more_horiz
PR24 Portal
Section05

Paweł Adamowicz

Rozprawa ws. zabójstwa Pawła Adamowicza. Oskarżony Stefan W. niespodziewanie przerywa milczenie

W Sądzie Okręgowym w Gdańsku trwa osiemnasta rozprawa w sprawie zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Stefan W., który jest oskarżony o zabójstwo Adamowicza, tuż po tym jak sędzia wyłączyła jawność na czas przesłuchania dwojga świadków, krzyknął "rozprawa ma być jawna". W sądzie nie pojawiła się z kolei Magdalena Adamowicz. Jak tłumaczył jej pełnomocnik ze względu na kwestie zdrowotne, nie jest w stanie zeznawać w obecności oskarżonego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo zabójstwo Paweł Adamowicz pomorskie Gdańsk regiony

TYLKO U NAS Kunszt Wodny w Gdańsku. Ratusz wydaje miliony, a w obiekcie do dziś hula wiatr

To miała być perła Gdańska. Dowód na to, że współpraca samorządu z biznesem może z powodzeniem funkcjonować. Mowa o Kunszcie Wodnym - budynku, który ponad cztery lata temu stanął naprzeciwko Bramy Wyżynnej, przy Drodze Królewskiej w Gdańsku. Tymczasem do dziś Kunszt Wodny nie został otwarty. Do idei jego powstania przekonywał jeszcze ówczesny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Adamowicz Aleksandra Dulkiewicz inwestycje POLSKA Gdańsk

Kolejna rozprawa ws. zabójstwa Pawła Adamowicza. Przesłuchania za zamkniętymi drzwiami

W Sądzie Okręgowym w Gdańsku odbywa się dwunasta rozprawa w sprawie zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Oskarżony Stefan W. siedzi w największej sali sądowej w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu za szklaną szybą. Przesłuchiwani są wychowawcy z zakładu karnego, gdzie przebywał oskarżony. Ta część procesu odbywa się jednak za zamkniętymi drzwiami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo sąd Paweł Adamowicz zabójstwo regiony pomorskie

Internauci: sędzia Julia Kuciel protestowała z Pawłem Adamowiczem, teraz uniewinniła jego żonę

Internauci przypomnieli sędzi Julii Kuciel wideo z 2017 r. Widać na nim protestującą Kuciel, a wraz z nią Pawła Adamowicza, męża uniewinnionej teraz europoseł PO Magdaleny Adamowicz. Sprawę opisuje tvp.info, przytaczając słowa sędzi, która podkreśla, że jej praca to służba, więc wydając wyroki, nie kieruje się zapatrywaniami politycznymi obywateli. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Paweł Adamowicz KOD sąd prokuratura Gdańsk pomorskie

Film "Jesteś mechanizmem niszczącym". Marcin Tulicki: pokazaliśmy, kto atakował Pawła Adamowicza

- Politycy Platformy Obywatelskiej, a następnie Koalicji Obywatelskiej, mówili wielokrotnie, że Paweł Adamowicz jest politykiem skompromitowanym, że nie może zostać poparty. Jarosław Wałęsa mówił o walizkach pieniędzy, które powinien znaleźć Adamowicz - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Tulicki (Telewizja Polska), autor filmu "Jesteś mechanizmem niszczącym".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Inowrocław prokuratura Paweł Adamowicz Gdańsk zabójstwo TVP

Reszczyński: Donald Tusk nie zmienił swojego podejścia do ludzkich spraw

- Jeżeli Donald Tusk rozmawia z przedsiębiorcą i martwi się, że ten będzie musiał zwolnić swoich pracowników, to znaczy, że były premier się w swoim podejściu do ludzkich spraw nie zmienił - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Wojciech Reszczyński. Gośćmi audycji byli także Sławomir Jastrzębowski oraz Andrzej Rafał Potocki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Donald Tusk opozycja Paweł Adamowicz Gdańsk polityka FILM Platforma Obywatelska Tadeusz Płużański Wojciech Reszczyński

Zabójstwo Pawła Adamowicza. Jest akt oskarżenia przeciwko Stefanowi W.

Koniec śledztwa w sprawie zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku skierowała właśnie do sądu akt oskarżenia przeciwko Stefanowi W. - dowiedział się reporter Radia Gdańsk. 13 stycznia 2019 roku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mężczyzna wszedł na scenę na Targu Węglowym i podczas światełka do nieba ugodził nożem prezydenta Gdańska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Adamowicz zabójstwo Gdańsk

Barierki nie były chronione? Nowe informacje o organizacji finału WOŚP, podczas którego ugodzono nożem Pawła Adamowicza

- Barierki z lewej strony sceny nie były przez nikogo chronione, sam trzy razy tędy przechodziłem - zeznał przed gdańskim sądem świadek w procesie ws. organizacji w 2019 r. miejskiego finału WOŚP, podczas którego zaatakowano nożem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja sąd Paweł Adamowicz Gdańsk zabójstwo śmierć

Tragiczny finał WOŚP w Gdańsku. Świadek przed sądem: nikt nie pilnował wejścia

- Stałam przed sceną i zdziwiło mnie, że nikt nie pilnował wejścia z lewej strony - mówiła w piątek świadek przed sądem w Gdańsku w procesie ws. organizacji w 2019 r. koncertu WOŚP w Gdańsku, podczas którego zaatakowano nożem prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Kobieta widziała, jak prawdopodobnie zamachowiec przeskoczył barierkę. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie Gdańsk Paweł Adamowicz WOŚP zabójstwo

Ruszył proces ws. organizacji koncertu WOŚP. Oskarżona nie przyznaje się do winy

Przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się w piątek proces ws. organizacji w 2019 r. koncertu finałowego WOŚP w Gdańsku, podczas którego zaatakowano prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Dołożyłam wszelkich starań, żeby uczestnicy imprezy nie byli narażeni na cokolwiek złego - oświadczyła współoskarżona b. prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu Agnieszka B.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA WOŚP sąd Gdańsk sądownictwo Paweł Adamowicz

"Próba upolitycznienia sprawy". Marek Formela o stanowisku Magdaleny Adamowicz

- Postępowania rozpoczęły się w latach 2011 - 2012, kiedy prokuratorem generalnym był pan Andrzej Seremet, za CBA odpowiadał pan Paweł Wojtunik, a Polską rządził Donald Tusk i Platforma Obywatelska - mówił Marek Formela ("Gazeta Gdańska"), komentując trwający w gdańskim sądzie proces Magdaleny Adamowicz.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rafał Trzaskowski Gdańsk Paweł Adamowicz podatki sądownictwo