more_horiz
PR24 Portal
Section05
oszustwo

Prawo.pl: Samorząd wojewódzki chce podniesienia opłat za egzamin na prawo jazdy

- Samorządy postulują podwyższenie opłat za egzamin na prawo jazdy i ustalenie górnej granicy stawek maksymalnych, np. egzamin praktyczny na najpopularniejszą kategorię B miałby kosztować 250 zł – informuje Prawo.pl. Według serwisu samorządowcy alarmują, że bez takiej podwyżki ośrodkom ruchu drogowego grozi załamanie finansowe.
Zobacz więcej na temat:  prawo jazdy szkolenia nauka jazdy ministerstwo infrastruktury przepisy POLSKA prawo kierowca kierowcy Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców samochody samochód oszustwa oszustwo dokument dokumenty policja

Uwaga! Oszuści podają się za policję. KGP ostrzega przed fałszywymi wiadomościami

Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji ostrzega przed fałszywymi wiadomościami rozsyłanymi do obywateli drogą elektroniczną. Oszuści podają się za policję. Nawiązanie z nimi korespondencji może doprowadzić do wyłudzeń lub zablokowania komputera - ostrzega KGP.
Zobacz więcej na temat:  oszustwo kradzież danych policja służby i bezpieczeństwo policja polska społeczeństwo POLSKA

Uwaga na oszustów "pomagających uchodźcom z Ukrainy"

"Wiele osób wykazuje duży poziom empatii oraz wrażliwości na trudną sytuację, która dotknęła obywateli Ukrainy. Prosimy, aby niosąc pomoc, weryfikować zbiórki, na które chcemy przekazać środki pieniężne. Niestety, zdarzają się przypadki osób, które z premedytacją wykorzystują ludzkie tragedie, aby się wzbogacić. Zachowajmy ostrożność, korzystajmy ze sprawdzonych i legalnych zbiórek na rzecz pomocy potrzebującym" - apeluje policja.
Zobacz więcej na temat:  oszustwo oszustwa prawo policja Jedynka Ukraina Roman Czejarek

Nieuzasadnione koszty dla osób pomagającym Ukraińcom. UOKiK ostrzega i kontroluje

UOKiK radzi, by weryfikować zbiórki organizowane na rzecz ofiar wojny na Ukrainie i czytać regulaminy pośredników płatności. Urząd poinformował, że wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie podwójnego przewalutowania wpłaty na pomoc ukraińskim ofiarom rosyjskiej agresji. Zaapelował też do pośredników płatności, by konsument, który chce finansować pomoc dla uchodźców z Ukrainy, nie ponosił dodatkowych, nieuzasadnionych kosztów takiego działania.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ukraina wojna 2022 pomoc UOKiK oszustwo koszty finanse osobiste wojna na Ukrainie

Wysyp reklam fałszywych inwestycji w mediach społecznościowych. Nadzór finansowy ostrzega

Tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy Zespół CSIRT KNF zgłosił ponad 3,4 tys. reklam, zamieszczonych w mediach społecznościowych, zachęcających do fałszywych inwestycji - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego. 62 proc. fałszywych reklam tworzonych przez oszustów wykorzystywało wizerunek PKN Orlen.
Zobacz więcej na temat:  KNF inwestycje finanse finanse osobiste oszustwo media społecznościowe

W pułapce lichwiarskiej szajki. Sprawa państwa Totzke [POSŁUCHAJ]

Dom w Rewie nad Zatoką Pucką, który stał się łupem lichwiarskiej szajki w Trójmieście, wróci – wyrokiem sądu – do pierwotnych właścicieli. Tak podczas sprawy odwoławczej orzekł Sąd Okręgowy w Gdańsku 26 stycznia tego roku, po ponad sześciu latach walki właścicieli domu, państwa Totzke, z oszustami. Wśród nich są nie tylko pożyczkodawcy, ale także notariusze – osoby zaufania publicznego.
Zobacz więcej na temat:  nieruchomości mieszkanie Trójmiasto oszustwa oszustwo Mafia pieniądze Trójka

W pułapce lichwiarskiej szajki. Sprawa państwa Totzke

Dom w Rewie nad Zatoką Pucką, który stał się łupem lichwiarskiej szajki w Trójmieście, wróci – wyrokiem sądu – do pierwotnych właścicieli. Tak podczas sprawy odwoławczej orzekł Sąd Okręgowy w Gdańsku 26 stycznia tego roku, po ponad sześciu latach walki właścicieli domu, państwa Totzke, z oszustami. Wśród nich są nie tylko pożyczkodawcy, ale także notariusze – osoby zaufania publicznego.
Zobacz więcej na temat:  nieruchomości mieszkanie Trójmiasto oszustwa oszustwo Mafia pieniądze

Rośnie liczba oszustw związanych z kartami płatniczymi. Sprawdź, jak nie paść ofiarą

Wartość oszustw dokonanych za pomocą kart płatniczych wzrosła w trzecim kwartale ubiegłego roku o 12,7 proc. do 21,9 mln zł z 19,4 mln zł kwartał wcześniej - wynika z danych przekazanych przez banki, zaprezentowanych przez Narodowy Bank Polski. Najczęściej przestępcy posługują się nie skradzioną karta, ale wykradzionym PIN-em.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse finanse osobiste karta płatnicza karta kredytowa oszustwo

Wielkopolskie: mężczyzna jeździł 30 lat z podrobionym prawem jazdy

Do pięciu lat więzienia grozi 76-latkowi z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego (województwo wielkopolskie), który przez 32 lata posługiwał się podrobionym prawem jazdy. Fałszerstwo wyszło na jaw w trakcie kontroli drogowej.
Zobacz więcej na temat:  prawo jazdy szkolenia nauka jazdy ministerstwo infrastruktury przepisy POLSKA prawo kierowca kierowcy Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców samochody samochód oszustwa oszustwo dokument dokumenty policja
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem