, a doprowadziła do poważnych konsekwencji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA banki stopy procentowe kredyt oprocentowanie kredyt hipoteczny GOSPODARKA Polskie Radio 24 społeczeństwo

Premier Morawiecki: kredytobiorcy nie mogą stać się ofiarami wojny Putina

Putinflacja uderza we wszystkie europejskie rodziny (...) - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji, na której omawiał szczegóły nowych propozycji wsparcia dla dłużników hipotecznych. Jedną z form wsparcia mają być m.in. wakacje kredytowe, które pozwolą cztery razy w 2022 r. oraz cztery razy w 2023 r. "na własne żądanie nie zapłacić raty i nie będzie ta rata obciążona odsetkami".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka GOSPODARKA banki stopy procentowe kredyt Mateusz Morawiecki oprocentowanie

Banki korzystają na podwyżkach stóp procentowych. Premier Morawiecki: to nadmierny, niesprawiedliwy zysk

Na koniec lutego 2022 r. zysk banków sięgnął ponad 4,1 mld zł, co oznacza wzrost o ponad 97 proc. w stosunku do lutego 2021 r. - wynika z danych NBP. Cykl podwyżek stóp procentowych, który rozpoczął się w ubiegłym roku, zadziałał pozytywnie na wyniki banków już w ubiegłym roku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA banki zysk wyniki finansowe stopy procentowe kredyt depozyt oprocentowanie
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem