more_horiz
PR24 Portal
Section05

oszczędzanie

Finansowy kac. Jak uporządkować zadłużenie i rozmawiać z windykatorem

Wybrzmiał odgłos korków od szampana, zgasły światła fajerwerków, ale zdarza się, że po wystawnych świętach i szalonej zabawie sylwestrowej wciąż mamy kaca, kaca finansowego. Problemy z wysokimi kredytami i pożyczkami dotykają wielu Polaków, podpowiadamy jak zacząć rozplątywać spiralę zadłużenia. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka oszczędzanie pieniądze bank ekonomia STYL ŻYCIA Mateusz Kulik windykacja

Jak oszczędzać w nowym roku? Odpowiedź w audycji "Skarbonka"

Wiedzieliście o tym, że swoje postanowienia noworoczne wypełnia tylko 8% osób? Czy to oznacza, że powinniśmy dać sobie z nimi spokój? A może chodzi o to, by nasze postanowienia były bardziej realne? Jak powinny wyglądać postanowienia noworoczne związane z finansami? I czym właściwie są postanowienia, które czynimy wraz z rozpoczęciem Nowego Roku?
Zobacz więcej na temat:  Ekonomia dla dzieci oszczędzanie postanowienia noworoczne radio dla dzieci

"Przerób, zamroź, podziel się". Jak nie marnować jedzenia?

Oddanie nadmiaru żywności do jadłodzielni, bądź bliskim i znajomym, zamrożenie czy ponowne przetworzenie i wykorzystanie w kolejnych przepisach - to sposoby, by oszczędzić nie tylko produkty spożywcze, ale także pieniądze. - Wciąż mamy problem z marnowaniem produktów - mówił Mateusz Kowalczyk, współtwórca jednej z polskich aplikacji, która pomaga ratować jedzenie przed zmarnowaniem. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka finanse gotowanie oszczędzanie ekologia Kamil Jasieński

Jak rozmawiać z dziećmi o ciężkiej sytuacji finansowej lub o jej zmianie?

Rozmowy z dziećmi na temat finansów są istotną kwestią. Nie zawsze jednak wiemy, jak rozmawiać, szczególnie jeśli mamy do czynienia z nagłą zmianą sytuacji finansowej, a co za tym idzie - zmianami w budżecie domowym. Jak wytłumaczyć dziecku, że nie będzie mogło pojechać na zimowy obóz feryjny? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieliśmy w audycji Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  ekonomia Ekonomia dla dzieci Strefa Rodzica oszczędzanie rodzicielstwo Joanna Ficińska

Styczniowa oferta obligacji detalicznych. Znamy wysokość oprocentowania

W styczniu oferta obligacji oszczędnościowych pozostaje bez zmian; oprocentowanie obligacji stałoprocentowych 3-miesięcznych wyniesie 3 proc. w skali roku, a 3-letnich 6,85 proc., pozostałe obligacje w pierwszym okresie odsetkowym oprocentowane będą odpowiednio 7 proc. dla 4-latek oraz 7,25 proc. dla 10-latek - przekazało MF.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bank PKO BP obligacje oszczędności oszczędzanie POLSKA lokata terminowa społeczeństwo Ministerstwo Finansów

Zmieniamy zwyczaje. "Te święta spędzimy bardziej oszczędnie"

- Badania pokazują, że ze wszystkiego jesteśmy w stanie zrezygnować, ale ze świąt nie. Dlatego w większości domów będą one wyglądały podobnie jak w ubiegłych latach. Zaczęliśmy jednak oszczędzać - mówiła dr Katarzyna Sekścińska z Katedry Psychologii Biznesu i Innowacji Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Fundacji "Think!".
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kamil Jasieński pieniądze finanse oszczędzanie

Eksperci: założenia przyszłorocznego budżetu w znacznym stopniu zależą od otoczenia zewnętrznego

Przyszłoroczny budżet państwa jest dość optymistyczny jak na okoliczności zewnętrzne, ale dobrze, że urealniono go w stosunku do wcześniejszych założeń, choćby w kwestii inflacji. Ma on szansę na realizacji, jeśli nie dojdzie do jakichś nieprzewidzianych szoków związanych z eskalacją wojny na Ukrainie - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej i dr Waldemar Kozioł z Wydziału Zarządzania UW.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA mieszkanie dla młodych budżet Polski oszczędzanie inflacja deficyt budżetowy dług publiczny

Jak wydłużyć zasięg w samochodzie elektrycznym?

Zasięg to jedna z kluczowych kwestii przy podejmowaniu decyzji o zakupie samochodu elektrycznego. Jak go wydłużyć?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 samochody elektryczne pojazdy elektryczne elektromobilność oszczędzanie oszczędzanie energii bateria baterie