more_horiz
PR24 Portal
Section05

partie polityczne

Tarczyński: partia Tuska i Webera generowała problem migracji od lat, teraz chcą przyjęcia paktu migracyjnego

Eurodeputowany PiS Dominik Tarczyński skomentował wniosek frakcji EPL o pilną debatę podczas przyszłotygodniowej sesji plenarnej w Parlamencie Europejskim. Powiedział, że "partia Donalda Tuska i Manfreda Webera generowała problem migracji od lat, a teraz wnioskują o pilne przyjęcie paktu migracyjnego". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory w Polsce Dominik Tarczyński Donald Tusk partie polityczne polityka PSL Mateusz Morawiecki imigranci w Europie

SONDAŻ PiS znacznie wyprzedza KO, pięć ugrupowań w Sejmie. Najnowszy sondaż

Z sondażu IBRiS dla Onetu wynika, że gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, PiS otrzymałoby 35,1 proc. głosów, a KO - 27 proc. Podium zamknęłaby Trzecia Droga, na którą chce głosować 10,4 proc. badanych. Do Sejmu weszłaby też Lewica z 10,1 proc. głosów i Konfederacja z 9,5 proc.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość sondaż wybory w Polsce partie polityczne POLSKA polityka

SONDAŻ PiS zdecydowanie przed PO z coraz większą przewagą. Trzecia Droga pod progiem. Najnowszy sondaż

Z najnowszego sondażu Ipsos dla TOK FM i OKO.press wynika, że gdyby wybory odbyły się dziś, to wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Głos na partię rządzącą chce oddać 40,7 proc. badanych. Duże spadki poparcia notuje Koalicja Obywatelska. W Sejmie znalazłyby się w sumie cztery ugrupowania.
Zobacz więcej na temat:  sondaże wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość partie polityczne Sejm POLSKA społeczeństwo

"Ostateczna kompromitacja Agrounii". Lawina komentarzy dot. kandydata KO

Ogłoszenie startu Michała Kołodziejczaka z list Koalicji Obywatelskiej wywołał szereg komentarzy. - Michał Kołodziejczak zdradził polską wieś, sprzedał się za miejsce na liście wyborczej u Donalda Tuska - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Do tej informacji odnieśli się także politycy opozycji.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska rolnictwo wieś partie polityczne wybory w Polsce POLSKA polityka Michał Kołodziejczak

Wybory parlamentarne 2023. Kto może kandydować do Sejmu i Senatu?

We wtorek formalnie ruszyła kampania przed wyborami parlamentarnymi. W Dzienniku Ustaw opublikowano postanowienie prezydenta Andrzeja Dudy o zarządzeniu wyborów 15 października oraz kalendarz wyborczy. Kampania potrwa ponad dwa miesiące - 67 dni. Jakie są wymagania, aby startować w wyborach do Sejmu w Polsce i kto ma prawo zgłaszania kandydatów na posłów w wyborach do Sejmu?
Zobacz więcej na temat:  wybory w Polsce wybory POLSKA prezydent Sejm polityka partie polityczne społeczeństwo wybory 2023 wybory poradnik

Paweł Kukiz: wszystko wskazuje na to, że wystartujemy w wyborach z listy PiS

- PiS to jedyna partia, która była zainteresowana realizacją kilku naszych postulatów. To jest bardziej związek programowy niż koalicja - mówił w "Trójkowym komentarzu dnia" Paweł Kukiz, lider koła parlamentarnego Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia.
Zobacz więcej na temat:  Trójka partie polityczne Paweł Kukiz wybory parlamentarne wybory w Polsce Sejm polityka Jarosław Kaczyński PiS Maksymilian Maszenda POLSKA

Prezydent Starachowic zakłada nową partię. Z ludźmi, którzy bronili podejrzanego o szpiegostwo na rzecz Rosji

W najbliższy poniedziałek w starachowickim Hotelu Europa Marek Materek, prezydent tego miasta, ma ogłosić powstanie nowej partii. Zapowiada "nowe podejście do polskiej polityki, oparte na sprawdzonych ludziach". Ci "sprawdzeni ludzie" to byli politycy Ruchu Palikota, obecnie tworzący partię, która występowała w obronie Polaka zatrzymanego za szpiegostwo na rzecz Rosji i rosyjskiego ambasadora w Polsce - wynika z informacji Salon24.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory w Polsce partie polityczne Ruch Palikota szpiegostwo