more_horiz
PR24 Portal
Section05

Paweł Buszko

Rosjanie wysadzają mosty na Chersońszczyźnie. Chcą zahamować ofensywę Ukrainy

Na południowym odcinku frontu na Ukrainie, na terenach okupowanych przez Rosjan, doszło do zniszczenia kilku mostów. Są to najprawdopodobniej próby zatrzymania ukraińskiej ofensywy, mającej na celu wyzwolenie prawobrzeżnej Chersońszczyzny. O szczegółach korespondent Polskiego Radia Paweł Buszko.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Paweł Buszko Chersoń

Ogromne straty Rosjan na froncie. Ukraiński sztab podał najnowsze dane

Mija 197. doba pełnowymiarowej rosyjskiej agresji na Ukrainę. Jak informuje korespondent Polskiego Radia Paweł Buszko, wojska ukraińskie nie tylko sukcesywnie odpierają szturmy w Donbasie, ale również kontratakują między innymi w obwodzie charkowskim oraz na południu kraju, gdzie odnoszą sukcesy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe Paweł Buszko

Wojna na Ukrainie. Rosjanie intensyfikują działania: ostrzelano Charków i Donbas

Rosjanie ostrzelali dzielnicę Charkowa. Zginęło trzech cywilów, w tym 13-letni chłopiec. Są też ranni. Rosjanie uderzyli też na Nikopol na południu kraju. Na miasto spadło ok. 30 rakiet z wyrzutni "Grad". Trafiły w budynki mieszkalne. Dwie osoby zginęły, a 9 zostało rannych. O szczegółach korespondent IAR w Kijowie Paweł Buszko.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Paweł Buszko ŚWIAT

"Twarde dyskusje". Czwarta tura rozmów pokojowych Ukrainy z Rosją

"Ukraina i Rosja przeprowadzą twarde dyskusje o pokoju, zawieszeniu broni, natychmiastowym wycofaniu rosyjskich żołnierzy z Ukrainy i gwarancjach bezpieczeństwa" - napisał na Twitterze doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak przed planowanym rozpoczęciem rozmów. To czwarta runda rozmów pokojowych między Ukrainą i Rosją. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni siły zbrojne wojsko konflikty międzynarodowe Paweł Buszko

"Nie ma dnia bez wiadomości o dziesiątkach ofiar cywilnych". ONZ podała straty strony ukraińskiej

Biuro Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych przekazało, że od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, zweryfikowało śmierć 474 cywilów, co najmniej 861 osób zostało rannych.  Biuro zastrzegło jednak, że prawdziwy bilans ofiar jest prawdopodobnie wyższy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) ONZ wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina konflikty międzynarodowe Rosja serwis wschodni Paweł Buszko

Trwa bombardowanie ukraińskich miast. Rosyjscy żołnierze strzelają do cywilów

Rosyjskie wojska nie przestają bombardować ukraińskich miast. Po raz drugi nie udało się ewakuować cywilów z oblężonego Mariupolu, gdyż Rosjanie zaczęli strzelać do uciekających. Okupanci kolejny dzień z rzędu próbują przedrzeć się do Kijowa. Najgorsza sytuacja panuje w podkijowskich miejscowościach położonych na zachód od stolicy: Buczy, Irpieniu i Hostomlu. Wielu cywilów próbuje wydostać się z terenów objętych działaniami wojennymi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna 2022 wojna na Ukrainie Kijów Rosja Odessa Mariupol Wołodymyr Zełenski Winnica ONZ Wojciech Cegielski Paweł Buszko

Czwarty dzień ataku na Ukrainę. Audycje specjalne w Trójce [POSŁUCHAJ]

Rosyjskie siły już czwarty dzień kontynuują atak na Ukrainę. Inwazję najeźdźcy próbują powstrzymać ukraińskie wojska, ale żołnierze wroga nie przestają nacierać. Na razie udało się obronić Kijów, ale sytuacja nadal jest bardzo trudna. Podobnie jest w Charkowie, Czernihowie czy Sumach.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Ukraina wojna na Ukrainie Piotr Firan Trójka Ukraina Kijów Łukasz Sobolewski Paweł Buszko

Pierwszy dzień ataku na Ukrainę [ZAPIS RELACJI]

Atak na obiekty wojskowe i gigantyczne kolejki do granicy. Cały świat patrzy dziś w kierunku Ukrainy. Prezydent Rosji Władimir Putin wydał rozkaz przeprowadzenia specjalnej operacji wojskowej w Donbasie. Jak informują światowe agencje informacyjne, Putin zapowiedział, że "Rosja nie może tolerować gróźb ze strony Ukrainy i ostrzeżeń przed ingerencją z zagranicy". Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosił wprowadzenie stanu wojennego w całym kraju. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Ukraina Trójka Ukraina Tomasz Miara Paweł Buszko Marek Wałkuski Joe Biden Karol Gnat Piotr Łodej

Sytuacja napięta, ale minister obrony Ukrainy uspokaja. "Działania nie różnią się od tych z 2021 r."

 Pomimo coraz bardziej napiętej sytuacji na wschodzi Ukrainy, w kraju nie widać paniki. - Nie obserwujemy żadnych działań wojskowego charakteru, które różniłyby się od tych wiosną ubiegłego roku; różni się reakcja - oświadczył w parlamencie minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja serwis wschodni Paweł Buszko