more_horiz
PR24 Portal
Section05

owoce

Sadownicy odczuwają skutki wojny na Ukrainie. Brakuje pracowników do zbioru jabłek, spada eksport

Związek Sadowników RP szacuje, że tegoroczne zbiory jabłek będą na poziomie 4 mln ton. Alarmuje jednak, że dramatycznie brakuje ludzi do zrywania jabłek, dlatego część zbiorów prawdopodobnie pozostanie w sadach. - W sadownictwie jest mnóstwo problemów, najważniejsze to braki siły roboczej, koszty energii i brak rynków zbytu w związku z wojną na Ukrainie - powiedział prezes Związku Sadowników RP Mirosław Maliszewski.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo owoce ceny żywność eksport

Program wsparcia działkowców. Minister Puda zapowiada jego kontynuację

Wart 50 mln zł pilotażowy program wsparcia działkowców, w ramach którego ogrody działkowe mogą ubiegać się o środki m.in. na rozwój zielonej infrastruktury czy działania służące retencji wody, będzie kontynuowany - zapowiedział minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ogród fundusze unijne Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda POLSKA pszczoły warzywa owoce społeczeństwo

Minister Kowalczyk: polskie rolnictwo daje nam ogromne poczucie bezpieczeństwa żywnościowego

- Polskie rolnictwo jest bardzo ważną dziedziną gospodarki, nie tylko mierzoną wartościami ekonomicznymi, ale także dlatego, że daje ogromne poczucie bezpieczeństwa żywnościowego - powiedział w Częstochowie wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo rolnicy żywność Henryk Kowalczyk Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi eksport import owoce warzywa zboże

Dziennikarz skarży się na ceny owoców. Internauci pytają, czy długo szukał tak drogiego arbuza

Patrycjusz Wyżga z portalu wp.pl napisał w mediach społecznościowych, że kupił na śniadanie kilka owoców i zapłacił za nie ponad 60 zł. "Niezłą marżę mają na arbuza, 750 proc. to nie w kij dmuchał" - skomentował jeden z posłów Prawa i Sprawiedliwości. Ponadto internauci dodali, że redaktor musi mieć spory apetyt, skoro zjada na śniadanie 0,7 kg pomarańczy, 0,5 kg truskawek, cytrynę, niemal kilogram brzoskwiń, a do tego "wyjątkowo drogiego" arbuza za 15 zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ceny ceny żywności owoce Patrycjusz Wyżga społeczeństwo paragon zakupy

Arbuz to owoc idealny na lato. Poranek na plantacji arbuzów

Choć bardzo dojrzały, zielony jest cały, olbrzymi jak głowa, słodki miąższ czerwony w swoim wnętrzu chowa… Domyślacie się, o jaki owoc może chodzić? Z arbuzów można przyrządzić naprawdę wiele. Ten owoc ma w sobie bardzo dużo wody, co oznacza, że nie tylko możemy się nim najeść, ale też świetnie zaspokoi on nasze pragnienie, co czyni arbuza idealną propozycją na letnie upały.  
Zobacz więcej na temat:  owoce wakacje 2022 Poranek Polskiego Radia Dzieciom edukacja przyrodnicza arbuz

Surowe warzywa i owoce. Dieta witariańska - zacznij ją latem

Gdy na zewnątrz upalnie, mamy mniejszą ochotę na gotowane dania. Wtedy warto sięgnąć po surowe warzywa i owoce - na tym też polega dieta witariańska. - Dostarcza mi ona dużej dawki energii na co dzień, a lato to dobry czas, żeby zacząć przygodę z tą dietą - przekonuje w Czwórce Mariusz Budrowski, promotor zdrowego życia i witarianin.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka ekologia dieta zdrowie Marta Hoppe warzywa owoce