more_horiz
PR24 Portal
Section05

oszustwa

Pożyczki dla rolników i ułatwienia w budowie silosów zbożowych. Sejmowe komisje są "za"

Rolnicy mają dostać więcej pieniędzy na pożyczki na zakup m.in. nawozów i środków ochrony roślin - przewiduje rządowy projekt, który uzyskał poparcie sejmowych komisji. Projekt ma też ułatwić budowę budynków gospodarczych np. silosów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA zboże żywność ceny żywności oszustwa oszustwo wojna na Ukrainie eksport import POLSKA chleb rolnictwo hodowla zwierząt

Nowa technika cyberprzestępców na "amerykańskiego żołnierza". Zobacz, na co uważać w mediach społecznościowych

Zaczęło się od niewinnej zaczepki. "Cześć" napisał po angielsku na Facebooku niejaki Jessf do zupełnie mu nieznanej Polki. Gdy podjęła rozmowę, znalazła się na celowniku internetowych oszustów - ten przykład zachowania hakerów wobec internautów przedstawił Krzysztof Wrześniowski, policjant z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA cyberbezpieczeństwo media społecznościowe oszustwa przestępczość gospodarcza przestępczość nask policja polska POLSKA służby i bezpieczeństwo

Oszustwa "na legendę". Jak uchronić się przed utratą pieniędzy?

Mimo regularnych ostrzeżeń i wytężonych wysiłków policjantów wciąż wiele osób starszych pada ofiarą oszustów podszywających się pod funkcjonariuszy, pracowników administracji bądź znajomych naszych bliskich. W ten sposób , nazywany metodą "na legendę", przestępcy mogą pozbawić nas wszystkich oszczędności. Co możemy zrobić, aby uchronić seniorów przed tego typu oszustwami?
Zobacz więcej na temat:  Maciej Kurzajewski oszustwa oszustwo kradzież kradzież pieniędzy Maciej Walecki

Kradzież danych w internecie. Jak uchronić się przed cyberoszustami?

Przestępcy działający w sieci nadal są niebezpieczni. Szczególnie teraz, gdy rozpoczął się okres rozliczania z fiskusem. Chcąc wyłudzić nasze dane, podszywają się pod instytucje działające w sektorze finansowym. Już nie tylko pod banki, ale także Krajową Administrację Skarbową czy nawet Ministerstwo Finansów. Jak bronić się przed tego rodzaju oszustwami?
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka cyberprzestępczość cyberbezpieczeństwo internet oszustwa Patryk Bedliński

Wraz z autem możesz sprzedać… dane osobowe.

Przestępcy internetowi przekraczają kolejne granice pomysłowości, a w kręgu ich zainteresowań znajduje się coraz więcej obszarów i branż. Rynek motoryzacyjny, wbrew pozorom, także jest narażony na działania phishingowe. Jak nie paść ofiarą cyberprzestępców i uniknąć utraty danych wrażliwych?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radio kierowców społeczeństwo prawo jazdy bezpieczeństwo na drodze Polskie Radio Kierowców GOSPODARKA prawo dane oszustwa oszustwo

Policja ostrzega przed oszustwami "na węgiel". Sprawdź, jak się przed nimi uchronić

Oszustwa "na węgiel" kolejnym sposobem przestępców na wyłudzenie pieniędzy. Policja ostrzega przed fałszywymi internetowymi ofertami opału w bardzo niskiej cenie. W ten sposób została oszukana mieszkanka powiatu nowodworskiego. Kobieta wpłaciła przestępcom zaliczkę i kontakt z nimi się urwał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA węgiel przestępczość policja służby i bezpieczeństwo oszustwa