more_horiz
PR24 Portal
Section05

Paweł Graś

Alkoholowy biznes Palikota i Wojewódzkiego. Kto kupił akcje? To ludzie współpracujący z Tuskiem

Niedawno media obiegła informacja, że Januszowi Palikotowi i Kubie Wojewódzkiemu udało się sprzedać na giełdzie jedynie 68 proc. akcji ich nowego biznesu. Portal tvp.info ustalił, kto znalazł się wśród akcjonariuszy. Okazuje się, że akcje nabyli bliscy współpracownicy Donalda Tuska - Paweł Graś, nazywany niegdyś "prawą ręką" szef PO, oraz Emilia Surowska, była szefowa biura Tuska przy Europejskiej Partii Ludowej w Brukseli. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Janusz Palikot Paweł Graś Kuba Wojewódzki GOSPODARKA biznes polityka

Rozmowa Graś-Kulczyk. Były rzecznik PO zabiegał o zmiany w redakcji mediów krytykujących rząd

Na niedzielnym wiecu przeciwko ustawie medialnej obecny był Paweł Graś, były rzecznik rządu Donalda Tuska i szef gabinetu ówczesnego premiera. W czasie rządów PO Graś zabiegał o zmiany w redakcji dziennika "Fakt", który jego zdaniem przyjął linię zbyt krytyczną wobec rządu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka ustawa medialna fakt Paweł Graś Platforma Obywatelska Donald Tusk

Rozmowa Kulczyka z Grasiem. Mazurek przypomniała, jak PO postępowała z mediami

Protest komercyjnych mediów, który jest odpowiedzią na plany wprowadzenia podatku od reklamy internetowej i konwencjonalnej, gorąco wspierają politycy opozycji. Internauci przypomnieli tymczasem pamiętną rozmowę Pawła Grasia, bliskiego współpracownika b. premiera Donalda Tuska z miliarderem Janem Kulczykiem. Obaj panowie w jednej z warszawskich restauracji omawiali kwestię zwolnienia ówczesnego naczelnego "Faktu" i wpłynięcia na koncern Ringier Axel Springer.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media podatki reklama pieniądze społeczeństwo Platforma Obywatelska Beata Mazurek Paweł Graś Jan Kulczyk Donald Tusk fakt

"Gazeta Polska": ludzie Tuska i Grasia w pralni Nowaka

Śledztwo ws. Sławomira Nowaka zatacza coraz szersze kręgi i na jaw wychodzą nowe fakty; dotyczą one osób, którym postawiono zarzuty odnoszące się do działania razem z Nowakiem w zorganizowanej grupie przestępczej, a które były związane z układem skupionym wokół Donalda Tuska i Pawła Grasia - pisze "Gazeta Polska".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo polityka Sławomir Nowak Donald Tusk Paweł Graś Paweł Wojtunik

"Kosiniak-Kamysz przeprowadził dwie najgorsze reformy". Przypominamy nagrane rozmowy Kulczyka z Grasiem

Podczas nagranej rozmowy między miliarderem Janem Kulczykiem i Pawłem Grasiem, bliskim współpracownikiem Donalda Tuska, była mowa między innymi o polityce Władysława Kosiniaka-Kamysza i Janusza Piechocińskiego, gdy ci byli w rządzie. Przypominamy najważniejsze wypowiedzi. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Władysław Kosiniak-Kamysz PSL Jan Kulczyk Paweł Graś afera taśmowa

"Chodziło o poziom decyzji politycznych". Graś przed komisją

– Paweł Graś nie był świadkiem, którego byśmy pytali o takie techniczne szczegóły różnych rozwiązań (...) Natomiast bardziej chodziło o poziom decyzji politycznych – mówił na antenie radiowej Trójki Marcin Horała, przewodniczący komisji ds. wyłudzeń VAT (Prawo i Sprawiedliwość). – To dzisiejsze przesłuchanie było spektakularne. Ja na pewno z tego przesłuchania na miejscu pana przewodniczącego bym się wycofał – mówił Jarosław Urbaniak (Platforma Obywatelska). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Paweł Graś Marcin Horała vat

Politolog: wydaje się, że PO miała świadomość wyłudzeń VAT

- Biorąc po uwagę, że Paweł Graś od lat jest jednym z najbardziej zaufanych ludzi Donalda Tuska, można przypuszczać, że był dopuszczany do największych tajemnic - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Łukasz Młyńczyk, politolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Były rzecznik rządu jest przesłuchiwany przez komisję śledczą ds. VAT. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Paweł Graś vat komisja śledcza

Komisja ds. VAT wezwie trzech nowych świadków

Podczas zamkniętego posiedzenia komisja ds. VAT zdecydowała o wezwaniu na świadka Pawła Grasia, rzecznika rządu premiera Donalda Tuska; Sławomira Nowaka (szefa gabinetu politycznego premiera Tuska) i ponownie Elżbiety Chojny-Duch (byłej wiceminister finansów). Na świadka będzie też wezwany minister sprawiedliwości w tamtym czasie Jarosław Gowin.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA komisja śledcza vat Paweł Graś Sławomir Nowak Jarosław Gowin

Debata Poranka. Paweł Graś stanie przed komisją śledczą?

- Nagranie z udziałem Pawła Grasia wskazuje na to, że miał on, jako rzecznik rządu, wiedzę na temat tego, jak w Polsce wygląda skala wyłudzeń podatku VAT - powiedział w Debacie Poranka Wojciech Wybranowski z "Do Rzeczy". W Polskim Radiu 24 o opublikowanej przez TVP Info taśmie mówili również Mirosław Skowron z "Super Expressu" i Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej Codziennie". 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Graś Platforma Obywatelska vat uszczelnianie VAT polityka

Rzecznik PSL o rozmowie Graś-Kulczyk: pochwała

Władysław Kosiniak-Kamysz „przeprowadził dwie najgorsze historie w wolnej Polsce”, czyli podwyższenie wieku emerytalnego i zabranie pieniędzy z OFE - takie zdania o obecnym prezesie PSL mówił Paweł Graś w rozmowie z miliardera Janem Kulczykiem w restauracji „Sowa i Przyjaciele”. Nagranie ujawnił portal tvp.info. W Polskim Radiu 24 komentarz Jakuba Stefaniaka, rzecznika PSL.
Zobacz więcej na temat:  afera taśmowa PSL Władysław Kosiniak-Kamysz Paweł Graś Jan Kulczyk polityka

Agnieszka Ścigaj: "taśmy Grasia" są dla mnie czymś nagannym

Minister gospodarki z PSL jest "zbyt prorosyjski", "polskie kopalnie po wyborach należy wygasić", a W. Kosiniak-Kamysz "przeprowadził dwie najgorsze historie w wolnej Polsce” – takie stwierdzenia, jak ujawnia we wtorek TVP Info, padają podczas spotkania Jana Kulczyka i Pawła Grasia. - Polacy nie chcą dostrzegać, w jaki sposób politycy ich traktują - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Ścigaj, posłanka Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  polityka Jan Kulczyk Paweł Graś Władysław Kosiniak-Kamysz Platforma Obywatelska PSL