X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
oszczędzanie

Czy można nauczyć się rozsądnie wydawać pieniądze?

Ceny rosną, domowe budżety trzeszczą w szwach, coraz częściej mówi się o konieczności zaciskania pasa. Ale co to oznacza z punktu widzenia zwykłego człowieka i jego codziennych wydatków? Trzeba zrezygnować ze wszystkiego niepotrzebnego czy może przemodelować swoje myślenie na temat pieniędzy? Jak mądrze korzystać z tego, co zarabiamy?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo pieniądze wydatki oszczędzanie Piotr Firan Trójka

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych? Ekonomia dla dzieci

Nowy Rok to czas postanowień. Często obiecujemy sobie, że będziemy lepsi niż w zeszłym roku, jednak w praktyce bywa ciężko wywiązać się z danych sobie obietnic. Podobnie jest z postanowieniami finansowymi. Zamiar oszczędzania wraz z rozpoczęciem roku stawia sobie około sześćdziesięciu procent Polaków. Większość odkłada pieniądze na konkretny cel. Mimo to nie każdemu udaje się wytrwać. Co więc zrobić, aby trzymać się postanowień przez cały rok?
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci oszczędzanie radio dla rodziców radio bez reklam ekonomia piosenki dla dzieci edukacja

Co czwarty Polak oszczędza na emeryturę, co drugi - na inne cele. Część inwestuje w nieruchomości

Niespełna 1/4 Polaków odkłada samodzielnie na przyszłą emeryturę, ponad połowa Polaków zadeklarowała, że oszczędza na inne cele - wynika z najnowszego badania na potrzeby raportu "Czy pandemia zmieniła podejście Polaków do świadomości finansowej?" Najczęściej wskazywana w badaniu wysokość oszczędności, ma wartość jednej pensji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA oszczędzanie emerytura badania santander consumer bank finanse osobiste

Pracownicze Plany Kapitałowe przyciągają kolejnych uczestników. Wszystkie fundusze osiągnęły dodatkowe zyski

Polacy powoli przekonują się do oszczędzania wspólnie z pracodawcą i państwem. Do Pracowniczych Planów Kapitałowych dołączają wciąż nowe osoby, również te, które wcześniej złożyły rezygnację z udziału w programie. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego udostępnił dane z II kwartału 2021 r.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse osobiste oszczędzanie Pracownicze Plany Kapitałowe KNF

Ile warte były nieruchomości w Polsce w roku 2020? NBP publikuje dane

Szacowana wartość majątku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce na koniec 2020 r. wyniosła ok. 4,9 bln zł w porównaniu z 4,3 bln zł w 2019 r. – poinformował NBP w opublikowanym w poniedziałek raporcie. Wartość nieruchomości mieszkaniowych odpowiadała ok. 211 proc., a komercyjnych – ok. 13 proc. PKB.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA NBP nieruchomości mieszkanie inwestycje oszczędzanie oszczędności infrastruktura