more_horiz
PR24 Portal
Section05

Patryk Kuniszewicz

Prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu. Jakie konsekwencje czekają kierowców?

Według statystyk Europejskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 25 proc. wypadków na drogach Unii Europejskiej ma związek z pijanymi kierowcami. Problem jest szczególnie ważny w grudniu, kiedy mamy święta i nowy rok, liczne popularne imieniny, firmowe wigilie i podsumowania roku. Kierowcy niestety zapominają wówczas, że prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu wiąże się z poważnymi konsekwencjami.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Kuniszewicz Klaudia Wasiek bezpieczeństwo na drodze alkohol kierowcy

"Zawsze gotowi, zawsze blisko". Działalność Wojsk Obrony Terytorialnej

Wojska Obrony Terytorialnej to piąty rodzaj Sił Zbrojnych obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych. Utworzone zostały 1 stycznia 2017 roku. Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności w czasie pokoju, a w czasie wojny to współdziałanie z wojskami operacyjnymi. Motto formacji brzmi "zawsze gotowi, zawsze blisko". Żołnierze WOT mogą łączyć patriotyczną powinność i pracę zawodową.
Zobacz więcej na temat:  Izabela Kostyszyn Patryk Kuniszewicz Wojska Obrony Terytorialnej WOT żołnierze rozwój bezpieczeństwo

"NA CZĘŚCI": Ford Focus ST: dopisek "ST" robi różnicę!

Jest na rynku wiele aut, które nie budzą naszych emocji, są też auta obok których przechodzimy kompletnie obojętnie, zwykłe auto, po prostu do jeżdżenia. Ale jest też kilka takich samochód które mają dwa oblicza stworzone przez ich producentów. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 nowe technologie Patryk Kuniszewicz

"NA CZĘŚCI": Opel Astra GS - Kultowy hatchback

Z daleka przypomina amerykańskie Camaro, choć z bliska gołym okiem widać, że nie jest aż tak muskularny, choć trzeba przyznać, że równie piękny. To szósta generacja Opla Astry w wersji GS.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 nowe technologie Patryk Kuniszewicz

Sztuczna inteligencja w transporcie. Czy algorytmy mogą pomóc w pracy?

W miarę jak łańcuchy dostaw stają się coraz bardziej złożone, zarządzanie nimi staje się trudniejsze, zwłaszcza w przypadku transportu drogowego. W rozwiązywaniu problemów kierowców i spedytorów może wspierać sztuczna inteligencja, o czym można się przekonać podczas targów TransLogistica odbywających się pod patronatem Polskiego Radia Kierowców. - Sztuczna inteligencja w łańcuchu dostaw jest tak naprawdę dostępna wszędzie - podkreśla Kamil Świątkowski, przedstawiciel jednej z obecnych na targach firm.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Michalski Patryk Kuniszewicz transport sztuczna inteligencja algorytmy

"Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo". Dlaczego prawidłowe ustawienie świateł jest tak ważne?

W "Bezpiecznej Jedynce" wracamy do ważnego tematu ustawienia świateł w samochodach. Statystyki pokazują, że w nocy dochodzi do kilkakrotnie większej liczby wypadków niż w dzień, a jednymi z przyczyn są: słabo oświetlony samochód lub źle ustawione światła. 
Zobacz więcej na temat:  kierowcy samochody bezpieczeństwo na drodze Patryk Kuniszewicz oświetlenie jesień transport drogi policja

Wszystkich Świętych na drogach. Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo?

Początek listopada to zawsze dni zadumy i wspomnień związanych z dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami. Refleksyjnego nastroju nie powinien zepsuć stres związany ze zdarzeniem drogowym lub mandatem. Przed wyjazdem sprawdźmy stan samochodu, zaplanujmy trasę i pamiętajmy, że w świątecznych dniach panuje na drogach dużo większy ruch.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Kuniszewicz motoryzacja samochód transport policja bezpieczeństwo cmentarz piesi

"Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo". Kierowcy bezpłatnie sprawdzą stan oświetlenia pojazdów

Komenda Główna Policji i Instytut Transportu Samochodowego każdego roku prowadzą akcję "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo", dlatego w "Bezpiecznej Jedynce" przypominamy dlaczego właściwe ustawienie świateł jest tak bardzo ważne zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. 
Zobacz więcej na temat:  Patryk Kuniszewicz bezpieczeństwo kierowca samochody bezpieczeństwo na drodze jesień policja

"NA CZĘŚCI": Ford Puma ST. Przerośnięty kociak

Od Pumy wszystko się zaczęło, a chodzi mi o rok 2019 i moment debiutu nowego/starego modelu, ale w innej niż dotychczas odsłonie. Puma z auta małego, dwu osobowego i sportowego stała się crossoverem segmentu B ze sportowym pazurem w wersji ST, ale o tym później.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 nowe technologie ford Patryk Kuniszewicz

Ratownicy medyczni i pomoc przy wypadkach drogowych. Czym jest korytarz życia?

Ratownicy medyczni niosą pomoc ofiarom zdarzeń drogowych. W "Bezpiecznej Jedynce" zwracamy uwagę na zachowania kierowców, które mogą utrudniać dojazd karetki na miejsce zdarzenia. Dlaczego tak ważne jest tworzenie korytarzy życia? Czy umiemy udzielić pierwszej pomocy medycznej ofiarom wypadku drogowego? 
Zobacz więcej na temat:  Patryk Kuniszewicz bezpieczeństwo Klaudia Wasiek ratownik medyczny kierowcy samochody wypadek Lotnicze Pogotowie Ratunkowe pierwsza pomoc infografika

Czy samochody elektryczne są bezpieczne pod względem pożarowym?

Unia Europejska widzi przyszłość motoryzacji jako elektromobilność - w najbliższych latach liczba samochodów elektrycznych ma systematycznie wzrastać. Pojawiają się jednak informacje o pożarach takich aut. Czy samochody elektryczne są bezpieczne? O tym w Programie 1 Polskiego Radia opowie m.in. brygadier Karol Kierzkowski, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.
Zobacz więcej na temat:  samochody elektryczne elektromobilność pożar Karol Kierzkowski Patryk Kuniszewicz Klaudia Wasiek

Dzień bez Samochodu 2023. Dlaczego warto rezygnować z jazdy autem?

W dniu europejskiego Dnia bez Samochodu (22 września), Patryk Kuniszewicz i Klaudia Wasiek zapytali ekspertów, jakie korzyści mogą wynikać dla człowieka, jeśli będzie mniej korzystał z auta, a więcej się ruszał. Święto kończy Europejski Tydzień Mobilności, który jest okazją do promowania świadomych wyborów środka lokomocji.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Kuniszewicz Klaudia Wasiek motoryzacja samochód transport zdrowie aktywność fizyczna