more_horiz
PR24 Portal
Section05
partia Wiosna

G. Morawska-Stanecka: Europie potrzeba nowego odrodzenia

- Kampania wyborcza sprowadza się do kwestii obyczajowych, podczas gdy Europa potrzebuje nowego programu. Zastanawiam się, ilu przedstawicieli Koalicji Europejskiej przeczytało odezwę Emmanuela Macrona, który pokazał że Europa oparta jest na wolności, opiece i postępie. Niektórzy zapomnieli, że to jest wielki projekt, Europa pokoju nie jest nam dana raz na zawsze – mówiła w Polskim Radiu 24 Gabriela Morawska-Stanecka, wiceprzewodnicząca Wiosny.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 partia Wiosna wybory do Parlamentu Europejskiego Parlament Europejski Unia Europejska Robert Biedroń

Krzysztof Gawkowski: jedynki do PE ogłosimy 23 marca

- W wyborach do europarlamentu, jako Wiosna Biedronia, będziemy na podium ze znakomitym dwucyfrowym wynikiem. Jestem o tym głęboko przekonany. Swoje jedynki ogłosimy na Europejskiej Konwencji partii, która odbędzie się 23 marca – powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący partii Wiosna.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA partia Wiosna Krzysztof Gawkowski wybory do Parlamentu Europejskiego Robert Biedroń

Prof. Kazimierz Kik: lewica zniknie ze sceny politycznej

– W pewnej perspektywie możliwe jest zniknięcie tzw. lewicy. Po 30 latach jesteśmy świadkami procesu przywracającego polskiej scenie politycznej kształtu oddającego interesy poszczególnych grup społecznych a nie narzucanej przez liderów ugrupowań – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Koalicja Europejska wybory do Parlamentu Europejskiego Sojusz Lewicy Demokratycznej partia Razem partia Wiosna Platforma Obywatelska Kazimierz Kik

"Debata Poranka". Publicyści o postulatach opozycji

Główne partie opozycyjne, Wiosna i Koalicja Europejska, wciąż walczą o głosy wyborców. Jaki jest program obu ugrupowań? Czy antyklerykalna wymowa niektórych haseł polityków może zjednać im przychylność Polaków? O tym dyskutowali publicyści: Tomasz Żółciak, Cezary Krysztopa i Mirosław Skowron.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka koalicja obywatelska partia Wiosna Koalicja Europejska Robert Biedroń wybory do Parlamentu Europejskiego

Katarzyna Piekarska: Wiosna Biedronia jest przereklamowana

- Nie przesadzajmy z partią Wiosna. Jest przereklamowana. W Wiośnie jest odwrotnie niż u Hitchcocka. W filmach tego reżysera najpierw jest trzęsienie ziemi, a potem napięcie rośnie. Tutaj było trzęsienie ziemi i fantastyczny początek, a teraz widzę, że to napięcie nie rośnie, a spada - powiedziała w Polskim Radiu 24 Katarzyna Piekarska, była posłanka SLD.
Zobacz więcej na temat:  katarzyna piekarska POLSKA polityka SLD partia Wiosna Robert Biedroń

Prof. Henryk Domański: spór z Izraelem jest wykorzystywany do walki politycznej przez obie strony

– Wszystkie wydarzenie są wykorzystywane przez obie strony sceny politycznej. Spór z Izraelem również. Pojawiają się argumenty o słabości państwa, wskazywanie na konsekwencję procesu uruchomionego przez ustawę o IPN itd. Jednocześnie reakcja pozostałych członków Grupy Wyszehradzkiej, rezygnacja ze szczytu, przemawia na korzyść rządu – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Izrael Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość partia Wiosna grupa wyszehradzka polityka opozycja

"7x24". Skutki konferencji bliskowschodniej w Warszawie. Komentarze polityków

Jakie korzyści odniesie Polska po zorganizowaniu szczytu nt. Bliskiego Wschodu? Na temat skutków tego wydarzenia w audycji Katarzyny Gójskiej rozmawiali: Ryszard Czarnecki (PiS), Elżbieta Zielińska (Kukiz15), Marcin Święcicki (Platforma Obywatelska), Paulina Piechna-Więckiewicz (Wiosna Biedronia), Zbigniew Gryglas (Porozumienie) i Jan Filip Libicki (PSL).
Zobacz więcej na temat:  polityka konferencja bliskowschodnia Ryszard Czarnecki Marcin Święcicki Jan Filip Libicki Elżbieta Zielińska Zbigniew Gryglas Paulina Piechna-Więckiewicz Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Polskie Stronnictwo Ludowe Kukiz'15 Porozumienie Jarosława Gowina partia Wiosna

Marcin Dobski o źródłach finansowaniu partii "Wiosna"

- Skoro fundacja pod nazwą Instytut Myśli Demokratycznej pokrywa koszty zorganizowania konwencji, to należy zadać pytanie, skąd ma na to pieniądze – mówił w PR24 Marcin Dobski, dziennikarz portalu polskieradio24.pl. Gość audycji zwracał uwagę na to, że działacze związani z nowym ugrupowaniem Roberta Biedronia podają sprzeczne informacje dotyczące finansów partii. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 partia Wiosna Robert Biedroń Słupsk

Kontrowersje wokół finansowania partii Roberta Biedronia

- Zabawne jest to, że partie startujące z narracją nowości wystarczy trochę "podrapać" i okazuje, że nowość jest przeterminowana - powiedział w Debacie Poranka Dawid Wildstein z TVP, odnosząc się do publikacji portalu PolskieRadio24.pl, dotyczących kontrowersji wokół finansowania formacji Roberta Biedronia. W Polskim Radiu 24 sprawę komentowali również Piotr Cywiński z "Sieci" i Kacper Rogacin z "Polski The Times". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 partia Wiosna Robert Biedroń polityka