more_horiz
PR24 Portal
Section05

Paweł Adamowicz

PR24 Dożywocie dla zabójcy Adamowicza. "Nietrafiona była próba kwalifikowania zabójstwa jako mordu politycznego"

- Kilkanaście lat temu faktycznie doszło do zabójstwa politycznego w Łodzi. Tym razem mieliśmy do czynienia z zaburzonym człowiekiem, który dokonał strasznej zbrodni. Do końca życia będzie siedział w więzieniu - mówił w Polskim Radiu poseł PiS Marcin Porzucek. Gośćmi byli również Marek Sawicki (PSL), Marcin Kulasek (Lewica) i minister Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Adamowicz sąd zabójstwo

PR24 "Nie było motywacji politycznej". Wiceminister sprawiedliwości odpiera zarzuty Budki po skazaniu Wilmonta

- Ta sprawa była dla prokuratury na tyle poważna, bo chodziło o osobę z pierwszych stron gazet, że nie mogliśmy pozwolić na niejasności - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski odnosząc się do sprawy zabójstwa prezydenta Gdańska. - Sąd wyraźnie stwierdził, że nie było motywacji politycznej - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Adamowicz Platforma Obywatelska zabójstwo

PR24 Stanisław Wróbel: nie zauważyłem, by Stefan Wilmont sięgał po jakiekolwiek media

- Myślę, że polacy są na tyle mądrzy, że są w stanie odsiać te propagandowe plewy od tego, z czym naprawdę mielismy do czynienia - powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz TVP.Info Robert Knap komentując słowa Borysa Budki odnoszące się do wyroku za zabójstwo Pawła Adamowicza. - Czy ktoś gdzieś powiedział, albo pojawiła się w przestrzeni publicznej sytuacja, że ten człowiek sięgał po jakiekolwiek media? Ja nie zauważyłem takiej chwili - dodawał zaś Stanisław Wóbel z Polska Press.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media publiczne Borys Budka Magdalena Złotnicka Paweł Adamowicz

"Media III RP próbują wykorzystać każdą śmierć". Jaki o wyroku ws. zabójstwa prezydenta Gdańska

Europoseł Patryk Jaki w TVP Info skomentował wyrok dla zabójcy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. - Zauważyliśmy ogromną dezinformację. Media III RP próbują wykorzystać każdą śmierć, aby politycznie uderzyć w przeciwnika - stwierdził. Sąd skazał Stefana Wilmonta na dożywocie i uznał, że zabójstwo nie było motywowane politycznie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Paweł Adamowicz sąd polityka

PR24 "Ogromne znaczenie ma fakt, iż nie było to morderstwo polityczne". Publicyści o wyroku za zabójstwo Adamowicza

- Oczywiste było to, że śmierć Adamowicza zostanie wykorzystana politycznie. Politycy PO wielokrotnie pokazali, że nie mają żadnych zasad. Posiedli ponurą umiejętność pasożytowania na czyjejś śmierci, hienowatego tańczenia na grobie. Morderstwo Adamowicza było tragedią, ale państwo zareagowało tak, jak powinno - mówił w Polskim Radiu 24 Dawid Wildstein, komentując wyrok za zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Gośćmi byli również Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska ("Kurier Współczesny") i Piotr Cywiński ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Paweł Adamowicz zabójstwo Gdańsk

Sachajko o wyroku ws. zabójstwa Adamowicza: oczekuję przeprosin od polityków, którzy oskarżali TVP Info

- Pani sędzia dała do wyroku w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza bardzo obszerne uzasadnienie i wielokrotnie mówiła, że tam nie było żadnego wątku politycznego. Teraz oczekuje, że wszyscy politycy, którzy twierdzili, że to morderstwo spowodowało TVP Info po prostu przeproszą i przestaną hejtować - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Jarosław Sachajko Paweł Adamowicz sąd

Dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza. Sąd: motywacja sprawcy nie była polityczna

