more_horiz
PR24 Portal
Section05

Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ)

"Będzie za to ścigany do końca życia". Prezydent Duda piętnuje Putina za niszczenie zboża na Ukrainie

- Ktoś, kto świadomie niszczy uprawy w spichlerzu świata, musi wiedzieć, że będzie za to ścigany do końca swojego życia. Chciałbym z tego miejsca poprzeć wszelkie inicjatywy, dzięki którym ci, którzy pozbawiają miliony ludzi prawa do żywności, nie będą więcej bezkarni - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas debaty 77. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.
Zobacz więcej na temat:  ONZ Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) prezydent Andrzej Duda Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 ŚWIAT

Prezydent wystąpi w ONZ. Znamy główne tematy przemówienia

Za kilka dni prezydent Andrzej Duda rozpocznie wizytę w USA, podczas której ma zaplanowane wystąpienie na 77. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Jak poinformował szef BBN Paweł Soloch, główne tematy wystąpienia głowy państwa polskiego, to wojna na Ukrainie, bezpieczeństwo żywnościowe, sprawy energetyczne i kryzys klimatyczny.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Nowy Jork ONZ Andrzej Duda prezydent Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ)

Rosjanie po uprzednich torturach zabili w obwodzie charkowskim ponad tysiąc osób [ZAPIS RELACJI]

Ponad 1000 osób zostało zabitych po uprzednich torturach w obwodzie charkowskim, na północnym wschodzie Ukrainy, w czasie rosyjskiej okupacji – poinformował ukraiński rzecznik praw człowieka Dmytro Łubinec. Władze przekazały, że w masowych grobach pod Iziumem odkryto ciała 450 osób. Stale znajdowane są kolejne ofiary rosyjskich okupantów. Zapraszamy do lektury relacji, w której śledziliśmy przebieg rosyjskiej inwazji na Ukrainę w 205. dniu wojny i reakcje międzynarodowe na nią.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Wołodymyr Zełenski Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ)

"Mariupol to kryzys w kryzysie". Sekretarz generalny ONZ deklaruje pomoc w ewakuacji cywilów

Antonio Guterres, sekretarz generalny ONZ, nazwał sytuację w Mariupolu "kryzysem w kryzysie". Potwierdził, że ONZ i Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża zaangażują się w ewakuację cywilów z Azowstalu. Odwiedzając Ukrainę Guterres mógł także zobaczyć rezultaty zbrodni wojennych w Buczy i Borodziance. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna 2022 serwis wschodni Wołodymyr Zełenski Antonio Guterres ONZ Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ)

Sekretarz generalny ONZ z Moskwy przyjechał do Polski. W Rzeszowie rozmawiał z Andrzejem Dudą

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Rzeszowie z wracającym z rozmów w Moskwie sekretarzem generalnym ONZ Antoniem Guterresem - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Po wizycie w Rzeszowie sekretarz generalny uda się do Kijowa na spotkanie z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Tematem będzie sytuacja na Ukrainie oraz misja ONZ w tym kraju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda prezydent ONZ Antonio Guterres Ukraina wojna 2022 serwis wschodni pomoc Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ)

"To wizyta w imieniu społeczności międzynarodowej". Szczerski o spotkaniach szefa ONZ w Moskwie

Ambasador Polski przy ONZ Krzysztof Szczerski powiedział, że wizyta sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa w Moskwie, to nie jest wizyta "w imieniu jakiegokolwiek państwa, bo te uważam za bezsensowne; to jest wizyta w imieniu społeczności międzynarodowej, trzeba powstrzymać Putina od działań w Ukrainie".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT ONZ Krzysztof Szczerski Moskwa Rosja wojna 2022 Ukraina Antonio Guterres dyplomacja Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) Europa

Krzysztof Szczerski: emocje dotyczące Ukrainy są w Polsce inne niż na świecie

– Dziś potrzebna jest inicjatywa, która zmieniłaby losy konfliktu na korzyść praw człowieka i pokoju. Stąd polska propozycja, dla której będziemy poszukiwać poparcia międzynarodowego – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Szczerski, stały przedstawiciel Polski przy Organizacji Narodów Zjednoczonych.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Bartłomiej Graczak Trójka Trójka Ukraina wojna na Ukrainie uchodźcy Krzysztof Szczerski Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) Joe Biden NATO

"Nie ma dnia bez wiadomości o dziesiątkach ofiar cywilnych". ONZ podała straty strony ukraińskiej

Biuro Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych przekazało, że od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, zweryfikowało śmierć 474 cywilów, co najmniej 861 osób zostało rannych.  Biuro zastrzegło jednak, że prawdziwy bilans ofiar jest prawdopodobnie wyższy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) ONZ wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina konflikty międzynarodowe Rosja serwis wschodni Paweł Buszko

8 marca. Historia kobiet jest historią ludzkości

Według danych ONZ na świecie żyje dziś ponad 3 miliardy 864 miliony kobiet. Jeszcze sto lat temu ich populacja była kilkukrotnie niższa - podobnie jak liczba wszystkich ludzi. Kobiety od zawsze stanowią przecież połowę ludzkości. Bez nich ludzki gatunek nie mógłby przetrwać. Za to być może mógłby przetrwać bez mężczyzn.
Zobacz więcej na temat:  kobieta dzień kobiet święta socjalizm równouprawnienie historia Polski historia Europy historia PRL HISTORIA eksperyment NAUKA biologia genetyka Maria Skłodowska-Curie Joanna d'Arc kwiaty Biblia seks ewolucja ONZ Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ)

"Daleko od przełomu, konieczne zwiększenie ambicji". Ekolodzy o rezultatach COP26

- Mimo że największe gospodarki podejmują kolejne działania na rzecz klimatu, to wciąż jest daleko od potrzebnego przełomu, który pozwoli zapobiec katastrofie - oceniają rezultaty COP26 organizacje ekologiczne. Doceniają jednak, że w końcowym dokumencie COP26 mówi się o odchodzeniu od węgla.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania Glasgow ekologia klimat polityka ONZ Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) konferencja GOSPODARKA

Starcie podczas posiedzenia RB ONZ. Padł zarzut o "skłonności masochistyczne"

Podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie konfliktu na polsko-białoruskiej granicy kraje zachodnie potępiły reżim Łukaszenki rosyjski dyplomata nie zgodził się z przyjętą rezolucją i zarzucił jej autorom "skłonności masochistyczne".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone USA Rosja dyplomacja polityka ONZ Rada Bezpieczeństwa ONZ Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) kryzys granica kryzys migracyjny migracja

USA i zachodnie kraje RB ONZ potępiają Białoruś. Jest deklaracja po nadzwyczajnym spotkaniu

Na czwartkowym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ jej europejscy członkowie (oprócz Rosji) i USA potępiły Białoruś. Napiętnowały ją w związku z kryzysem na granicy z Polską za instrumentalne traktowanie istot ludzkich wiodące do "zdestabilizowania zewnętrznej granicy UE".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone USA zachód Europa Białoruś Rada Bezpieczeństwa ONZ ONZ Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) Mińsk kryzys kryzys migracyjny migracja polityka