more_horiz
PR24 Portal
Section05
papież Franciszek

Abp Gallagher: papież i Stolica Apostolska są gotowi zrobić wszystko, by zakończyła się wojna

Szef watykańskiej dyplomacji arcybiskup Paul Gallagher podczas wizyty na Ukrainie zadeklarował, że papież Franciszek i Stolica Apostolska "są gotowi zrobić wszystko, co możliwe", by skończyła się wojna. Ujawnił też, że Watykan jest w kontakcie z Rosją. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Kościół Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni papież papież Franciszek Watykan Kościół katolicki Europa

Szef dyplomacji Watykanu przybywa na Ukrainę. Odwiedzi Kijów, Lwów i miejsca najbardziej dotknięte wojną

W środę rozpoczyna się wizyta sekretarza do spraw relacji z państwami w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej arcybiskupa Paula Gallaghera na Ukrainie. To pierwsza podróż szefa dyplomacji Watykanu od początku rosyjskiej napaści na Ukrainę. Arcybiskup Gallagher spotka się też z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisławem Gądeckim.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Watykan wojna 2022 Kościół Kościół katolicki aktualności katolickie papież Franciszek Ukraina Lwów Kijów wojna na Ukrainie

Janusz Kotański: Polska jest teraz postrzegana jako potęga moralna w Europie

- W świecie, który jest pełen niepokoju, nienawiści, wojen, biedy czy rozchwiania moralnego, Ojciec Święty pozostaje jedynym trwałym wzorcem moralności i zasad, którymi należy się kierować w polityce międzynarodowej - mówił w Polskim Radiu 24 janusz Kotański, ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT papież Franciszek Kościół katolicki Watykan

Papież Franciszek spotkał się z żonami ukraińskich oficerów z batalionu Azow

Papież Franciszek spotkał się z żonami dwóch ukraińskich oficerów z batalionu Azow, którego żołnierze desperacko bronią się na terenie zakładów Azowstal w Mariupolu. Młode Ukrainki napisały w ostatnich dniach do papieża i w odpowiedzi otrzymały zaproszenie na audiencję generalną - wyjaśniła ANSA.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Watykan papież Franciszek Mariupol wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni aktualności katolickie

Rosyjskie pogróżki o użyciu broni nuklearnej. B. sekretarz NATO: nasza odpowiedź będzie zdecydowana

- Putin wie, że jeśli użyłby broni masowego rażenia, czy to taktycznej broni jądrowej, czy też broni biologicznej lub chemicznej, to nasza odpowiedź będzie zdecydowana. Przegrałby Putin - powiedział Anders Fogh Rasmussen był sekretarzem generalnym NATO, odnosząc się do rosyjskich pogróżek o użyciu broni nuklearnej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT NATO papież Franciszek Anders Fogh Rasmussen Joe Biden Ukraina Rosja wojna 2022 Europa

Postawa papieża Franciszka wobec wojny na Ukrainie. Lech Miodek: zachował się jak człowiek naiwny

- W pewnym sensie papieża obciąża "patriotyzm argentyński". Argentyna jest antyamerykańska (…). Papież daje także do zrozumienia, że widzi pewne braki i niedociągnięcia, które nie służyły relacjom międzynarodowym - mówił w Polskim Radiu 24 Lech Miodek, były dyplomata w krajach Ameryki Południowej (Uniwersytet Warszawski).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 zbrodnie wojenne papież Franciszek Kościół katolicki

"Odwiedzał dzieci ukraińskie w szpitalu, ucałował flagę ukraińską". Wiceszef KAI o postawie Franciszka

- Papież chce uczynić wszystko, żeby wojna się zakończyła – powiedział wiceszef Katolickiej Agencji Informacyjnej dominikanin o. Stanisław Tasiemski. Dodał, że papież mówił o tym, że Ukraina została wciągnięta w wojnę, ucałował flagę ukraińską, nie ucałował rosyjskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA papież papież Franciszek wojna 2022 wojna na Ukrainie Kościół Watykan Kościół katolicki aktualności katolickie

