X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
patronat Polskiego Radia Dzieciom

28 stycznia 2022 r. XVI Dniem Ochrony Danych Osobowych

Prezes UODO zachęca uczniów i nauczycieli, aby o dane osobowe dbali nie tylko od święta. - Niech edukacja na temat ochrony prywatności oraz bezpiecznego przetwarzania danych osobowych będzie stałym elementem codziennego procesu kształcenia oraz solidnym fundamentem działań podejmowanych w placówkach oświaty - zaapelował Jan Nowak, Prezes UODO w liście otwartym do uczestników XII edycji programu edukacyjnego "Twoje dane - Twoja sprawa". Więcej w Polskim Radiu Dzieciom w piątek 28 stycznia w audycji "Popołudnik".
Zobacz więcej na temat:  dane osobowe patronat Polskiego Radia Dzieciom

Muzyczny poranek "Na tropie całej nuty" już w niedzielę

Mały Uniwersytet Muzyczny to poranki muzyczne dla dzieci i rodziców wypełnione dźwiękami, rytmem, muzycznym alfabetem i dobrą zabawą! W spotkaniach Małego Uniwersytetu Muzycznego nauka przenika się z zabawą. Formy edukacyjne są przystępne dla dzieci w różnym wieku (grupa docelowa – dzieci w wieku od 6 do 10 lat), atrakcyjne w przekazie, a jednocześnie zachowujące wysoki poziom artystyczny i metodyczny. Spotkania łączą ze sobą zawodowych muzyków oraz słuchaczy – dzieci i dorosłych, tworząc unikatową formułę edukacji muzycznej.
Zobacz więcej na temat:  patronat Polskiego Radia Dzieciom radio dla dzieci

Wystawa familijna "To tu, to tam. Opowieści o podróżowaniu, podróżnikach i podróżniczkach"

Od piątku (10.12.), w Muzeum dla Dzieci, które mieści się w Muzeum Etnograficznym w Warszawie, otwarta jest wystawa czasowa "To tu, to tam. Opowieści o podróżowaniu, podróżnikach i podróżniczkach". To zaproszenie na wycieczkę, podczas której będzie można znaleźć przestrzeń do zrozumienia własnych podróży, poszukania nowych ścieżek, a może odkrycia na nowo tego, co bliskie i zwyczajne. Przyjrzyjmy się, my Dorośli i my Dzieci, jakimi turystami i odkrywcami jesteśmy! Wystawa "To tu, to tam" jest niezwykłą podróżą przez 7 tematycznie zaplanowanych pomieszczeń Muzeum dla Dzieci, dzięki czemu najmłodsi i Ci starsi zwiedzający przekonają się jak być uważnymi turystami i dzielnymi podróżnikami.
Zobacz więcej na temat:  patronat Polskiego Radia Dzieciom radio bez reklam

Premiera audiobooka "Kołderkowe bzdurki dla syna i córki". Rozmowa z Agnieszką Frączek

"Kołderkowe bzdurki dla syna i córki" to propozycja, w której każdy słuchacz znajdzie coś dla siebie - niezależnie od pory dnia oraz nastroju, z jakim sięga po audiobook. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z autorką prozy, wierszyków i piosenek zawartych w audiobooku, Agnieszką Frączek. 
Zobacz więcej na temat:  Kulturoteka Martyna Chuderska radio dla dzieci kultura dla dzieci patronat Polskiego Radia Dzieciom

Uniwersytet Młodego Badacza - projekt dla dzieci i rodziców

Uniwersytet Młodego Badacza to projekt, który powstał z myślą o dzieciach w wieku 7-11 lat i ich rodzicach. Gromadzi on wykładowców akademickich, których łączy pasja dzielenia się wiedzą z innymi – niezależnie od wieku. Celem tego projektu jest wsparcie samorozwoju i talentów Młodych Badaczy. Spotkanie 14.01. odbyło się z Elizą Kubarską, podróżniczką, artystką, alpinistką oraz reżyserką takich filmów
Zobacz więcej na temat:  patronat Polskiego Radia Dzieciom radio dla dzieci radio dla rodziców DAB+ edukacja przyrodnicza

Rok Lema w CDT. Fundacja PFR zaprasza pasjonatów twórczości Stanisława Lema i fanów nowoczesnej edukacji

W 2021 roku przypada setna rocznica urodzin Stanisława Lema, jednego z  najpoczytniejszych polskich pisarzy sciencefiction, którego twórczość zaliczana jest do kanonu światowej literatury. Chcąc podkreślić doniosłość dorobku pisarza, Sejm RP ustanowił obecny rok – Rokiem Lema. Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju oraz zespół edukacyjny Centralnego Domu Technologii włączają się w oficjalne obchody i zapraszają do udziału w szeregu wydarzeń skierowanych do dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Wszystkie działania będą łączyły edukację technologiczną z promocją twórczości Stanisława Lema. Relacja z wydarzenia już w najbliższą środę w Polskim Radiu Dzieciom, w audycji "Popołudnik" po godzinie 15.00.
Zobacz więcej na temat:  patronat Polskiego Radia Dzieciom

"Odnalezione słońce" czyli o dylematach tłumaczy. Rozmowa z Natalią Mętrak-Rudą

Dawno, dawno temu ludzie mieszkali w drewnianych chatach stojących w lesie. Co wieczór na szczycie gór rozpalali ogniska. W ten sposób oddawali słońcu cześć i wskazywali mu, gdzie dokładnie powinno wzejść następnego ranka. Dziś mieszkają w domach z cegły, a słońce zasnuła smogowa mgła.
Zobacz więcej na temat:  literatura dziecięca radio dla dzieci Martyna Chuderska patronat Polskiego Radia Dzieciom

Spotkanie ojców o uważności i męstwie, czyli XIII Forum Tato.Net

Goście z Polski i świata, setki ojców i niewyczerpane źródło inspiracji. Organizatorzy i uczestnicy zgodnie przyznają, że Międzynarodowe Forum Tato.Net to doświadczenie jedyne w swoim rodzaju. Forum odbędzie się po raz XIII, w sobotę 13 XI w Łochowie k. Warszawy. Temat spotkania to "UWAŻNOŚĆ & MĘSTWO. Walcz o tu i teraz!" Dzień wcześniej podczas uroczystej Gali MAX zostaną wręczone wyjątkowe nagrody – Statuetki MAX przyznawane w trzech kategoriach: ojciec, dzieło, instytucja. 
Zobacz więcej na temat:  ojcostwo Strefa Rodzica patronat Polskiego Radia Dzieciom radio dla dzieci radio dla rodziców wychowanie

"Wyspa Książek - kierunek Północ" [POSŁUCHAJ]

Czytacie książki? A może ich nie czytacie? Miejska Biblioteka Publiczna  im. T. Różewicza we Wrocławiu zaprosiła tych co czytają i tych do czytania nieprzekonanych, do projektu "Wyspa Książka - kierunek Północ". W 2019 roku z miejskich bibliotek korzystało 135 tysięcy mieszkańców Wrocławia, ale zazwyczaj są to ci, którzy z bibliotek już korzystają. Więc  pomysłodawcy projektu chcą zaprosić do wspólnego działania instytucje kultury, lokalnych liderów, organizacje i szkoły. Przewidziano także warsztaty kulinarne i gry podwórkowe - wszystko po to, żeby  pozyskać nowych czytelników zaprzyjaźnionych z książkami.
Zobacz więcej na temat:  Kulturalna strefa radio dla dzieci kultura dla dzieci patronat Polskiego Radia Dzieciom

Wyspa Książka - kierunek Północ

Celem projektu "Wyspa Książka - kierunek Północ", jest poprawa dostępu do kultury, poprzez angażowanie rodzin i grup rówieśniczych w twórcze wspólne działania w obszarze literatury oraz podniesienie kompetencji pracowników w zakresie edukacji czytelniczej i docieraniu do nowych grup odbiorców. 28 października odbędzie się Międzynarodowa debata on-line rozpoczynająca projekt: Jak zdobyć nową publiczność czytelniczą? W dyskusji wzięła udział min. dziennikarka PR Dzieciom Martyna Chuderska.
Zobacz więcej na temat:  patronat Polskiego Radia Dzieciom

Współczesny bajarz polski

Współczesny bajarz polski to zbiór tradycyjnych polskich legend i baśni. Brzmi mało zajmująco? No właśnie. A przecież opowieści ludowe są wszystkim poza nudą. Straszą w nich diabły, strzygi i demony. Piękne księżniczki bywają podstępne, bracia niegodziwi, a czarnoksiężników przerastają ich skromni uczniowie. Zamysłem przy tworzeniu tego zbioru było, aby młodzi czytelnicy poznali tradycyjne polskie opowieści, nie tylko dlatego, że trzeba, że to lektura obowiązkowa, ale dlatego, że to naprawdę wspaniałe historie.
Zobacz więcej na temat:  patronat Polskiego Radia Dzieciom radio dla dzieci radio bez reklam

Rusza XII edycja ogólnopolskiego programu "Twoje dane – Twoja sprawa"

Urząd Ochrony Danych Osobowych zainaugurował dwunastą edycję ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Twoje dane – Twoja sprawa". Celem programu jest poszerzenie oferty edukacyjnej placówek doskonalenia zawodowego nauczycieli, szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych o treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności. Program odbywa się etapowo.
Zobacz więcej na temat:  patronat Polskiego Radia Dzieciom dane osobowe

XVIII Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej "INTERMUZA"

Zakończył się XVIII Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej "INTERMUZA Sosnowiec 2021" pod dyrekcją artystyczną Jacka Cygana. W sobotę 2 października odbyły się przesłuchania z udziałem osób wytypowanych na podstawie I etapu. Festiwal zakończył koncert finałowy z udziałem laureatów tegorocznego festiwalu oraz gwiazda wieczoru.
Zobacz więcej na temat:  patronat Polskiego Radia Dzieciom radio dla dzieci radio dla rodziców

Zakończył się 8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci "Dziecinada"

"Dziecinada" to jedyny Międzynarodowy Festiwal Teatrów skierowany do dzieci, opiekunów i całych rodzin na Dolnym Śląsku. Tegoroczna edycja odbył się w dniach 24-26 września w plenerze. Festiwal odbył się na placu przed Impartem i na podwórku Impartu – tam zagrane były wszystkie spektakle, koncerty, przeprowadzone przeróżne warsztaty i pobędziemy ze sobą w teatralnym świecie. A może i wszechświecie? Z całą pewnością, w przestrzeni tej, nie zabrakło Polskiego Radia Dzieciom, które patronowało temu wydarzeniu.
Zobacz więcej na temat:  patronat Polskiego Radia Dzieciom radio dla dzieci kultura dla dzieci