more_horiz
PR24 Portal
Section05

Orlen

Ceny paliw w Europie. Ekspert: "przygotowywanie się" na trudniejsze czasy

Baryłka ropy wyceniana w polskiej walucie była wczoraj tańsza niż przed rosyjską inwazją na Ukrainie. Mimo tego ceny paliw na stacjach niemal się nie zmieniają. - W obecnej sytuacji marża operatorów stacyjnych jest dość dobra, co może sugerować "przygotowywanie się" na trudniejsze czasy, w których wrócą regularne stawki VAT - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Jakub Bogucki analityk rynku paliw.
Zobacz więcej na temat:  Orlen paliwa ceny paliw benzyna diesel kierowcy

"Duże podmioty są w stanie podejmować ryzyko inwestycyjne". Piotr Palutkiewicz o połączeniu PKN Orlen i PGNiG

- Przed nami są wyzwania transformacji energetycznej, cały świat próbuje zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, wydobycie paliw kopalnych, węglowodorów, jest to związane z bardzo dużymi nakładami inwestycyjnymi, które muszą podejmować rozwinięte gospodarki - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Palutkiewicz, wiceprezes Warsaw Enterprise Institute.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 GOSPODARKA POLSKA polityka bezpieczeństwo energetyczne paliwa Magdalena Złotnicka PGNiG Orlen

Zarzuty opozycji pod adresem Orlenu ws. cen paliw. Jest odpowiedź koncernu

Politycy opozycji publicznie podkreślili fakt, że koszt baryłki ropy w ostatnim czasie wyraźnie spadł, a ceny paliw na stacjach utrzymują się na wysokim poziomie. Zarzut padł pod adresem Orlenu - czytamy w serwisie tvp.info. "Ceny paliw w Europie ustalane są w oparciu o notowania paliw gotowych na giełdzie ARA, a nie o notowania ropy" - odpowiedziała spółka.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ropa naftowa Orlen ceny paliw benzyna tankowanie

Pierwsza ultraszybka stacja Orlenu ładowania aut elektrycznych. Zobacz, gdzie można z niej korzystać

PKN Orlen uruchomił pierwszą w swojej sieci ultraszybką stację ładowania o mocy 175 kW. Urządzenie pozwala naładować samochód od 10 do 80 proc. pojemności jego baterii w ok. 20 minut. To aż o dwie trzecie szybciej w porównaniu ze stacjami ładowania o standardowej mocy do 50kW.
Zobacz więcej na temat:  Orlen elektromobilność GOSPODARKA paliwa alternatywne samochody elektryczne samochody infrastruktura

"Orlen stał się dużym graczem na europejskim rynku paliw". Daniel Obajtek o perspektywach i sile firmy

Prezes PKN Orlen powiedział, że dzięki fuzji koncernu z Lotosem, a także połączeniu z PGNiG, koncern stał się dużym europejskim graczem na rynku paliw. Daniel Obajtek podkreślił, że dzięki temu polski rynek paliw jest bardziej stabilny i bezpieczny. Prezes dodał, że Orlenowi nie grozi już przejęcie przez inne, międzynarodowe podmioty.
Zobacz więcej na temat:  finanse biznes Orlen benzyna PKN Orlen Daniel Obajtek

"Orlen stał się dużym graczem na europejskim rynku paliw". Obajtek o perspektywach i sile firmy

Prezes PKN Orlen powiedział, że dzięki fuzji koncernu z Lotosem, a także połączeniu z PGNiG, koncern stał się dużym europejskim graczem na rynku paliw. Daniel Obajtek podkreślił, że dzięki temu polski rynek paliw jest bardziej stabilny i bezpieczny. Prezes dodał, że Orlenowi nie grozi już przejęcie przez inne, międzynarodowe podmioty.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse biznes Orlen benzyna PKN Orlen POLSKA Daniel Obajtek

Daniel Obajtek o fuzjach Orlenu: taki koncern gwarantuje nam bezpieczeństwo i stabilność

- Nie możemy tylko walczyć ze skutkami kryzysu, musimy budować nowoczesne elektrownie, petrochemię, inwestować, zbilansować zakupy ropy gazu tak, byśmy nie byli ogrywani - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen odnosząc się do sfinalizowanej w środę fuzji płockiej spółki z PGNiG. Ocenił, że powiększanie Orlenu poprzez łączenie z innymi koncernami jest "dobre dla Polaków". 
Zobacz więcej na temat:  Daniel Obajtek Orlen energetyka POLSKA Magdalena Ogórek polityka PGNiG

Sąd zarejestrował połączenie PKN ORLEN i PGNiG. Powstał największy w regionie koncern multienergetyczny

Połączenie przeprowadzone zostało poprzez przeniesienie całego majątku PGNiG S.A., obejmującego wszystkie prawa i obowiązki (aktywa i pasywa), na PKN Orlen S.A. przy jednoczesnym podwyższeniu kapitału zakładowego spółki przejmującej w drodze emisji akcji połączeniowych. Akcje połączeniowe zostaną wydane akcjonariuszom PGNiG S.A.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse biznes Orlen benzyna PKN Orlen POLSKA społeczeństwo PGNiG

Oleju napędowego na pewno nie zabraknie. PIE: produkcja w polskich rafineriach największa od lat

Polska nie odnotowała dotąd niedoborów na rynku olejów napędowych, a produkcja oleju napędowego w polskich rafineriach jest największa od lat - zwrócił uwagę Polski Instytut Ekonomiczny. Jak zauważyli eksperci, ceny oleju napędowego na europejskich stacjach wzrosły o ponad 70 proc. rdr. Niskie zapasy oleju napędowego i ograniczone moce rafineryjne windowały ceny destylatów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ropa naftowa ceny paliw Orlen lotos eksport produkcja