X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
pamięć

Książka "Pamiętam". Dr Piotr Stankiewicz: to literacki eksperyment

- Ta książka obejmuje samą końcówkę PRL, czasy transformacji i lata 2000. Rzeczywiście z jednej strony są w niej osobiste, prywatne wspomnienia, ale z drugiej strony na ogół w tych prywatnych wspomnieniach znajdujemy się wszyscy - powiedział w audycji "Rozpruwacz kulturalny" na antenie Polskiego Radia 24 dr Piotr Stankiewicz, filozof, pisarz, autor książki "Pamiętam".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA literatura KULTURA KSIĄŻKA pamięć literatura polska Jakub Moroz filozofia

"Jego niewiarygodna odwaga nie została wykorzystana". "The Sun" przypomina postać Witolda Pileckiego

Postać rotmistrza Witolda Pileckiego przybliżył swoim czytelnikom brytyjski dziennik "The Sun". W niedzielę minęło 81 lat od czasu, gdy Pilecki dał się aresztować, aby trafić do niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz.
Zobacz więcej na temat:  Witold Pilecki niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne II wojna światowa III Rzesza zbrodnie wojenne pamięć historia Polski Wielka Brytania Europa ŚWIAT

"Upamiętniamy wszystkie ofiary II wojny światowej". W Brukseli uczczono 82. rocznicę agresji ZSRR na Polskę

Flagi z kirem zawisły na budynku Stałego Przedstawicielstwa Polski przy Unii w Brukseli w 82. rocznicę agresji Związku Radzieckiego. "Upamiętniamy wszystkie ofiary II wojny światowej" - poinformowała polska dyplomacja na Twitterze.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bruksela Belgia Beata Płomecka rocznica HISTORIA historia Polski Europa Unia Europejska pamięć II wojna światowa

"Prawdziwe poczucie jedności narodowej". W USA oddano hołd ofiarom z 11 września

Stany Zjednoczone oddały hołd ofiarom ataków terrorystycznych z 11 września. Uczestnicy ceremonii przypominali ofiarność ratowników oraz jedność, jaka zapanowała w Ameryce po zamachach. Prezydent Joe Biden odwiedził wszystkie trzy miejsca tragedii sprzed 20 lat. W obchodach wzięło także udział czterech byłych prezydentów USA.
Zobacz więcej na temat:  11 września 2001 roku terroryzm pamięć Nowy Jork Joe Biden Donald Trump George Bush ŚWIAT Ameryka Marek Wałkuski

"Był odważny w nauczaniu i demaskowaniu grzechu i zła". Bp Wiesław Śmigiel o kard. Wyszyńskim

- Kard. Wyszyński wskazywał, że można i należy być świętym w małżeństwie i w rodzinie. Uważał, że od jej kondycji zależy wolność narodu i przyszłość Kościoła - powiedział przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski bp Wiesław Śmigiel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół katolicki beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego Stefan Wyszyński społeczeństwo Kościół pamięć

"Ich bohaterstwo jest dla nas wszystkich napomnieniem". Krzysztof Czabański o radiowcach z 1939 r.

Szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, wspólnie z prezes Polskiego Radia Agnieszką Kamińską, odsłonili tablicę pamiątkową poświęconą pamięci pracowników Polskiego Radia w Warszawie, którzy w 1939 r. do kapitulacji stolicy nadawali program radiowy. W swoim wystąpieniu podkreślił bohaterstwo pracowników rozgłośni Polskiego Radia oraz rolę, jaką ta instytucja odegrała w tworzeniu i utrzymaniu państwowości po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w roku 1918.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio W POLSKIM RADIU pamięć II wojna światowa historia Polski społeczeństwo POLSKA

"Ich bohaterstwo jest dla nas napomnieniem". Krzysztof Czabański o radiowcach z 1939 r.

Szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, wspólnie z prezes Polskiego Radia Agnieszką Kamińską, odsłonili tablicę poświęconą pamięci pracowników Polskiego Radia w Warszawie, którzy w 1939 r. do kapitulacji stolicy nadawali program radiowy. W swoim wystąpieniu podkreślał bohaterstwo pracowników rozgłośni PR oraz rolę, jaką ta instytucja odegrała w tworzeniu i utrzymaniu państwowości po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w roku 1918.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio W POLSKIM RADIU pamięć II wojna światowa historia Polski społeczeństwo

Chargé d’affaires ambasady USA: wspominamy Polaków, którzy heroicznie walczyli o ojczyznę

- W 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej, która rozpoczęła się od inwazji na Polskę, wspominamy Polaków którzy heroicznie walczyli o ojczyznę; naszym obowiązkiem jest pielęgnować pamięć o ofiarach i bohaterach tej okrutnej wojny - napisał na Twitterze chargé d’affaires ambasady USA w Polsce Bix Aliu.
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa historia Polski zbrodnie wojenne Wojsko Polskie pamięć USA POLSKA polityka

"Wspaniały triumf wolności i solidarności". Prezydent w rocznicę porozumień sierpniowych

- Wydarzenia sierpnia 1980 r. to jeden z przełomowych momentów w historii naszej Ojczyzny. Niech wolnościowy, braterski, na wskroś polski duch tamtych pamiętnych wydarzeń towarzyszy nam na co dzień. Szczególnie w chwilach, gdy razem decydujemy o losie Rzeczypospolitej - napisał prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  porozumienia sierpniowe pamięć Solidarność historia Polski strajki sierpniowe prezydent Andrzej Duda kancelaria prezydenta społeczeństwo POLSKA

"Ich los to dramaturgia niesłusznie zabranego życia". Prezes IPN w rocznicę śmierci "Inki" i "Zagończyka"

- Ich życie pozwoliło umrzeć w dramatycznych, pięknych i bohaterskich okolicznościach - mówił w Gdańsku o Danucie Siedzikównie "Ince" oraz Feliksie Selmanowiczu "Zagończyku" prezes IPN Karol Nawrocki podczas uroczystości w 75. rocznicę ich śmierci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA historie Historia - ludzie Danuta Siedzikówna Feliks Selmanowicz pamięć historia Polski społeczeństwo śmierć IPN

75. rocznica śmierci Danuty Siedzikówny "Inki". Premier: poświęciła swoje życie, swoją młodość

Dzisiaj mija 75. rocznica śmierci Danuty Siedzikówny ps. "Inka". Na szczęście czasy pokoju nie wymagają od nas takiego heroizmu, ale podziw dla wierności zasadom bohaterów takich jak "Inka" powinien nam zawsze towarzyszyć - oświadczył premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  Danuta Siedzikówna komunizm PRL historia Polski pamięć społeczeństwo premier Mateusz Morawiecki POLSKA

"Misjonarz z powołania". Mateusz Dzieduszycki wspomina abp. Henryka Hosera

- Myślę, że czerpał ze swoich korzeni w bardzo wielkim stopniu. Był człowiekiem z duszą międzynarodową, on miał bardzo szerokie kontakty, był misjonarzem z powołania - wspominał o arcybiskupie Henryku Hoserze w Polskim Radiu 24 Mateusz Dzieduszycki, dziennikarz, były rzecznik prasowy diecezji warszawsko-praskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Henryk Hoser odeszli 2021 pamięć społeczeństwo Kościół katolicki wiara chrześcijaństwo

"Mówił, że ma dwie rodziny: naszą i pallotyńską". Pożegnano abp. Henryka Hosera

Arcybiskupa Henryka Hosera podczas mszy świętej żałobnej żegnali: rodzina, przyjaciele, lekarze i przedstawiciele duchowieństwa. W kościele seminaryjnym w Ołtarzewie rozpoczęły się dwudniowe uroczystości pogrzebowe Henryka Hosera - lekarza, pallotyna, misjonarza, biskupa seniora diecezji warszawsko-praskiej, wysłannika papieskiego w Medziugorie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Henryk Hoser społeczeństwo odeszli 2021 pamięć Msza święta

Jan Pietrzak o Pałacu Saskim: trzeba odbudowywać filary przeszłości dla przyszłych pokoleń

- To bardzo mądre i słuszne poczynania władz. Jest również bardzo rozwinięta budowa muzeów w Polsce. Bardzo istotne jest odbudowywanie filarów przeszłości dla obecnego i przyszłych pokoleń, aby wiedzieli że są fundamenty - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, satyryk i komentator.
Zobacz więcej na temat:  Pałac Saski historia Polski budowa pamięć POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Jan Pietrzak