more_horiz
PR24 Portal
Section05

Oświęcim

82. rocznica śmierci św. Maksymiliana Kolbe. Ksiądz bp Tadeusz Kusy: nie miłujmy słowami, ale czynem i prawdą

- Nie miłujmy słowami, ale czynem i prawdą - powiedział franciszkanin bp Tadeusz Kusy z Republiki Środkowoafrykańskiej w byłym niemieckim KL Auschwitz w Oświęcimiu podczas mszy z okazji 82. rocznicy śmierci św. Maksymiliana Kolbego. Duszpasterz podkreślił, że wierność Bogu, który oczekuje naszej miłości dała mu odwagę do świadectwa i oddania życia za brata.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Maksymilian Maria Kolbe rocznica Auschwitz Oświęcim

Rocznica pierwszego transportu do KL Auschwitz. Uroczystości upamiętnienia ofiar niemieckiego piekła

Przedstawiciele władz państwowych i grupa kilkunastu byłych więźniów biorą udział w uroczystościach 83. rocznicy pierwszego transportu więźniów do obozu KL Auschwitz. Rozpoczęła je msza święta msza święta w Centrum świętego Maksymiliana w podoświęcimskich Harmężach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony małopolskie Oświęcim niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne II wojna światowa Holokaust

W Oświęcimiu przeszedł Marsz Żywych. Uczestnicy pokonali trzykilometrową Drogę Śmierci

Młodzież, dorośli oraz ocaleni od zagłady przeszli trzykilometrową Drogę Śmierci w Oświęcimiu. Na terenie dawnego niemieckiego obozu zagłady "Birkenau" rozpoczęła się główna ceremonia Marszu Żywych. Uczestniczył w niej między innymi prezydent Włoch Sergio Mattarella, który wygłosił przemówienie.
Zobacz więcej na temat:  Holokaust Oświęcim niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne II wojna światowa pamięć zbrodnie wojenne POLSKA społeczeństwo

Norweg ścigany listem gończym usłyszał zarzuty. Dotyczą zabójstwa Polki i uprowadzenia dziecka

Ingebrigt G., Norweg podejrzany o zabójstwo Polki i uprowadzenie dziecka, usłyszał zarzuty w prokuraturze w Oświęcimiu. Czynności, z udziałem tłumacza, obrońcy i pełnomocnika pokrzywdzonej, trwały kilka godzin. - Podejrzany złożył bardzo obszerne wyjaśnienia - przekazał prokurator Mariusz Słomka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo zabójstwo regiony małopolskie Oświęcim prokuratura porwanie