more_horiz
PR24 Portal
Section05
paraolimpiada

Polscy debiutanci zakończyli zmagania w Pekinie

Polska sztafeta open, złożona z samych debiutantów na igrzyskach paraolimpijskich i zawodników z "dziką kartą" zajęła 11. miejsce. Ale Monika Kukla, Krzysztof Plewa na sledżach, oraz dwójka niedowidzących Paweł Gil i Paweł Nowicki dali z siebie wszystko. Wszyscy słaniali się za metą ze zmęczenia za metą, Nowicki miał nawet zawroty głowy. – W końcu to są igrzyska, trzeba było przypakować. Przynajmniej udało nam się wyprzedzić Brytyjczyków – mówili.
Zobacz więcej na temat:  paraolimpiada pekin 2022 paraolimpiada SPORT igrzyska

Paraolimpijczycy w Pekinie. "Start to spełnienie marzeń"

To był ostatni dzień startów indywidualnych w narciarstwie biegowym. W nocy spadł śnieg, ale z rana wyszło słońce i kiedy Krzysztof Plewa wyjechał na sledżach na trasę średniego dystansu zrobiła się mokra breja. Zawodnik Veloactiv Kraków, który dotarł na igrzyska z opóźnieniem z powodu pozytywnego wyniku na koronawirusa, zajął 14. w sledżach na 34. zawodników – i był zadowolony z tego wyniku.
Zobacz więcej na temat:  paraolimpiada pekin 2022 paraolimpiada SPORT igrzyska

Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2022. Polacy bez medalu, dominacja ukraińskich biegaczy

Z powodu problemów żołądkowych Iweta Faron nie wystartowała w biathlonowym biegu na 10 km, powinna być jednak gotowa na środowe sprinty. Na tym samym dystansie w kat. siedząc Monika Kukla była dziesiąta. Na tym samym miejscu ukończyli bieg Paweł Gil z przewodnikiem Michałem Lańdą w kategorii osób niedowidzących. Pokazali za to świetne strzelanie – Gil chybił zaledwie trzy strzały na 20.
Zobacz więcej na temat:  SPORT igrzyska paraolimpiada paraolimpiada pekin 2022
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem