more_horiz
PR24 Portal
Section05

Patryk Bedliński

Dziennikarze Programu 1 zapraszają na audycje z Czarnej Góry

Dziennikarze radiowej Jedynki zapraszają do Czarnej Góry. 17 i 18 lutego słuchacze mogą spotkać dziennikarzy Polskiego Radia w studiu plenerowym zlokalizowanym nieopodal Masywu Śnieżnika w Sudetach Wschodnich. Czarna Góra to także kompleks tras narciarskich i nartostrad położony na północno-wschodnich stokach Czarnej Góry (1205 m n.p.m.) i Żmijowca (1153 m n.p.m.) na ziemi kłodzkiej. Na miejscu będą obecni również dziennikarze radiowej Trójki. 
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka Izabela Żukowska Patryk Bedliński

Kradzież danych w internecie. Jak uchronić się przed cyberoszustami?

Przestępcy działający w sieci nadal są niebezpieczni. Szczególnie teraz, gdy rozpoczął się okres rozliczania z fiskusem. Chcąc wyłudzić nasze dane, podszywają się pod instytucje działające w sektorze finansowym. Już nie tylko pod banki, ale także Krajową Administrację Skarbową czy nawet Ministerstwo Finansów. Jak bronić się przed tego rodzaju oszustwami?
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka cyberprzestępczość cyberbezpieczeństwo internet oszustwa Patryk Bedliński

Dziennikarze Jedynki i Trójki zapraszają na plenerowe audycje z Krynicy-Zdroju

Dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia oraz radiowej Trójki, 3 i 4 lutego zapraszają do Krynicy Zdroju. Wprost z górskiego kurortu specjalne wydania plenerowych audycji w ramach cyklu „Z głową w górach”. Podczas wizyty w Beskidzie Sądeckim dziennikarze Polskiego Radia będą na Jaworzynie Krynickiej, gdzie m.in. wraz ze słuchaczami zamierzają doskonalić technikę jazdy oraz opowiadać o bezpieczeństwie na stoku. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Piotr Firan Tomasz Miara Michał Grabkowski Paweł Sztompke Roman Czejarek Patryk Bedliński

"Z głową w górach". Karpacz, czyli zabytki, narty i bardzo dużo śniegu

- Pracuję w radiu już 20 lat, ale czegoś takiego jeszcze nie przeżyliśmy, mimo że zrobiłam niejedną "zimową" audycję. Dziś "Jedyne takie miejsce" w kolorze białym. Nasypało w nocy i cały czas sypie. Jest bardzo dużo śniegu - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Sława Bieńczycka. Radiowa Jedynka w ten weekend wyruszyła w wyjątkową podróż do Karpacza.
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka Patryk Bedliński Karpacz Karkonosze Ferie zimowe

"Z głową w górach". Kolejny przystanek: Karpacz

W ten weekend, w dniach 20-21 stycznia, Program 1 i Program 3 Polskiego Radia w ramach akcji "Z głową w górach" odwiedzają Karpacz i zapraszają słuchaczy na zimowe, plenerowe audycje. W cyklu - ciekawe wywiady, spotkania z dziennikarzami Jedynki i Trójki oraz liczne atrakcje. Podczas tegorocznych ferii redaktorzy Polskiego Radia będą kolejno odwiedzać górskie miejscowości: Zieleniec, Krynicę-Zdrój, Szczyrk, Czarną Górę i Ustrzyki Dolne. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Anna Will Sława Bieńczycka Patryk Bedliński Paweł Turski Piotr Firan Michał Margański Tomasz Miara Karpacz

Energia z odzysku? "Lato z Radiem" w kopalni w Brzeszczach

Szkodliwe dla zdrowia pyły, ryzyko upadku, możliwość zranienia przez ruchome elementy, a także potencjalne zagrożenie wybuchem metanu - praca górnika do bezpiecznych z pewnością nie należy. Dlaczego metan jest tak bardzo niebezpieczny? I czy można go wykorzystać w słusznym celu? Patryk Bedliński odwiedził kopalnię węgla kamiennego w Brzeszczach, kilka kilometrów od Oświęcimia.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem węgiel małopolskie samochody elektryczne Patryk Bedliński Tauron

Bezpieczne wakacje nad wodą. "Lato z Radiem" nad Jeziorem Białym

Wydry, borsuki, jelenie i - przede wszystkim - żółwie błotne, które mają swój rezerwat. Taka fauna zamieszkuje wschodnie rubieże Polski, rzut beretem od Włodawy. Przez większą część roku zwierzęta cieszą się tu spokojem. W lecie Jezioro Białe i miejscowość Okuninka są jednak tłumnie odwiedzane przez turystów.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem lubelskie jezioro natura aktywność Joanna Racewicz Patryk Bedliński

Szusować na nartach można w każdym wieku

Różne mogą być postanowienia noworoczne. Ktoś może na przykład chcieć nauczyć się jeździć na nartach. Nie jest to sport zarezerwowany jedynie dla wyczynowców lub dla ludzi młodych. Jeździć na nartach można się uczyć w każdym wieku, o czym przekonuje w "Czterech porach roku" Patryk Bedliński, który postanowił postawić pierwsze kroki w tym sporcie na Górce Szczęśliwickiej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  narty Ferie zimowe nauka jazdy sporty zimowe Sława Bieńczycka Patryk Bedliński

Dolna Rówień Krupowa i Zakopane. Jedynka w podróży

Zima w górach to przecież nie tylko narty. Chociaż o nich też będzie, ponieważ rozpoczyna się Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim, jedno z najważniejszych, najpopularniejszych i cyklicznych sportowych wydarzeń organizowanych w przestrzeni miasta. Z początkiem sezonu zimowego Jedynka zawitała do stolicy Tatr, gdzie po raz 7. odbywają się Zakopiańskie Mikołajki. 
Zobacz więcej na temat:  Patryk Bedliński Zakopane mikołajki zima