Stefan Wilmont został skazany na dożywocie za zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Sąd uznał, że jest on osobą poczytalną. Stwierdził także, iż motywacja sprawcy nie była polityczna. "Powiązanie zamachu z polityką ma charakter nadinterpretacji wynikający z publicznego komentowania sprawy, a nie rzeczywistych przekonań oskarżonego" - brzmi fragment uzasadnienia wyroku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zabójstwo Paweł Adamowicz sąd Gdańsk

"Nie było politycznych motywów". Kazimierz Smoliński o zabójstwie Pawła Adamowicza

- Zarzuty politycznych motywacji sprawcy są bezpodstawne, on nie był przez nikogo inspirowany - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Kazimierz Smoliński, przywołując uzasadnienie wyroku wobec zabójcy Pawła Adamowicza. - Sędzia jednoznacznie pokazała, że nie ma motywów politycznych, współpracy z kimkolwiek nie było - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kazimierz Smoliński PiS Krzysztof Świątek Paweł Adamowicz Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz sądownictwo

Zabójstwo Pawła Adamowicza. Sąd zdecydował ws. właściciela agencji i szefa ochrony imprezy WOŚP

Były właściciel agencji ochrony "Tajfun" - Gracjan Z. i były jej dyrektor - Dariusz S. zostali skazani w procesie dotyczącym niewłaściwej organizacji koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego Stefan W. zadał śmiertelne ciosy nożem prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Pozostali oskarżeni, a więc dwaj policjanci, gdański urzędnik oraz dwie osoby z regionalnego centrum wolontariatu zostali uniewinnieni.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Paweł Adamowicz WOŚP pomorskie regiony Gdańsk

Rozprawa ws. zabójstwa Pawła Adamowicza. Sąd wyznaczył termin mów końcowych

Sąd Okręgowy w Gdańsku wyznaczył termin mów końcowych w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza. Obrońca i prokurator będą mogli wypowiedzieć się w połowie marca br. W trakcie poniedziałkowej rozprawy przesłuchano świadków w tym policjanta, który zatrzymał Stefana W. oraz patomorfologa, który przeprowadził sekcję zwłok prezydenta Gdańska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo zabójstwo Paweł Adamowicz Gdańsk

Rozprawa ws. zabójstwa Pawła Adamowicza. Oskarżony Stefan W. niespodziewanie przerywa milczenie

W Sądzie Okręgowym w Gdańsku trwa osiemnasta rozprawa w sprawie zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Stefan W., który jest oskarżony o zabójstwo Adamowicza, tuż po tym jak sędzia wyłączyła jawność na czas przesłuchania dwojga świadków, krzyknął "rozprawa ma być jawna". W sądzie nie pojawiła się z kolei Magdalena Adamowicz. Jak tłumaczył jej pełnomocnik ze względu na kwestie zdrowotne, nie jest w stanie zeznawać w obecności oskarżonego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo zabójstwo Paweł Adamowicz pomorskie Gdańsk regiony

TYLKO U NAS Kunszt Wodny w Gdańsku. Ratusz wydaje miliony, a w obiekcie do dziś hula wiatr

To miała być perła Gdańska. Dowód na to, że współpraca samorządu z biznesem może z powodzeniem funkcjonować. Mowa o Kunszcie Wodnym - budynku, który ponad cztery lata temu stanął naprzeciwko Bramy Wyżynnej, przy Drodze Królewskiej w Gdańsku. Tymczasem do dziś Kunszt Wodny nie został otwarty. Do idei jego powstania przekonywał jeszcze ówczesny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Adamowicz Aleksandra Dulkiewicz inwestycje POLSKA Gdańsk

Kolejna rozprawa ws. zabójstwa Pawła Adamowicza. Przesłuchania za zamkniętymi drzwiami

W Sądzie Okręgowym w Gdańsku odbywa się dwunasta rozprawa w sprawie zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Oskarżony Stefan W. siedzi w największej sali sądowej w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu za szklaną szybą. Przesłuchiwani są wychowawcy z zakładu karnego, gdzie przebywał oskarżony. Ta część procesu odbywa się jednak za zamkniętymi drzwiami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo sąd Paweł Adamowicz zabójstwo regiony pomorskie