more_horiz
PR24 Portal
Section05

Patryk Michalski

Fake news dziennikarza WP ws. szefa policji gen. Szymczaka. Przyznał się do błędu

- Osoba, która wydała rozkaz strzelania do górników, powinna być sądzona - ocenił w wywiadzie dla Wirtualnej Polski europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Prowadzący rozmowę pracownik portalu Patryk Michalski odpowiedzialnością za wydanie rozkazu obarczył szefa Komendy Głównej Policji gen. Jarosława Szymczyka i przekonywał, że to on kierował wówczas śląską policją. Potem jednak przyznał, że wprowadził rozmówcę i odbiorców w błąd.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA fake news Patryk Michalski Zbigniew Kuźmiuk Jarosław Szymczyk

"Każdy znajdzie coś dla siebie". Piknik Rodzinny "Lata z Radiem" i moc atrakcji w Międzyzdrojach [MULTIMEDIA]

W przedostatni weekend sierpnia "Lato z Radiem" odwiedziło Międzyzdroje. W nadmorskim kurorcie odbył się Piknik Rodzinny, a wieczorem na scenie wystąpiły m.in. zespoły De Mono i Red Lips. - Będzie to dzień plażowy i będziemy tu mieli moc atrakcji - zapraszał w "Wolnej sobocie z Jedynką" burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Michalski Lato z Radiem Międzyzdroje

Fundusze Europejskie. Środki na rozwój ekologicznego transportu publicznego

Od kilkunastu lat Fundusze Europejskie wspierają rozwój przyjaznego dla środowiska i dostępnego dla wszystkich systemu transportu publicznego w miastach Polski Wschodniej. Pomoc finansowa będzie kontynuowana poprzez program "Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej"; od teraz ze wsparcia będą mogły skorzystać nie tylko miasta wojewódzkie, ale też średniej wielkości miasta z tego regionu.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Michalski fundusze europejskie fundusze unijne transport publiczny transport miejski

Długa podróż na urlop? Kierowco, rób przerwy i uważaj na upały

Upał, kolejne setki kilometrów za kierownicą i zmęczenie przedłużającą się podróżą. Niektórzy kierowcy zapominają, że wysokie temperatury i brak odpoczynku mogą doprowadzić do tragicznych wypadków. - Między życiem i śmiercią jest cienka czerwona linia, a śmierć jest nieodwracalna - ostrzega Marcin Koczyba, dziennikarz motoryzacyjny Radia Kraków. Jak jechać, żeby bezpiecznie dotrzeć do celu?
Zobacz więcej na temat:  Patryk Michalski motoryzacja wakacje samochód bezpieczeństwo

Masz wykupione wakacje w Grecji i chcesz zrezygnować? Ekspert podpowiada, co możesz zrobić

Tysiące polskich turystów w najbliższych tygodniach ma zaplanowane wakacje w Grecji, która właśnie zmaga się z wielkimi pożarami. Czy w tej sytuacji można negocjować z biurem podróży zwrot kosztów wycieczki lub zmianę kierunku wylotu? Wyjaśnia ekspert Programu 1 Polskiego Radia Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki i członek zarządu Europejskiej Federacji Związków Biur Podróży.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Michalski rodos korfu Grecja pożar turystyka

"Wzornictwo w MŚP". Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej

Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej to program, który umożliwia wzmocnienie konkurencyjności i innowacyjności małych oraz średnich przedsiębiorstw z tego regionu. Inwestycje zrealizowane dzięki dotacjom pomogą usprawnić procesy produkcji, poprawią pozycje firm na rynku, a to przyczyni się do większych zysków. 
Zobacz więcej na temat:  fundusze europejskie fundusze unijne fundusze ue innowacyjność przedsiębiorca przedsiębiorstwo Polska Wschodnia Patryk Michalski

Nowa jakość szkolnictwa zawodowego w Polsce. Powstaną Branżowe Centra Umiejętności

W Ministerstwie Edukacji i Nauki podpisano pierwsze umowy na utworzenie Branżowych Centrów Umiejętności (BCU). Będą to rozwinięte pod względem technologicznym ośrodki wszechstronnego kształcenia i egzaminowania w różnych dziedzinach skierowane do uczniów, nauczycieli, a także osób, które chcą się przekwalifikować. W sumie ma powstać 120 placówek, na które państwo wyda blisko 1,5 miliarda złotych.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Michalski Izabela Kostyszyn Branżowe Centrum Umiejętności edukacja szkoła szkolenie zawód praca Ministerstwo Edukacji i Nauki