"To bardzo niebezpieczne dla Ukrainy". Terlikowski o słowach papieża Franciszka

- W ten sposób, jak papież, na temat tej wojny myśli może nie całość, ale pewna istotna część nie tylko Watykanu, ale także włoskiego Kościoła. I to jest najbardziej niebezpieczne. Ostpolitik Pawła VI, kard. Casarolego - ta geopolityka wróciła i to jest bardzo niebezpieczne dla Ukrainy, ale także dla Kościoła w Europie Środkowo-Wschodniej - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Terlikowski, publicysta, dziennikarz, pisarz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński Tomasz Terlikowski ŚWIAT Europa Rzym Watykan Ukraina wojna 2022 serwis wschodni papież papież Franciszek

TYLKO U NAS Ksiądz spod Kijowa komentuje słowa papieża Franciszka. "Prawda sama w końcu się obroni"

Nie milkną echa kontrowersyjnej wypowiedzi papieża, który w ostatnim wywiadzie stwierdził, że jednym z możliwych powodów rosyjskiej napaści na Ukrainę mogło być "szczekanie pod drzwiami Rosji przez NATO". - Prawda sama w końcu się obroni - komentuje te słowa Franciszka w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl ks. Krzysztof Wilk, proboszcz trzech ukraińskich parafii w okolicach Kijowa, który codziennie na własnej skórze doświadcza piekła wojny Putina. O genezę postawy papieża zapytaliśmy też ks. prof. Andrzeja Kobylińskiego. Uważa on, że źródłem problemu są silne nurty marksistowsko-komunistyczne, w których nadal wzrasta wielu zagranicznych katolików.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA papież papież Franciszek wojna 2022 wojna na Ukrainie Kościół Watykan

Oburzenie po słowach papieża Franciszka. Minister Czarnek: to się nie godzi głowie Kościoła

Minister edukacji i nauki odniósł się do kontrowersyjnego wywiadu papieża dla włoskiego dziennika "Corriere della Sera" i ocenił, że słowa, które padły z usta Franciszka, dotyczące przyczyn wojny na Ukrainie, nie licują z powagą jego funkcji. - To się nie godzi głowie Kościoła - powiedział. Wskazał też na postawę duchownych w Polsce, którzy jednoznacznie wskazują winnego zbrojnej napaści, "stojąc na fundamencie Ewangelii".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek papież Franciszek Kościół wojna 2022 Rosja Ukraina NATO

Burza po słowach papieża Franciszka nt. wojny. Prof. Kleiber: to bardzo przykre dla katolika

- Nie mam wrażenia, żeby papież Franciszek był świadomy dramatów, które mają miejsce i przyczyn, które spowodowały te dramaty - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny portalu "Wszystko co najważniejsze", komentując wywiad głowy Kościoła Katolickiego dla "Corriere della Sera" - Dla katolików to przykre, że muszą swego duchowego wodza wysłuchiwać w takie tonacji - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Kleiber Antoni Trzmiel wojna na Ukrainie serwis wschodni Kościół Kościół katolicki papież Franciszek

Kontrowersyjna wypowiedź papieża. Mówił o "szczekaniu NATO pod drzwiami Rosji". Fala komentarzy

Wywiad papieża Franciszka dla włoskiego dziennika "Corriere della Sera" wywołał falę komentarzy. Franciszek stwierdził, że jednym z możliwych powodów rosyjskiej napaści na Ukrainę mogło być "szczekanie pod drzwiami Rosji przez NATO". "Naiwność", "infantylizm polityczny" - w takich słowach wypowiedź głowy Kościoła komentują publicyści i eksperci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojna 2022 Kościół katolicki papież społeczeństwo Rosja Ukraina papież Franciszek

Echa kontrowersyjnej wypowiedzi Franciszka. Prof. Szeremietiew: ufam, że słowa papieża nie zaszkodzą Kościołowi

- Martwię się bardzo, że to nie Benedykt XVI ani Jan Paweł II są na czele Kościoła Katolickiego, tylko argentyński duchowny, który nie rozpoznaje tego, co dzieje się w świecie. Ma inne doświadczenia, niż miał papież Polak, który żył w PRL-u i wiedział doskonale, czym jest komunizm i czym jest Rosja - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Romuald Szeremietiew (ekspert ds. wojskowości, nauczyciel akademicki, były wiceminister obrony narodowej). 
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 Rosja Ukraina serwis wschodni Romuald Szeremietiew papież Franciszek Watykan ŚWIAT Kościół katolicki
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem