more_horiz
PR24 Portal
Section05

Orlen

Obajtek skierował list do prezydenta ws. koalicji Tuska. Pisze o działaniach wymierzonych w stabilność finansową Orlenu

Prezes Orlenu Daniel Obajtek skierował do prezydenta Andrzej Dudy list w sprawie złożonego w Sejmie przez grupę posłów Polski 2050 i Koalicji Obywatelskiej projektu nowelizacji ustawy o zmianie ustaw w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła.
Zobacz więcej na temat:  Orlen POLSKA prezydent Daniel Obajtek energetyka list inwestycje ustawa PiS

Eksperci: wycena akcji nie zmniejsza kapitał spółki, ale osłabianie konkurencyjności Orlenu jest ryzykowne i zniechęca inwestorów

Utrata wartości akcji spółki nie jest tożsama ze zmniejszeniem się jej majątku. A ktoś przecież musi sfinansować zamrożenie cen energii. Nikt z decydentów nie mówił też o prywatyzacji Orlenu – mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Wydziału Ekonomii UW. Ale dr Artur Bartoszewicz z SGH wskazywał, że w ten sposób mogły stracić fundusze emerytalne, ale obciążenie tylko tego koncernu finansowaniem mrożenia cen energii, osłabi jego konkurencyjność na rynku.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gpw energetyka tarcza antyinflacyjna Orlen

PR24 Straty Orlenu po zapowiedziach nowej koalicji. Wośko: ta spółka będzie ważnym elementem resetu z Rosją

- Coraz częściej pojawiają się hasła dotyczące nieuniknionego - zdaniem niektórych - resetu surowcowego z Rosją. Orlen będzie ważnym elementem tej gry, tej układanki. Jeżeli jeszcze do tego dołożyć wypowiedzi niektórych polityków większości parlamentarnej: że Orlen należałoby rozdrobnić i sprywatyzować, to mamy odpowiedź na pytanie, w którą stronę mogą zmierzać takie plany - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Wośko z "Gazety Bankowej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Orlen energetyka GOSPODARKA

FELIETON Orlen - zbyt cenny, by go sprzedać. Felieton Miłosza Manasterskiego

Jeśli rząd Donalda Tuska zdecyduje się na sprzedaż największych spółek skarbu państwa, to nie możemy mieć złudzeń, że zdołają je wykupić polscy przedsiębiorcy, którzy zadbają o ich dalszy rozwój i zatroszczą się o pracowników - pisze Miłosz Manasterski w felietonie dla portalu PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Orlen energetyka prywatyzacja Daniel Obajtek Platforma Obywatelska

"Morska energetyka wiatrowa musi być bezpieczna". Baltic Power: konieczne jest wypracowanie najwyższych standardów

Czołowi polscy deweloperzy z branży morskiej energetyki wiatrowej podpisali list intencyjny dotyczący zapewnienia wysokich standardów bezpieczeństwa pracy oraz ochrony środowiska naturalnego w branży offshore. "Bezpieczeństwo jest dla nas absolutnie kluczowe" - mówi Jarosław Broda, prezes Baltic Power.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA OZE energetyka Orlen energia odnawialna

Sekwestracja CO2 metodą na ograniczenie śladu węglowego. Orlen i Gaz-System będą współpracować w tym zakresie

Spółki Orlen i Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System podpisały list intencyjny w sprawie działań związanych z przygotowaniem warunków do wdrożenia technologii wychwytywania, przesyłu i sekwestracji dwutlenku węgla. Ma to być jeden z kroków do osiągnięcia neutralności klimatycznej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka emisja co2 Orlen ślad węglowy