more_horiz
PR24 Portal
Section05

Otylia Jędrzejczak

PR24 "Niezrozumiała decyzja". Otylia Jędrzejczak o zgodzie MKOl na start sportowców z Rosji i Białorusi

- Tym zawodnikom, którzy nie popierają tego, co się dzieje, jak najbardziej powinniśmy dać szansę startu, ale pod flagą, tak jak to było proponowane przez kraje europejskie, reprezentacji uchodźców, która po raz pierwszy była użyta na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Będzie to otwarte i czyste - mówiła w Polskim Radiu 24 Otylia Jędrzejczak, pływaczka, była mistrzyni olimpijska, szefowa Polskiego Związku Pływackiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Polityka zagraniczna Polski Rosja igrzyska olimpijskie polityka Władimir Putin Otylia Jędrzejczak MKOl

Kamil Bortniczuk i Społeczna Rada Sportu. W lutym poznamy jej pełny skład

W lutym formalnie rozpocznie działalność Społeczna Rada Sportu przy ministrze sportu i turystyki. O jej utworzeniu poinformował szef resortu Kamil Bortniczuk. Jak przekazał "doradztwo i konstruktywna krytyka ze strony środowiska sportowego jest bardzo potrzebna". - Wsłuchuję się w głosy środowiska i cenię opinie sportowców - zapewnił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo SPORT kamil bortniczuk Ministertwo Sportu i Turystyki marcin możdżonek Ryszard Czarnecki tomasz gollob sławomir szmal Otylia Jędrzejczak

Pływanie ciałem i umysłem. Otylia Jędrzejczak gościem Trójki

– To śmieszne, ale wchodziłam do basenu i mówiłam "Cześć, nazywam się Otylia! Będziemy razem startować. Spraw, by ściany były miękkie". Traktowałam basen jak kolegę i to być może działało na moje podejście – mówiła "Sportowej Trójce pod Księżycem" Otylia Jędrzejczak. Mistrzyni olimpijska w pływaniu zdradziła nam, co motywowało ją do wygranych i co mają wspólnego sportowcy z… aktorami.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Krzysztof Łoniewski Trójka Otylia Jędrzejczak Adam Malecki