more_horiz
PR24 Portal
Section05

oszczędności

Na te obligacje popyt był największy. Resort finansów podał dane

W kwietniu sprzedaż skarbowych obligacji oszczędnościowych wyniosła 2 mld 370 mln zł. Jak przekazał wiceszef resortu finansów Sebastian Skuza, najchętniej kupowano obligacje 4- i 10-letnie, których oprocentowanie począwszy od drugiego okresu odsetkowego wyznaczane jest w oparciu o wskaźnik inflacji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA obligacje Ministerstwo Finansów oszczędności oszczędzanie społeczeństwo POLSKA

Młodzi Polacy mniej zagrożeni ubóstwem niż ich rówieśnicy z krajów UE. Jednoznaczne dane Eurostatu

Z danych opublikowanych na początku kwietnia przez Eurostat wynika, że 6,1 proc. młodych (w przedziale wiekowym 15-29 lat) mieszkańców krajów Unii Europejskiej w 2021 r. było dotkniętych deprywacją materialną i społeczną. To nieznacznie mniej, niż wynosi średnia dla wszystkich obywateli UE (6,3 proc.).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA biznes handel społeczeństwo oszczędności

Giełda w Warszawie w 2022 r. Największy udział w obrotach mieli zagraniczni inwestorzy

Największy udział w obrotach na rynku głównym GPW w 2022 r., tak jak w poprzednich latach, mieli inwestorzy zagraniczni. Wygenerowali oni 64 proc. obrotów akcjami - poinformowała giełda. Dodano, że krajowi inwestorzy instytucjonalni odpowiadali za 19 proc. obrotów. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gpw giełda papierów wartościowych emerytura oszczędzanie oszczędności obligacje PPK POLSKA społeczeństwo

Pracownicze Plany Kapitałowe - czy to się opłaca?

PPK to program rządowy, który ma na celu zabezpieczyć naszą finansową przyszłość na emeryturze. - W ramach programu do naszych oszczędności dokłada się pracodawca oraz państwo. Warto rozważyć, czy nam się to opłaci, zwłaszcza że zbliża się termin kolejnego autozapisu - wyjaśnia bloger finansowy Hubert Świerczewski. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka STYL ŻYCIA oszczędności oszczędzanie finanse pieniądze Mateusz Kulik PPK

Systematycznie oszczędzamy, choć nie jest łatwo. Najgorzej swoją sytuację oceniają młodzi Polacy

Systematycznie oszczędza 38 proc. ankietowanych Polaków - wynika z badania "Polaków Portfel Własny: czas oszczędzania". Powyżej 5 miesięcznych wynagrodzeń zgromadziło 28 proc. tych, którzy budują poduszkę finansową, natomiast 11 proc. odłożyło kwotę równą jednej pensji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse osobiste pieniądze oszczędności oszczędzanie badania rynku