X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
partie polityczne

Spotkanie parlamentarzystów PO. "Będzie debata o propozycji dymisji Borysa Budki"

Poseł Platformy Obywatelskiej Bogusław Sonik powiedział, że podczas dzisiejszego spotkania parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej odbędzie się debata o dymisji Borysa Budki z funkcji przewodniczącego partii. - Jest w Platformie bunt oficerów na pokładzie - oświadczył poseł w RMF FM.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Sejm koalicja obywatelska Borys Budka partie polityczne kryzys POLSKA polityka

Marek Pęk: kolejni politycy będą coraz częściej opuszczać Platformę Obywatelską

- Platforma Obywatelska wyraźnie zjeżdża w dół, nie ma przywództwa, nie ma programu, nie ma pomysłu - stwierdził wicemarszałek Senatu Marek Pęk z Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem, "poszczególni politycy będą Platformę coraz częściej opuszczać".
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Róża Thun Borys Budka opozycja partie polityczne kryzys koalicja obywatelska POLSKA polityka

Niebawem kongres Prawa i Sprawiedliwości. Antoni Macierewicz: będą zmiany w partii

- Będą zmiany strukturalne i organizacyjne w partii, bo mamy wszyscy świadomość, że wyzwania przed którymi stanęła Polska, wymagają nieprawdopodobnego wysiłku i determinacji - powiedział w Polskim Radiu 24 o nadchodzącym kongresie Prawa i Sprawiedliwości wiceprezes partii Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Antoni Macierewicz partie polityczne wybory rząd POLSKA polityka Polskie Radio 24

Administrator Soku z Buraka na liście płac PO. Ujawniono wydatki partii

Mariusz Kozak-Zagozda, twórca Soku z Buraka otrzymywał w 2020 r. regularne przelewy z Platformy Obywatelskiej - poinformował portal interia.pl. Twórca hejterskiej strony tylko w ciągu roku miał zarobić ponad 100 tys. złotych. Ponadto 700 tys. zł rocznie PO przeznaczyła na sondaże, 240 tys. składki na Europejską Partię Ludową Donalda Tuska i dziesiątki tysięcy złotych na pensje ekspertów.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska polityka wydatki partie polityczne SokzBuraka POLSKA

Polityczne znaczenie postawy sędziego Tulei. Prof. Chwedoruk: to pomaga opozycji podtrzymywać swój elektorat

- Ten temat, podobnie jak inne tego typu, jest raczej czymś, co pomagało opozycji politycznej podtrzymywać poparcie społeczne, a raczej nie było czymś, co pozwalałoby na pozyskanie większości - powiedział prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo Sąd Najwyższy prawo sąd partie polityczne POLSKA polityka Polskie Radio 24

Jankowski: Hołownia "zgarnia" to, co jest możliwe i nie wybrzydza

- Nie należy wierzyć w to, że Szymon Hołownia dobiera, wybiera i po wielokroć sprawdza posłów przed ich przejściem do Polski 2050. Raczej "zgarnia" to, co jest możliwe i nie wybrzydza. Co ciekawe, już połowę jego koła poselskiego tworzą byli posłowie Nowoczesnej - powiedział Łukasz Jankowski z Radia WNET.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń Szymon Hołownia Sejm partie polityczne

"Ważna jest wizja światopoglądowa, a nie nazwiska". Dr Tomasz Herudziński o polskiej scenie politycznej

- Sytuacja na scenie politycznej jest dynamiczna, mało zakorzeniona w podstawowych kwestiach, widzimy np. ugrupowanie pozaparlamentarne, które odgrywa decydującą rolę w świadomości społecznej. Biorąc jeszcze pod uwagę sytuację, jaką jest pandemia, nie sposób przewidywać, kto wygra wybory za dwa lata - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Herudziński, socjolog (SGGW).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Trzmiel polityka partie polityczne

"Różnimy się tylko w sprawie aborcji". Paulina Hennig-Kloska o swoim przejściu do ugrupowania Szymona Hołowni

Jesteśmy spójni ws. związków homoseksualnych, in vitro i uporządkowania relacji państwo-Kościół. Jedyna kwestia, w której mamy odmienne zdanie, to aborcja - powiedziała o nowym ugrupowaniu Szymona Hołowni Paulina Hennig-Kloska, która dołączyła do niego, przechodząc z Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Szymon Hołownia homoseksualizm Unia Europejska LGBT Kościół POLSKA polityka Polskie Radio 24 koalicja obywatelska partie polityczne Paulina Henning - Kloska aborcja

Pomysły na odbudowę gospodarki. Prof. Marciniak: to sprawdzian umiejętności działania w trudnej sytuacji

- Kryzys pandemiczny uruchamia konieczność myślenia o tym, jak powiększać kapitał polityczny. Jest to sprawdzian dla tego, czy partie polityczne potrafią w sposób pragmatyczny podejmować decyzje w trudnej sytuacji - powiedziała o propozycjach wyjścia z pandemii obozu rządzącego oraz Platformy Obywatelskiej prof. Ewa Marciniak, politolog.
Zobacz więcej na temat:  pandemia koronawirus COVID-19 kryzys gospodarczy gospodarka polska wybory w Polsce partie polityczne zjednoczona prawica Platforma Obywatelska Polskie Radio 24 POLSKA polityka